Salón krásy, pohodlia a nadštandadrdných služieb - salón RELOOK

Poznáte to iste z vlastnej skúsenosti. Nie je salón ako salón, nie je kozmetika ako kozmetika. Niekde si napriek objednávke vyčkáte rad, ošetrenie absolvujete v početnej skupinke ležiacich zákazníčok bez súkromia a možnosti relaxácie, použitá kozmetika je z tých menej kvalitných, ale zato na výslednej cene sa to určite neodrazí. Našťastie existujú aj protipóly. Pohodlné estetické prostredie, jednotlivé procedúry šité na individuálnu mieru, komorné súkromie, vysoký nadštandard služieb i poradenstva, garantovaná vysoká kvalita všetkých prípravkov, s ktorými tu pracujú. Kde sme sa to ocitli? V bratislavskom salóne krásy RELOOK.


V salóne RELOOK nájdete pod jednou strechou tradičnú ponuku kozmetických salónov a ešte niečo navyše. Všetko však v nadštandardnej kvalite. O spokojnosť návštevníčok, ale i návštevníkov sa starajú štyri kozmetičky, tri kaderníčky a jeden kaderník, jedna vizážistka, jedna odborníčka na permanentný make up a tetovanie, dvaja maséri i ďalší personál, ktorý je všetkým záujemcom plne k dispozícii.

Kozmetika

Kozmetičky Eva Pállayová a Eva Kopjak majú osvedčený postup. Zákazníčka pri prvom kontakte s nimi, a samozrejme pri šálke čaju či dobrej kávy, dostane priestor hovoriť o tom, akú kozmetiku zvykne používať, aké s ňou má skúsenosti, aké má prípadne problémy. Do úvahy vezmú aj konkrétny typ pleti a predstavy, ktoré zákazníčka má. Podľa toho potom kozmetička rozhodne, či sa bude pleť pred ošetrením naparovať klasickým spôsobom, či prostredníctvom naparených uterákov alebo zmäkčujúcimi gélmi. Nasleduje ošetrenie, ale v skutočnom súkromí. Bez zvedavých pohľadov či rozhovorov iných, o ktorých počúvanie nestojíte. S masážou, prípadne aj kyslíkovou, hydratačnou či liftingovou kúrou máte pred sebou dve hodiny príjemnej starostlivosti o seba, pričom sa súčasne môžu v tomto salóne venovať napríklad aj vašej manikúre či parafínovým zábalom vašich rúk, depilácii a podobne. A k tomu všetkému vám hrá príjemná relaxačná hudba.
Tajomstvo kvalitného ošetrenia pleti však nie je iba v správne zvolenom postupe, ale aj v správne zvolenej kozmetike. S akou pracujú v salóne RELOOK? Výber francúzskej značky Ingrid Millet vysvetľujú kozmetičky: "Na trhu je táto značka etablovaná už od roku 1964, v súčasnosti sa predáva vo viac ako piatich desiatkach krajín. V Paríži majú dokonca svoje kozmetické laboratóriá, ktoré neustále pracujú na novom vývoji. Viackrát už získala i významné svetové ocenenia a medzi skutočne prevratné novinky patria aj aktuálne štyri rady, ktoré plne pokrývajú potreby žien bez ohľadu na ich vek či životný štýl. Prevratnosť rady Perle de caviar je v tom, že do služieb ženskej krásy v tomto prípade vstupuje aj oživujúca energia kaviáru s živou silou mora." Kozmetiku tejto značky si tu, samozrejme, môžete zakúpiť aj na domáce ošetrenie, pričom k tomu dostanete i odporúčania a rady, ako ju správne používať.

