Jún 2013

Obľuba miešaných nápojov stúpa najmä v horúcich letných mesiacoch. Preto už tradične zahájila začiatok sezóny letných drinkov medzinárodná barmanská súťaž pod názvom Hubert Cup. Svoje umenie na ňom predstavili súťažiaci zo Slovenska a Českej republiky. V poradí už trinásty ročník podujatia zorganizovala spoločnosť Hubert J.E. v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton v centre Bratislavy. V oboch súťažných kategóriách, Sekt cocktail ako aj vo Free style, zvíťazil Martin Vogeltanz z Plzne.

 

Európa objavuje novú dovolenkovú destináciu. Láka dvoma morami, horskými hrebeňmi popretkávanými trávnatými údoliami, nedotknutou prírodou, dobrými cenami a takou dávkou nevšednej histórie, aká sa dá namiešať iba na polceste medzi starým kontinentom a Orientom.

 

Biely double decker bus obrandovaný čiernym logom F&F, London Eye a módna prehliadka F&F na jeseň – zimu 2013, to je môj horúci zážitok z Londýna. Všetko bolo veľmi „cool“, naša úžasná skupina novinárov, módnych stylistov a blogerov a mesto na Temži s jeho nezameniteľnou atmosférou.

Je to úžasné, že máme stále nové možnosti, ako mať dokonalú pleť. Už to nie je iba objav roka 2012 BB krém, ktorý dáva pleti tak veľa benefitov. Mejkap sa spája s ošetrením pleti v novom prípravku Max Factor CC cream.

Hydratačná starostlivosť Hydra Beauty od Chanel sa rozšírila o dve novinky, ktoré opäť obsahujú výťažok z kvetu kamélie na dokonalú hydratáciu pleti a modrý zázvor z Madagaskaru na ochranu pleti.

Chcete dosiahnuť ideálnu kvalitu a odtieň pleti? Okamžite a natrvalo s BB krémom? Vyskúšajte Idéalia BB krém od Vichy a ihneď od prvého nanesenia na pleť uvidíte zmenu. Idéalia BB krém od Vichy je prvý krém, ktorý odstraňuje sivosť z povrchu pleti a taktiež pôsobí do hĺbky pokožky, pleť je deň za dňom krajšia, zjednotená a rozžiarená.

Nové šperky FREYWILLE WATERDROP vás nadchnú plynulým, inovatívnym tvarom a čistou eleganciou. Ich elegantný vzhľad je inšpirovaný kvapôčkami vody.

Umelecká agentúra LECA production zorganizovala v priestoroch súkromnej kliniky MEDISSIMO slávnostnú vernisáž výstavy dvoch autoriek, matky a dcéry, Márii Szakáll a Noémi Kolčákovej Szakállovej.

Porekadlo, kam nechodí slnko, tam chodí lekár, sa nám tento rok veľmi hodí. Veď tá dlhá zima dala zabrať asi každému z nás a nevieme sa dočkať vytúženého leta a dovolenky.

Módny štýl celebrít - Dovolenka pri mori nájdete na stane 8 až 11 časopisu Beauty&Woman.

Módny editoriál nájdete na strane 32 až 39 časopisu Beauty&Woman.

Známa slovenská módna návrhárka Katarína Feix nedávno návštevníkov svojho showroomu ohúrila veselou farebnosťou kabeliek z kolekcie leto 2013. Dizajnérka, ktorá svoje kabelky vyrába z tých najluxusnejších materiálov, túto sezónu stavila na veselé neónové farby a vtipné detaily. Kabelky v rôznych tvaroch a veľkostiach nájdete v internetovom obchode Katie’s Bag alebo v spomínanom showroome, kde talentovaná Slovenka svoje najnovšie výtvory prezentuje.

Zakladateľ módneho domu Kenzo Kenzo Takada patrí určite do kategórie najvplyvnejších módnych návrhárov 21. storočia. Viac na strane 40 až 45 časopisu Beauty&Woman.

Topánky, v ktorých ženská noha vynikne vari najdokonalejšie, sú sandále.

Leto sa bude niesť v znamení striebornej.

Medzi kľúčové trendy jarnej a letnej sezóny 2013 jednoznačne patria nohavice s výraznou potlačou alebo vzorom.

Dôležitou súčasťou dámskeho letného šatníka by malo byť výrazné farebné tielko.

Sezóna plaviek sa pomaly blíži, a preto je načase predstaviť si zopár tohtoročných trendov.

Nemáme. Máme len to, čo ponúkame... Zdá sa vám to povedomé? Alebo sa dokonca ešte občas stretnete s takouto reakciou? Máme radu: už sa tam nevracajte. A pridáme ešte jednu: kvalitná cestovná kancelária – značka, vám znesie aj modré z neba.

Neapol, ostrovy v neapolskom zálive, Procida, Capri a Ischia som navštívila začiatkom mája. Zažiť atmosféru pravého talianskeho juhu s nezameniteľnou prírodou, históriou ale aj osobitý životný štýl ľudí žijúcich v tejto časti malebného Talianska ma zaujalo natoľko, že aspoň trocha z neho som si určite priniesla domov.

Zapadajúce slnko, žltým jasom zaliate architektonické dominanty – katedrála a majestátny hrad Alcázar týčiace sa na žulovom pahorku sedemdesiat kilometrov od Madridu. Viac na stane 60 až 63 časopisu Beauty&Woman.

Mladý talentovaný športovec, ktorý vďaka odhodlaniu a tvrdej drine vyhráva jednu súťaž za druhou. V rozhovore nám prezradil, čo stálo za jeho voľbou stať sa profesionálnym športovcom a ako motivuje seba aj okolie vydržať. Norbert, ktorý pracuje aj ako osobný tréner, čitateľom ponúka cenné rady, ako začať cvičiť a pred letom tak dosiahnuť vysnívanú vyšportovanú postavu.

Muži si v móde radi potrpia na kvalitu, hlavne čo sa týka hodiniek, šperkov a doplnkov.

Ak ste sebavedomá a viete, čo chcete, ale aj čo nechcete, svoj život si môžete zariadiť podľa vlastných predstáv. Na nedávnej prehliadke Lýdie Eckhardtovej predstavila značka Citroën svoj model DS3 Cabrio – ako nový, praktický, ale i krásny módny doplnok pre sebavedomé ženy. 

Mohlo by sa zdať, že pri dnešnom automobilovom boome bude modelov s podobnými parametrami ako Renault Fluence v danej cenovej kategórii neúrekom. V skutočnosti však nájsť podobné rodinné auto s optimálnym vnútorným priestorom a batožinovým priestorom, ktorý rodinu výrazne nelimituje, nebude také jednoduché.

Označenie R-Design sa podobne ako Ocean Race spája s tradičnou švédskou automobilkou Volvo, ktorá tieto exkluzívne edície ponúka posledné roky pre klientov, ktorí si chcú svoje auto personalizovať a odlíšiť sa od ostatných.

Opel Cascada sa verejnosti predstavil už začiatkom roka na Ženevskom autosalóne. U nás sa začína predávať práve teraz a toto načasovanie po nekonečnej zime je viac ako ideálne.

S Pacemanom sme sa už mali možnosť zoznámiť počas medzinárodnej prezentácie na slnečnej Malorke na jeseň minulého roka, no poriadne sme si ho preverili až teraz, keď sa nám táto najnovšia koncepcia z dielne Mini dostala do rúk na dlhší čas.