Apríl 2013

10 najvtipnejších príspevkov odmeníme balíčkom dekoratívnej kozmetiky ASTOR a riasenkou Big&Beautiful LovelyDoll. Svoje príspevky posielajte na email redakcia@beautywoman.sk do konca apríla 2013. Tie najvtipnejšie uverejníme na www.beautywoman.sk a samozrejme aj výherkyne úžasnej dekoratívnej kozmetiky ASTOR, ktorej tvárou je krásna modelka Heidi Klum.

Rozhovor s Ing. Petrom Wagnerom,  riaditeľom servisnej siete,  Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o.

Volajú ho aj víno lásky a priateľstva a všade vo svete sa teší veľkej obľube. Po opatrných začiatkoch prežíva v posledných rokoch ružové víno svoj rozmach aj u nás. Milujú ho najmä ženy.

Sviežosť a užívanie si života, to je krédo najnovšej vône značky Prada. Odhaľuje nové prvky ženskosti, je nevypočítateľná a tajomná.

Určite mi dáte za pravdu, že základným predpokladom prežitia príjemného dňa je výdatný a dobrý spánok. Hneď po prebudení sa ešte v posteli riadne ponaťahujte, prípadne si zacvičte jednoduché jogové cviky, hlavne sa dostatočne a zhlboka predýchajte. Potom si ešte chvíľu poleňošte v teplej posteli a príjemne vstaňte do nového dňa.

Začína vám odchádzať životná energia, zvyšuje sa vaša únava, ospalosť, nedokážete sa sústrediť a pociťujete častý smäd? Možno ste sa práve zaradili do početnej skupiny ľudí u nás so zvýšenou hladinou cukru v krvi (hyperglykémia) alebo s civilizačnou chorobou dneška – diabetes mellitus.

ME je originálna dámska vôňa inšpirovaná a zrodená z kúzla značky Lanvin a talentu Albera Elbaza. „Žena ME je silná osobnosť, čo neznamená, že je individualistka či narcistka. Je osobnosťou v tom, že myslí na seba. Venuje pozornosť tomu, kým je, čo si oblieka a nesnaží sa prispôsobovať iným. ME je parfum vytvorený ako dar, ktorým žena obdaruje samú seba.“ Alber Elbaz

Aj vás šokuje, ako môže chladný rozum zdolať obyčajná chémia? Bojujeme zbytočne. Vzorec ON plus ONA skrýva toľko neznámych, že najbližšie tisícročie ich ľudstvo vyriešiť určite nestihne.

Dokonalá symbióza komfortu, kvalitného servisu a príjemného harmonického prostredia. Luxusný hotel je postavený priamo pri dlhej pieskovej pláži v pokojnej časti obľúbeného tureckého letoviska Belek, v blízkosti golfových ihrísk. Centrum strediska s nákupnými možnosťami, reštauráciami a barmi je od hotela vzdialené asi 2 km, kam sa pohodlne dostanete taxíkom.

V súčasnosti sa vitamín D stal znovu „horúcou“ témou. Podľa posledných zistení trpí totiž naša populácia nedostatkom vitamínu D3, najmä v období s nízkou intenzitou slnečného žiarenia.

Reštaurácia Parcafe sa stala centrom kulinárskych zážitkov v Bratislave. So svojou typickou kuchyňou v mediteránskom štýle ponúka jedinečnú stredomorskú gastronómiu.

Len pred pár dňami som sa vrátila z Portugal Fashion. Päť dní módnych prehliadok v Lisabone a v Porto ma opäť presvedčilo o tom, že mladí a skúsení módni dizajnéri majú nevyčerpateľnú kreativitu a kolekcie, ktoré pripravili na jeseň/zimu 2013/2014, zožali obrovský úspech u pozvaných hostí z celého sveta. Blogeri, módni redaktori, stylisti, fotografi, všetci s napätím očakávali každú novú módnu šou.

Pôvabná americká herečka Andie MacDowell, ktorá sa narodila v roku 1958 v Južnej Karolíne, dosiahla vďaka hereckému talentu a charizme celosvetové uznanie. Svojou individualitou dokonale znázorňuje slogan L'Oréal Paris. Preto sa nemôžeme diviť, že pred viac ako dvadsiatimi piatimi rokmi sa stala ambasádorkou tejto značky.

Či už je to vôňa Coco Mademoiselle v 200 ml ikonickom flakóne, alebo Sublimage Le Fluide, tri nové riasenky v troch farebných odtieňoch, výnimočné rúže, lesky na pery a laky na nechty. No vôbec to nie je jednoduché, vybrať si z tejto bohatej farebnej ponuky rúžov, leskov a lakov na nechty.

Pochmúrnej zime už odzvonilo, máme pred sebou žiarivé farby, vzory a potlače, ktoré musíte mať s prichádzajúcou jarnou sezónou. Tak na čo ešte čakať?

