Júl - August 2020

Strhujúci príbeh od autorky svetových bestsellerov Sandry Brown prináša neodolateľnú zmes napätia a erotiky. Aj preto dostal prívlastok sexy triler.

Nitrianska rodáčka Katarína Kuniková uviedla vo februári 2020 na slovenskú románovú scénu malé slovenské mesto s pestrou galériou postáv. Román Zákon príťažlivosti sa prekvapivo vymkol z radu debutov a takmer tri mesiace patril do prvej desiatky najpredávanejších kníh na Slovensku.

Pamiatky historického jadra Bardejova zapísané v roku 2000 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO sú natoľko významné, že kvôli nim ročne tisíce turistov navštívia toto centrum severovýchodného Slovenska. Mesto si v tomto roku pripomína 20. výročie zápisu, ktorý ovplyvnil jeho medzinárodný ohlas a návštevnosť. Keď k tomu prirátame svetoznáme historické Bardejovské Kúpele, wellness zariadenia, drevené kostolíky, skanzeny, cyklotrasy a vojenskú históriu z oboch svetových vojen, výsledkom je mimoriadne atraktívny produkt cestovného ruchu severovýchodného Slovenska. Ročne tento región objavuje čoraz viacej návštevníkov a rastie aj počet prenocovaní. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Záujemcovia o poukážky na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) z projektu Zelená domácnostiam II, sa môžu od polovice júna 2020 opätovne uchádzať o ich pridelenie. Tentoraz po novom, keďže žiadosti budú evidované v zásobníkoch, až kým sa nenaplnia v objeme určenom pre tento rok. Následne sa budú poukážky prideľovať až keď bude doručený a vybavený dostatočný počet žiadostí o ich preplatenie pre daný druh zariadenia. Ako prvé plánuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) otvoriť v stredu 17. júna 2020 o 15.00 h prijímanie žiadostí pre kotly na biomasu. Potom bude 22. júna otvorený zásobník pre slnečné kolektory, 24. júna pre tepelné čerpadlá a 29. júna pre fotovoltické systémy. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, a.s.

Zľavy vo výške viac ako 30% poskytujú do konca júna samoplatcom Bardejovské kúpele, a.s. vo všetkých svojich zariadeniach, okrem luxusného štvorhviezdičkového hotela Alexander. Zľava v hoteli Alexander platí až do konca septembra a je vo výške 25%. Samoplatcovia, klienti zdravotných poisťovní, i jednodenní návštevníci pritom môžu využívať prakticky všetky služby, procedúry a atrakcie, ktoré majú v kúpeľoch k dispozícii. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

V utorok 23.júla 2020 v Bardejovských kúpeľoch, a.s., v Balneo prevádzke slávnostne otvorili renovované pracovisko PROMINENT, ktoré bude poskytovať klientom nadštandardné služby. Investícia za cca 60 000 eur prinesie vyššiu úroveň služieb, špeciálne kúpele a špeciálne druhy masáží. Pri revitalizácii objektu sa zväčšila aj oddychová zóna, ktorú môžu využiť kúpeľní hostia i samoplatcovia. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Relaxačný chodník a oddychovú zónu pripravujú žiaci zo Základnej školy na Mariánskej ulici v Prievidzi. Na prácach pokračujú v júni po svojom návrate do školských lavíc. Budujú ich v prednej časti areálu školy v rámci environmentálneho projektu ,,EKOROK s Nestlé“, Vyžiada si to celkové náklady cca 1400 eur. Väčšinu z toho tvorí príspevok firmy Nestlé. Informovala o tom riaditeľka školy Miroslava Hepnerová.

Severovýchod Slovenska ponúka široké možnosti výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku. Mesto pamiatok UNESCO - Bardejov, Bardejovské Kúpele, Svidník a okolie sú ideálnymi lokalitami na cykloturistiku, klasickú turistiku, kúpeľnú turistiku, pobyty pri vode, poznávacie výlety, návštevy hradov, kaštieľov, drevených kostolíkov, múzeí, galérií, pamiatok vojnovej histórie od stredoveku, až po pamiatky z prvej a druhej svetovej vojny a rôznych atrakcií. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Donedávna tak módne plastové obaly na nápoje sa ukazujú ako jeden z najväčších zdrojov znečistenia riek a morí. Pritom existuje ďaleko ušľachtilejší materiál, ktorý je overený časom ako najvhodnejší pre uchovávanie potravín a tým je sklo. Práve do sklenených fliaš začali v Luhačoviciach už pred 200 rokmi plniť túto svetoznámu minerálnu vodu. Akciová spoločnosť Vincentka si chcela toto významné výročie pripomenúť v tomto roku dňom otvorených dverí. Pre opatrenia v súvislosti s koronavírusom sa rozhodla presunúť toto podujatie na budúci rok.

