Sila prírody urobí z vášho partnera tvrdého chlapa!

Poruchy erekcie postihujú v určitej miere viac ako polovicu mužov nad 40 rokov. V súčasnosti má však už každý muž možnosť vyriešiť tento „chlapský problém“ jednoducho, diskrétne a rýchlo. Dokonca aj bez predchádzajúcej návštevy lekára, ktorá je pre mnohých pánov veľmi traumatizujúca.

 

Erektilná dysfunkcia je pojem, ktorý mnohých mužov doslova straší. Nemá nič spoločné s plodnosťou ani schopnosťou dosahovať orgazmus, keďže postihuje erekciu a muž tak nemá šancu sa do tohto štádia vôbec dostať. Aj keď neohrozuje zdravie ani život, môže ho výrazne znepríjemniť. Jednorazové „situačné zlyhanie v spálni“ neznamená problém a nevyžaduje si žiadnu liečbu. O problémoch s erekciou hovoríme v prípade, keď každý tretí pokus o pohlavný styk nie je úspešný a ak jeden či obidvaja partneri sú touto situáciou frustrovaní, traumatizovaní a znášajú ju s nevôľou. Hovorí sa, že o problémoch treba rozprávať, no mal by sa muž skutočne deliť o svoje problémy s erekciou s ďalšími ľuďmi? Prieskumy ukazujú, že hovoriť o tom s partnerkou nemusí byť najšťastnejšie riešenie a tento krok môže poruchu ešte zhoršiť. Ženy často reagujú na mužove problémy s erekciou rôzne, niektoré sú agresívne a mužovi nadávajú do impotentov, upodozrievajú ho z nevery alebo začnú muža obviňovať, že už ich nemiluje alebo sa mu už nepáčia. Iné, naopak, reagujú až príliš starostlivo, s prehnanou láskou a súcitom, muža ľutujú a správajú sa k nemu ako k zranenému dieťaťu. Ani jeden typ neprimeranej reakcie však mužovi nepomôže, skôr naopak. Rovnako nepríjemné je pre mnohých mužov navštíviť praktického lekára, urológa či sexuológa. Svedčí o tom aj fakt, že o svojich sexuálnych problémoch hovorí s lekárom len okolo 14 % mužov, no pritom polovica z nich je presvedčená, že správna liečba môže ich problémy s erekciou odstrániť.

 

 

Ak máte doma partnera, ktorý svoj „mužský problém“ nechce riešiť s lekárom, môže využiť bezpečnú, jednoduchú, prírodnú a predovšetkým voľnopredajnú „pomoc“ dostupnú v lekárňach. Prípravok VULM Man, od slovenskej farmaceutickej spoločnosti VULM SK, obsahuje overenú kombináciu L arginínu a extraktu z kôry borovice prímorskej (Pinus Pinaster). L arginín prispieva k udržaniu správneho krvného obehu a vedie k tvorbe oxidu dusnatého. Táto látka následne pôsobí na cievy a tak pomáha regulovať krvný obeh, čím zároveň podporuje prekrvenie pohlavného orgánu. Prírodný extrakt z kôry borovice prímorskej (Pinus Pinaster) zároveň podporuje mikrocirkuláciu krvi a tým vplýva na zlepšenie a udržanie erekcie. Voľnopredajný prípravok VULM Man je vítanou alternatívou k bežnej liečbe. Užívať si kvalitnú erekciu a plnohodnotný sexuálny život tak môže každý muž. Príčiny porúch erekcie môžu byť psychogénne alebo organické (fyzické). Kým čisto psychogénna príčina spôsobuje erektilnú dysfunkciu len asi u 20 % mužov, fyzické až v 80% prípadov. Problémy s erekciou sa môžu objaviť pri niektorých vrodených ochoreniach (napríklad vrodené deformácie), pri urologických ochoreniach, po úrazoch, operáciách, chemoterapii, či ožarovaní. Medzi najzávažnejšie príčiny erektilnej dysfunkcie však patrí ateroskleróza, vysoký krvný tlak, cukrovka, vysoký cholesterol, obezita a fajčenie. O psychogénnej príčine porúch erekcie hovoríme vtedy, keď muž nie je schopný dosiahnuť erekciu, aj keď na to fyzicky nie je žiadna prekážka. Obyčajne sa vyskytuje medzi 21. – 30. rokom života a potom znovu vo veku 41-50 rokov. Pacienti s psychogénnou erektilnou dysfukciou majú obyčajne kvalitnú rannú erekciu a ich problémy majú často súvislosť s konfliktami alebo únavou.

 

 

 

Patrí do vydania: 
Máj 2014