Manikúra a pedikúra

Zuzana Čundrlová sa nechtom a všetkému okolo nich venuje už siedmy rok. Pani Čundrlová nemeckú značku LCN, s ktorou tu pracujú, hodnotí veľmi pozitívne. Vybrali ju opäť na základe osobných vysoko pozitívnych skúseností a ohlasov odbornej verejnosti. Kvalitná manikúra a pedikúra, čiže upravené a zdravé nechty, sú súčasťou imidžu, o tom niet pochýb. A pochybovať nemožno ani o tom, že ruky bez rozlámaných, obhryzených či inak poškodených nechtov, ktoré sú navyše ešte aj pekne upravené, doslova dvíhajú sebavedomie. Preto v spomínanom salóne realizujú nielen ošetrovanie nechtov, ale aj ich tvarovanie, predlžovanie a samozrejme dekoráciu.
Pomôcť možno opäť každému prípadu, lebo značka LCN ponúka aj vysokú úroveň a kvalitu, čo v praxi znamená, že manikérka vyberá taký typ gélu, ktorý je adekvátny stavu nechtov, na ktoré bude nanášaný.
Značka LCN však ponúka aj bohatý výber pomôcok, nástrojov, prístrojov, prípravkov i dekoratívnych pomôcok. V salóne RELOOK vám, samozrejme, ponúknu nielen tradičnú manikúru a pedikúru, ale aj napríklad takzvanú japonskú manikúru, pri ktorej sa používajú výťažky z včelieho vosku. To dodáva nechtom viac zdravia i lesku. V salóne RELOOK sú manikérky zručné aj v dnes tak populárnom nail arte - čiže zdobení nechtov.

"V každom prípade," hodnotí salónnu starostlivosť o nohy a ruky Zuzana Čundrlová, "je starostlivosť v salóne základ, ktorý by si mali dámy, ale samozrejme aj tí páni, ktorým záleží na imidži, dopriať aspoň raz do mesiaca. Klasické prelakovanie si potom môžu zákazníčky, ktoré majú potrebnú zručnosť a trpezlivosť, urobiť aj v domácom prostredí. Podobne ako pri kozmetike, i my umožňujeme zákazníčkam zakúpiť si u nás prípravky aj na domáce použitie." A že je z čoho vyberať, môžeme potvrdiť aj na základe vlastných skúseností. Ak totiž patríte k ženám, ktoré dokáže nadchnúť pohľad na rozmanitú paletu povedzme lakov na nechty, tak v tomto salóne si môžete dopriať aj takýto unikát - pohľad na stojan obsahujúci stodeväťdesiatšesť lakov.

Kaderníctvo a vizáž

Strihanie? Farbenie? Preparácia vlasov? Predlžovanie vlasov? Dokonca úplne novou, na Slovensku ešte dosiaľ nevyužívanou metódou? Vkladanie farebných pramienkov? Spoločenské účesy? Či ešte radikálnejšia zmena imidžu? Potom je tá správna adresa, na ktorú by ste mali zavítať, práve salón RELOOK. Pripravená poradiť je vizážistka Katarína Lengyelová, ktorej rukami už prešli desiatky záujemcov o zmenu imidžu, dokonca i z radov známych televíznych tvárí. "Mojou snahou nie je zmeniť výzor človeka, ale zlepšiť ho," vysvetľuje základné krédo, ktorým sa riadi. "Hľadám imidž na mieru, to znamená, že ak má zákazníčka záujem, nemusíme skončiť iba pri odporúčanej zmene účesu či farby vlasov. Takisto líčenie, štýl obliekania, preferovaná farebná škála patria do repertoáru rád, ktorými vybavíme záujemcu o zlepšenie imidžu. Do úvahy samozrejme neberieme iba fyzické predpoklady a danosti, ale aj osobnosť či profesiu."
Čo sa týka konkrétnych kaderníckych služieb, takisto sa tu držia zásady naša zákazníčka - náš pán, či, lepšie povedané, pani. V praxi to znamená, že zákazníčka počas procesu tvorby účesu nie je vystavená žiadnym zvedavým pohľadom iných návštevníkov, či nebodaj náhodných okoloidúcich. Znamená to tiež, že jedna kaderníčka sa venuje jednej zákazníčke, takže žiadne čakanie, kým inú vyfúka, inú dostrihá a ďalšiu natočí...
Kaderníci v salóne RELOOK takisto pracujú s osvedčenými značkami, a to L´Oréal a Kérastase.