V stredu 1.júla 2020 otvorili v Bardejovských kúpeľoch, a.s., vonkajšie letné kúpalisko s vyhrievanou vodou. V prípade dobrého počasia bude v prevádzke až do septembra. Samoplatcovia, klienti zdravotných poisťovní, i jednodenní návštevníci tak už môžu využívať všetky služby, procedúry a atrakcie, ktoré majú v kúpeľoch k dispozícii. Obmedzenia pre klientov sú minimálne, platí iba zvýšený hygienický štandard, odporúčané rozostupy a rúška vo vnútorných priestoroch. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Minerálka Vincentka je čisto prírodný a pritom komplexný produkt, ktorý má dlhými rokmi preukázané pozitívne účinky na široký okruh zdravotných problémov. Nazýva sa aj celoročným všeliekom, či liekom našich babičiek. Na otázky odpovedá riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Ján Šumšal.

Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť celá veža sprístupnená od 1.augusta 2020. Vyhliadková veža je počas letnej turistickej sezóny pre verejnosť bežne otvorená od 1.mája do 15.októbra, vlani však bola kvôli rekonštrukcii zatvorená. Otváracie časy sú v utorok až nedeľu od 9.00 do 17.00 hod. Vstupné je bežne 1 euro pre dospelých, v súčasnosti je znížené na 0,5 eura.

O nový systém evidencie poukážok na inštaláciu Obnoviteľných zdrojov energie (OZE) z projektu Zelená domácnostiam II, je značný záujem. V najbližších troch mesiacoch môžu domácnosti využiť poukážky na inštaláciu slnečných kolektorov z projektu Zelená domácnostiam II, ktoré boli vydané podľa nových pravidiel 23. júna 2020, pre 694 zariadení v hodnote 1,15 milióna €. Ďalšie žiadosti o príspevok na slnečné kolektory je možné podávať až do naplnenia zásobníka. K 6. júlu 2020 bolo v zásobníku žiadostí o poukážky na inštaláciu slnečných kolektorov 262 žiadostí v hodnote 423 834 eur.

Kučery sú nesmierne sexi. Ktorá z nás po nich aspoň raz za život nezatúžila? Život s takými vlasmi ale nemusí byť tak krásny, ako si ho predstavujeme. Mnoho žien sa trápi so suchými neovládateľnými vlasmi, ich štruktúrou aj vlastnými kučerami. S novými produktmi Tea Tree Lavender Mint, špeciálne vyvinutými pre textúrované a kučeravé vlasy prichádza riešenie.

Aj vy sa tešíte na promenádu po meste v letných šatách aj v krátkych sukniach, objavovanie prírodných krás v šortkách, na dovolenku aj pikniky s priateľmi, opaľovanie sa pri bazéne i vodné radovánky? Nebyť toho ostychu... Aj vám sa zdá, že by ste ešte pred vhupnutím do plaviek potrebovali expresne „získať“ štíhlejšiu líniu? Nič nie je stratené...

Mnohí z nás sa s Ajvarom zoznámili v obľúbenej dovolenkovej destinácii našincov, v Chorvátsku, kde je považovaná za tradičnú a vychýrenú chuťovku tamojšej kuchyne. Je vyhľadávanou pochúťkou vegánov a vegetariánov. Ajvar Podravka sa totiž vyrába iba z červených paprík a baklažánov. Navyše, vďaka jeho špecifickej a lahodnej chuti sa dá použiť na mnoho spôsobov: ako zeleninová príloha, chutná nátierka na pečivo, ku grilovaným jedlám, na varenie, pečenie alebo do šalátov. Vďaka šetrnému procesu pasterizácie si zachováva 100% chuti a cenné vitamíny. Ajvar jemný a Ajvar pikant obsahujú iba prírodné ingrediencie bez konzervantov, alergénov či umelých aróm. Vychutnajte si slnkom pobozkanú zeleninu z Chorvátska v Ajvare od Podravky!

Aj vy ste tento rok zmenili plány na letnú dovolenku a prázdniny trávite na pláži slovenského rybníka namiesto Jadranského mora? Napriek tomu si obľúbené gurmánske pochúťky, ktoré máte spojené s cestovaním do Stredomoria a špeciálne Chorvátska, môžete vychutnať aj tak, a to priamo u vás doma. Podravka prináša chuť chorvátskeho mora v podobe pravých jadranských sardiniek. EVA Sardinky v rastlinnom oleji sú prirodzeným zdrojom bielkovín, vápnika, omega-3 mastných kyselín, vitamínu D a ďalších zdraviu prospešných látok. A majú mnohoraké využitie v kuchyni: v šalátoch či cestovinách, na slaných koláčoch alebo bruschettách.