Udeľovanie cien americkej filmovej akadémie je najprestížnejšou hollywoodskou udalosťou už niekoľko rokov. Ak sa vám totiž podarí získať povestnú zlatú sošku, do konca života máte o seba postarané a navyše k vášmu filmovému honoráru pribudne niekoľko núl. Oscarový večer sledujú stovky domácnosti po celom svete, diváci mnohých krajín netrpezlivo čakajú doma pred televízorom, aby zbadali tú „svoju“ hviezdu. So zatajeným dychom očakávajú príchod celebrít na červený koberec hlavne z toho dôvodu, aby mohli zbadať jedno. Ich oscarové šaty.

Jarné počasie je už pred dverami, tak si ho spríjemnite týmito nádhernými vôňami. Budete mať problém s výberom? Jednoznačne áno. Niekedy nás na vôni priťahuje flakón, inokedy sme zvedaví na novú vôňu a niektoré z nás siahnu po tej osvedčenej a chcú ju mať v tom najväčšom flakóne.

Parížanky odjakživa excelujú v elegancii a glamoure. Dokonalým štýlom žien mesta svetiel sa v jarných kolekciách nechali inšpirovať mnohí módni návrhári.

Nádherná, sýta, očarujúca a bezpodmienečné návyková. Taká je indigová modrá. Krásnu farbu, ktorú jednoducho skombinujete s bielou, čiernou, ale aj oranžovou či žltou, nájdete túto jar všade, kam sa pozriete.

Obdivovatelia značky Chanel si už pomaly zvykli, že každá nová prehliadka francúzskej módnej legendy, odkedy v jej čele stojí Karl Lagerfeld, ohúri svojou veľkoleposťou. Posledná z prehliadok módneho domu Chanel na jeseň - zimu 2013 však bola doslova krištáľovo ligotavá. Oblečenie bolo posiate kameňmi, krištálikmi a rôznymi kúskami akoby farebných minerálov.

Taliansky šľachtic Emilio Pucci módnemu svetu predstavil čaro farebnosti a nádherných geometrických vzorov. Dámam predviedol šaty, ktoré nemusia žehliť a stále v nich budú vyzerať nesmierne elegantne. Navrhol lyžiarske uniformy aj oblečenie pre letušky. Talian, ktorý pochádzal z rodiny takej bohatej, že v živote nemusel pracovať, módnemu svetu daroval inovatívnosť a kreativitu, z ktorej žije až doteraz.

apáliť sa príliš pre vec je, samozrejme, pekný začiatok pre jej úspešné dovedenie do konca. A často aj do úplného konca našich síl. Do úplného vyhorenia tela aj duše. Takéto vypálenie často páli ešte dlho. Reč je o syndróme vyhorenia.

Muzikologička a hudobná publicistka PhDr. Terézia Ursínyová sa narodila v Nitre. Absolventka odboru hudobná veda a hudobná výchova na FFUK pracovala ako redaktorka v rôznych časopisoch, pôsobila ako tajomníčka koncertných umelcov, muzikológov, tlačová tajomníčka či dramaturgička. 

Chystáte sa na nezabudnuteľnú alebo romantickú dovolenku niekam na ďaleký ostrov? My vám odporúčame navštíviť Kanárske ostrovy. Možno je to pre vás ďaleko, ale to neznamená, že by ste tieto ostrovy nemali navštíviť!

Kláštorný stredovek okorenený životným štýlom moderného homo sapiens? Tejto nebezpečnej kombinácii sa zaručene nevyhla Braga. Z dávnej bašty katolicizmu sa po zotmení stáva epicentrum bujarého nočného života a táto chameleónska premena vyvoláva zdanie, akoby Bragy boli dve.

Vplyv hollywoodskej produkcie (vhodnejšie by bolo hovoriť o americkom filme) na svetovú kinematografiu, či skôr na tú-ktorú národnú kinematografiu neustále narastá.

Film Passion Play (Pašiová hra), u nás pod názvom Krv na krídlach (v ČR Krev na křídlech/ je charakterizovaný ako dráma, fantázia, romantika.

Mužská krása vyžaruje zvnútra, ale pohľad na dokonalú pleť, upravené vlasy, krásny outfit a závan kvalitnej vône sú pre nás ženy veľmi dôležité fakty.

Model VAIO Duo 11 spája výhody ultrabooku a tabletu do jedného zariadenia. Výkonný ultrabook s hmotnosťou iba 1,3 kg a hrúbkou menšou ako 18 mm sa dá ľahko zmeniť na prenosný tablet. Pod dotykovým Full HD displejom s uhlopriečkou 29,4 cm (11,6”) je ukrytá podsvietená klávesnica, ktorá sa jednoducho vysunie.

Nový Mercedes-Benz CLS Shooting Brake stelesňuje všetky technologické i dizajnové vymoženosti súčasnosti a podľa nášho neskromného názoru je aktuálne najvýraznejším zjavom v segmente luxusných automobilov prémiových značiek.

Začiatkom roka sme si zaleteli na azúrové pobrežie do okolia Nice na svetovú premiéru nového či – lepšie povedané – faceliftovaného MPV modelu Toyota Verso tretej generácie.

Základný model od BMW s radovým označením 1 je pravdepodobne najkontroverznejším autom, aké mníchovská automobilka za posledné roky vytvorila.