A to ostatné

Ako sme už v úvode spomínali, salón RELOOK prináša oproti iným kozmetickým salónom aj niečo navyše. Napríklad masáže - nielen klasickú a športovú, ale aj tie druhy, ktoré sú v našich zemepisných šírkach považované za exotické. Napríklad saunu - dokonca nový a vyhľadávaný druh infrasauny. Ale aj permanentný make up a tetovanie, na ktoré je odborníčkou Soňa Kovárová.
Permanentný make up je v ostatnom období preferovanou metódou, ktorú ženy volia v prípade, keď sa snažia o zlepšenie svojho výzoru. Stačí však menej odborný prístup kozmetičky a výsledok je skôr karikatúrou než zlepšením. Pery opuchnuté kvôli početným herpesom, zapálené tetované linky či príliš kontrastné linky - to sú najčastejšie podoby toho, keď permanentný make up urobí menej skúsená a zručná kozmetička. "Toto by sa však stávať nemalo," rezolútne takéto prípady hodnotí Soňa Kovárová. "V prvom rade pred citlivými a náročnejšími zákrokmi, ako je napríklad tetovanie linky okolo pier, odporúčame už týždeň ako profylaxiu užívať vybrané homeopatiká. Samotné tetovanie musí byť vhodne zvolené, čo sa týka farby aj samotného umiestnenia. Ak by totiž linka viedla napríklad príliš ďaleko od prirodzeného okraja pier, pôjde naozaj o nepodarok a nie o umocnenie krásy."
Rád súvisiacich s permanentným make upom má Soňa Kovárová nepomerne viac. A podobne, ako jej kolegyne, drží sa zásady, že najprv sa treba otvorene a podrobne so zákazníčkou porozprávať. O tom, čo a ako chce na svojom vzhľade zlepšiť a aké metódy a spôsoby budú v jej prípade optimálne.
Okrem permanentného make upu v tomto salóne robia aj tetovanie. Klasické, čiže trvalé, alebo dočasné. Japonské i maľovanie hennou. Samozrejmosťou je i preferovanie takých farieb a pomôcok, ktoré sú vysoko kvalitné a zaručujú skutočnú spokojnosť.

"Aby sme boli spokojní všetci," uzatvárajú rozprávanie o salóne RELOOK jeho majitelia Ing. Ladislav Csizmár a Xavier Delage, "teda aj personál s kvalitou svojej práce, aj naši zákazníci a zákazníčky so službami, ktoré im poskytujeme, zvolili sme v prípade našej firmy trošku komplexnejší prístup." Za ním sa skrýva ucelený koncept, čo v praxi znamená, že tým, že sa firma PROMOLUX, pod ktorú spadá i salón RELOOK, stáva výhradným zástupcom kvalitnej kozmetiky Ingrid Millet a LCN, sa vlastne všetko iba začína. Pod ich strechou totiž tí, ktorí sa s touto kozmetikou rozhodnú začať pracovať, získajú aj odborné školenia o tom, ako ju správne a vhodne používať. "Nepôjde, samozrejme, iba o jednorazové školenia, ale o dlhodobý proces vzdelávania, pričom hovoriť budeme nielen o nových možnostiach jednotlivých kozmetických značiek, ale aj o nových trendoch, inšpirá­ciách. Prajeme si, aby nami vyškolení pracovníci boli špičkou vo svojom odbore na Slovensku a aby naši zákazníci mali istotu, že prostredníctvom nich dostali to najlepšie, čo doma - na Slovensku - máme."

Relook - Beauty salon, B. Němcovej 8, Bratislava - Staré mesto, tel.: 02/5720 5133, www.relook.sk, e-mail: objednavky@relook.sk

Patrí do vydania: 
Február 2004