Siedmy ročník Fashion LIVE! - predstaví dizajnérov už počas prvého októbrového víkendu!

Najväčšie módne podujatie Fashion LIVE! si pre svojich návštevníkov opäť pripravilo niekoľko zaujímavých noviniek. Siedmy ročník bude netradične prebiehať v dočasne prerobených priestoroch Obchodného domu na Kamennom námestí už v prvý októbrový víkend 4.10. – 6.10.2019. Medzi dizajnérmi zo Slovenska opäť nebudú chýbať veľké mená ako napríklad Boris Hanečka, Michaela Ľuptáková, Richard Rozbora, Lenka Sršňová, Martin Hrča a Pavol Dendis. Z Českej republiky predstavia svoju tvorbu uznávaní dizajnéri Lukáš Macháček a Tereza Vu.

Návštevníci aktuálneho ročníka trojdňového módneho podujatia Fashion LIVE! v Bratislave tentokrát zavítajú do „dočasne odstrojených“ priestorov obchodného domu na Kamennom námestí, predtým známeho pod názvom Prior. Organizátori Fashion LIVE! 2019 privítajú návštevníkov v prvej budove na 1. podlaží, kde sa na móle predstaví počas troch víkendových dní 4.10. – 6.10.2019 spolu viac ako 25 dizajnérov a značiek zo Slovenska i zahraničia. Svoju tvorbu predvedie nielen slovenská dizajnérska špička, ale aj mladí nádejní návrhári z umeleckých vysokých škôl. Hlavnou témou tohto ročníka je STRIH, ktorý sa pretavil aj do vizuálov a tešiť sa môžeme aj na špeciálnu scénu pod taktovkou architekta Fashion LIVE! Petra Gondu.

 

Fashion LIVE! Talk III.

Ešte pred samotným podujatím si nenechajte ujsť tretí Fashion LIVE! Talk, ktorý sa uskutoční v pondelok 30.9.2019 v priestoroch Café Berlinka o 18:00 hod. Témou diskusie bude STRIH, ktorý je aj nosným prvkom siedmeho ročníka Fashion LIVE!. Hosťami talkshow budú dizajnéri Zoltán Tóth, Ala Krivá a Adela Malendová, ktorí do svojich kolekcií prenášajú myšlienky zero waste, sustainability a geometrie tvarov.

 

Oficiálny program Fashion LIVE! 2019

V prvý deň podujatia si návštevníci pozrú spoločnú kolekciu študentov odevného dizajnu z dvoch ateliérov, a to Ateliéru 343 VŠVU a ateliéru z Univerzity J. E. Purkně pod názvom Project ZERO IMPACT. Svoje najnovšie kolekcie ďalej predstavia dizajnéri Anita Virág so značkou AWA, Patrik Haaz a Michaela Ľuptáková s kolekciou THE POWER OF CLOTHES. Piatkový prehliadkový deň ukončia zahraniční hostia, známi českí dizajnéri Lukáš Macháček, ktorý predstaví svoju štýlovú alternatívnu módu a Tereza Vu, známa luxusným haute couture spodným prádlom.

 

Sobota bude patriť patriť prehliadkam Mariny Žiakovej, Tereze Rosalie Kladošovej, či spoločnej vytvorenej kolekcii Petry Kubíkovej a Terezy Feňovčíkovej a neskôr značke ROZBORA COUTURE. Návštevníci uvidia aj novú kolekciu obľúbenej dizajnérky Lenky Sršňovej, po ktorej bude nasledovať posledná prehliadka sobotného večera v podaní Martina Hrču.

 

Tretí deň podujatia začne prehliadkami mladých dizajnérok Petry Kovacs a Petry Weingart, po ktorých budú prezentovať svoju tvorbu slovenská značka puojd od Michaely Bednárovej a dizajnér Pavol Dendis. Predposlednú prehliadku nedeľného večera predstaví v rámci spoločnej kolekcie Maja BozovićSilvia Zrebná. Podujatie už tradične zakončí svojou najnovšou kolekciou dizajnér Boris Hanečka, od ktorého sa opäť môžeme tešiť na nezabudnuteľný zážitok. 

 

Vyvrcholením módneho podujatia bude počas nedeľného večera odovzdávanie ceny Noizz Fashion Award 2019, ktorú si preberie vybraný najobľúbenejší dizajnér v rámci čitateľskej ankety verejnosti. Zapojiť sa môžete už teraz na linku tu. Viac o nominovaných dizajnéroch a ich kolekciách sa dozviete na tomto webe.

 

Dizajnérsky pop-up

Milovníci módy si budú môcť prísť vybrané kolekcie pozrieť a zakúpiť do Fashion LIVE! x virvar designer pop-up-u, ktorý bude pre verejnosť otvorený od 15.10. – 20.10.2019 vo virvar showroome na Hlbokej ceste 7 v Bratislave. „Tešíme sa, že opäť môžeme tie najlepšie dizajnérske kúsky predviesť verejnosti nielen počas trojdňového podujatia Fashion LIVE!, ale aj neskôr v októbri v rámci virvar showroomu, kde si ich môžu nielen zblízka pozrieť ale aj zakúpiť,“ povedala Zorka Husarčíková, manažérka podujatia Fashion LIVE!.

 

Srdečne vás pozývame na tento jesenný módny maratón, kde uvidíte to najlepšie z domácej i zahraničnej módnej tvorby, tentokrát v nových priestoroch a v novom víkendovom termíne! Lístky na podujatie Fashion LIVE! 2019 si môžete zakúpiť na mieste alebo na https://www.inviton.eu/e-10095/fashion-live-2019

Patrí do vydania: 
September 2019