Čo vám pomôže pri starostlivosti o vaše zdravie?

Je viac než isté, že starostlivosť o svoj zdravotný stav nemienite zanedbávať. Prečo teda potom vznikajú choroby, ktorým sa dá predchádzať? Veľakrát rozhoduje naša genetická predispozícia a veľakrát zohráva hlavnú úlohu malé zlyhanie, z ktorého môžu vzniknúť vážnejšie choroby. Čo vám dokáže pomôcť pri starostlivosti o vaše zdravie? Povieme si.

Vznik zubných kazov

Častokrát si doprajeme sladkosti a sladké jedlo, z ktorého sa najčastejšie tvoria zubné kazy. Nemusíte hneď vyhádzať všetky sladkosti, čo máte doma. Stačí si pravidelne umývať zuby, striedať zubné kefky a uvidíte, že vaše zuby budú zdravé. Ak im však už nedokážete pomôcť, navštívte lekára. Ak máte záujem o belšie zuby, nemusíte hneď bežať k zubárovi. Môžete si zvoliť aj bieliace pásiky, ktorých účinnosť je častokrát lepšia ako profesionálne bielenie zubov u zubára. Stačí, keď si začnete aplikovať overené bieliace pásiky na zuby a uvidíte, že efekt sa postupne dostaví.

 

Ploché nohy

Počuli ste už o plochých nohách? Mnoho z nás o tomto probléme nemá žiadne informácie. Väčšinou vzniká práve nosením nekvalitného obutia. Odporúčame vám nezanedbať prevenciu. Snažte sa vyhľadať si ultraľahkú zdravotnú obuv, ktorá bude chrániť vaše nohy. Najlepšie je nájsť si výrobcu na Slovensku, ktorého kvalita výroby je na vysokej úrovni. Nepochybne medzi tieto špičkové firmy patrí firma Elstrote.

 

Prechladnutie od nôh

Možno sa vám zdá, že teplota vzduchu je natoľko veľká, že sa vám oplatí vyzúvať si ponožky aj v domácnosti a behať bosí. Neriskujte ešte. Môže sa stať, že prechladnete od nôh. Ak sa chcete vyhýbať nachladnutiu, skúste si radšej zaobstarať ručne tkané kusové koberce, ktoré zapasujú do interiéru. Okrem toho, že ochránia vaše nohy pred nachladnutím, zachytia aj prach vyskytujúci sa na zemi.

Patrí do vydania: 
Jún 2016