September 2022

Neustále zdražovanie energií v kombinácii s obmedzeniami dovozu energonosičov z Ruska, ale aj ďalšie faktory, spôsobili extrémny záujem o Obnoviteľné zdroje energie (OZE). Predovšetkým obyvatelia rodinných domov sa niekoľkonásobne viac zaujímajú o to ako znížiť účty za plyn a elektrinu. Pokiaľ ide o prípravu teplej vody, najlepším riešením je inštalácia slnečných kolektorov. Lebo slnko je zadarmo. Nemusíte ani čakať na poukážky na podporu inštalácie zariadení na OZE. Pri takých cenách energií aké sú ohlasované na najbližšie roky, sa slnečné kolektory oplatia. Informuje o tom vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomáš Jančařík.

Ďalšia fotogenická atrakcia pribudla na severovýchode Slovenska v Bardejovských Kúpeľoch, a.s. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov financovala sumou 14 930 EUR obnovu dvoch nefunkčných fontán v Bardejovských Kúpeľoch. V priebehu troch mesiacov práce realizovala firma LM-groupe, s.r.o., Bardejov. Kompletne pritom obnovila dve fontány v parku pred kúpeľným domom Alžbeta (Park Sisi), vrátane zemných prác, obnovy šachty, recyklačnej nádrže a technológie. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

V Bardejove sa po trojročnej prestávke predstavia od štvrtka 25. do nedele 28. augusta 2022, na ploche 4 800 m2, na tradičnom Bardejovskom jarmoku trhovníci s rôznym spotrebným tovarom, pohostinské stánky s gurmánskymi špecialitami a nápojmi. Hlavným organizátorom tohto výnimočného obchodno-spoločenského a kultúrneho podujatia je mesto Bardejov. V „Uličke remesiel“ sa predstavia so svojimi výrobkami remeselníci a nebudú chýbať ani zábavné atrakcie a lunaparky, ktoré zaplnia priľahlé ulice v centre mesta. Pre návštevníkov jarmoku je v príprave množstvo sprievodných podujatí. Neoddeliteľnou súčasťou výročného jarmoku bude aj tento rok kultúrny program rôznych hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a umeleckých telies.

Jedným z najkrajších kútov prírody, plnom histórie a osobitej rusínsko-ukrajinskej etnicity, je Svidník a okolie. Príďte sa nadýchať čistého vzduchu, pokochajte sa výhľadmi z rozhľadní a kopcov, nazbierajte si hríby a lesné plody, ochutnajte tatarčané pirohy a mačanku, napite sa minerálnych vôd priamo z prameňov, navštívte stáročné drevené kostolíky, múzeá a pamätníky, vylezte na tanky a pozrite si miesta bojov oboch svetových vojen. Nezabudnite sa okúpať v akvaparku Aquruthenia, absolvujte vyhliadkový let, zahrajte si bowling, minigolf, tenis, požičajte si elektrobicykel, či bicykel a nechajte sa unášať iným plynutím času.

Aby váš mejkap vyzeral vždy presne tak, ako potrebujete, pridali sme do nášho portfólia nové odtiene ceruziek na pery a aj na oči.

Prišli prvé chladné dni a vyzerá to, že sme na tom všetci rovnako. Najradšej by sme odišli do teplých krajov alebo zostali pod perinou s čajom. Kde vziať energiu na všetko, čo treba robiť? A ako pri tom neprísť o nervy? Nenechajte sa rozhodiť dažďom a pochmúrnym počasím, doprajte si extra dávku sebalásky so starostlivosťou, ktorá vás poteší.

O prednostiach kokosového oleja v starostlivosti o pokožku nie je už dávno pochýb. Teraz môžete dopriať prémiový organický kokosový olej aj pleti vášho bábätka. Pokiaľ vyberáte značku detskej kozmetiky pre vášho potomka alebo napríklad ratolesť vašej kamarátky, Kokoso baby je tá pravá voľba. Dokáže sa totiž o citlivú a ničím nepoškodenú detskú pokožku starať od prvých okamihov a bez zbytočnej chémie.

Po niekoľkoročnej prestávke sa jeden z najvýznamnejších svetových výrobcov solárnych kolektorov, spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., sa v septembri 2022 opäť zúčastnila veľtrhu SHK ESSEN. Informoval o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

Ako pohladenie plné lásky, ktorú cítime samé k sebe. Chopard predstavuje úplne novú kolekciu My Happy Hearts. Prepožičiava jej svoje najznámejšie dizajnové kódy – srdce a tancujúce diamanty.

Jedna z najvýraznejších módnych návrhárok súčasnosti by sa dala najjednoduchšie opísať slovami: je mi to fuk. Kráľovná punkovej scény má svoje vlastné pravidlá v živote aj odievaní a názor iných ju skrátka nezaujíma. Držiteľka ocenia Alžbety II. vie svetu ukázať holý zadok a zároveň navrhnúť kultové modely, ktoré zmenili celé generácie.

Je dôležité vedieť si dopriať oddych. Najmä počas pracovného týždňa, kedy častokrát nemáte čas pre seba. Ničím nerušený večer s maskou na tvári a pohárom dobrého drinku pri vašom obľúbenom filme, či v kruhu vašich najbližších je to pravé. Pripraviť si takýto večer je dokonca oveľa jednoduchšie, ako si myslíte.

Herca Vladimíra Kobielského a herečku Karin Haydu, budete najnovšie vídavať v dioptrických okuliaroch, ktoré sú pre nich nutnosťou. Herecká dvojica sa v okuliaroch po prvýkrát objavili na letnej párty Alensa.sk na brehu Dunaja.

Obdobie klimaktéria prináša do života ženy veľa zmien. Táto fyziologická životná etapa prichádza na začiatku pozvoľna, potom zvykne udrieť plnou silou. Najčastejším a veľmi nepríjemným príznakom hormonálnych zmien ženy v tomto období, sú návaly horúčav. Hormóny estrogén a progesterón, ktoré pri tomto „procese“ zohrávajú dôležitú úlohu, však môžu spôsobovať aj ďalšie ťažkosti. Napríklad búšenie srdca.

Túžba zhodiť pár kíl sa týka mnohých z nás. Prečo nám nepomohli rôzne diéty, výrazné obmedzenia príjmu stravy, alebo sme nastúpenú cestu napriek prvým úspechom vzdali a opäť rýchlo nadobudli ťažko zhodené kilá? Pravdepodobne sme zanedbali základný princíp nášho predsavzatia, a tým nie je obmedzenie stravy, ale zmena stravovacích návykov.