Talentovaná spisovateľka Iryna Zelyk prináša na pulty kníhkupectiev nový manuál pre rodičov ako zvládať hnev svojich detí. Autorka, ktorej motívom sa stali detské emócie, približije v rozhovore pre BEAUTY & WOMAN proces svojej tvorby.

V lete vlasy potrebujú špeciálnu ochranu, ktorá slnkom a slanou či chlórovou vodou skúšané vlasy vyživí, hydratuje a doladí ten správny letný účes. AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT prináša 5 tipov na vlasovú kozmetiku, vďaka ktorým si užijete dokonalý letný look vašich vlasov.

Dym je to, čo odlišuje normálnu kuchyňu od veľkej, skvelej chuti grilovania. Jednoduchým pridaním niektorých ochutených drievok alebo lupienkov do receptu, alebo dokonca údením lososa na drevenej doštičke sa vaše jedlo posunie na úplne novú úroveň chuti. Užite si všetky pôvaby dňa a dokonalej grilovačky v spoločnosti vašich blízkych.

Práca, šport, stretnutia, večere, cestovanie, každodenný aktívny život si vyžadujú aj príjemný relax. Práve v tomto čase naneste na svoju pleť úžasnú dávku hydratácie. Nová hydratačná maska Hydra Beauty Camellia Repair Mask s výťažkami s kvetov bielej kamélie – Camellia japonica alba plena, z kvetu, ktorý Mademoiselle Chanel obzvlášť milovala. Maska obsahuje dve nové ingrediencie – vosk z kamélie Camellia Alba PFA, Camellia Alba OFA a panthenol (provitamin B5). Naviac, rovnako ako všetky produkty línie CHANEL Hydra Beauty, je táto úžasná balzamová maska obohatená o silný antioxidant so širokým spektrom pôsobenia – Blue Ginger PFA.

Už sú preč časy, kedy v ponožkách vládla biela alebo čierna. Dnes sú farebné a vzorované ponožky v kurze. Vďaka nim veľmi jednoducho dokážete oživiť svoj outfit. Využiť ich môžete dokonca aj v lete, pretože sa veľmi dobre hodia k neutrálnym teniskám a správnym výberom ich doladíte k šatám či sukni.

Prenesie nás priamo do centra módneho sveta Chanel. Nová kolekcia Métiers d´art 2019/2020 dýcha duchom noblesnej adresy, parížskej ulice 31 rue Cambon. Najnovšie modely vzdávajú hold historickému sídlu módneho domu. Pre kampaň novej kolekcie vyzvala Virginie Viard americkú režisérku zvučného mena. Sofia Coppola už s módnym domom spolupracovala na minuloročnej decembrovej prehliadke vo Veľkom Paláci, pre ktorú preorganizovali byt Mademoiselle Chanel, salóny Houte Couture ako aj zrkadlové schodisko na 31 rue Cambon.

V priebehu leta sú naše vlasy veľmi namáhané - UV lúče aj voľné radikály môžu spôsobiť ich suchosť, lámavosť, únavu a nepoddajnosť. Verte prírode a siahnite po produktoch plných vitamínov a ďalších osožných látok pre zdravo vyživené a dokonale lesklé vlasy.

Tento rok sa však zo známych dôvodov za horúcim či exotickejším slnkom tak rýchlo ani jednoducho nevyberieme a zostaneme doma. Jarné a letné slnko však svieti aj doma a aj v našich zemepisných šírkach máme veľa dôvodov na hľadanie správnej miery medzi zdravím a krásnou opálenou pokožkou.

Džemy, marmelády, sirupy, či ovocné želé? Áno, sezóna zavárania už klope na dvere! Preto sa zverte do rúk tým najlepším expertom. Dr. Oetker prináša kompletný sortiment užitočných produktov na zaváranie ovocia či zeleniny, ktoré uspokoja potreby aj najnáročnejších spotrebiteľov. Už nemusíte siahať po sirupoch či džemoch z regálov obchodu. Vyrobte si vlastné dobroty jednoducho a rýchlo!

Východná Morava je turistický región, ktorý pokrýva územie Zlínskeho kraja. Jeho dostupnosť pre návštevníkov zo Slovenska je viac ako vynikajúca, veď spoločná hranica má dĺžku vyše 200 kilometrov. Navyše Východná Morava ponúka množstvo zážitkov a jedinečných lokalít. Nájdete tu ciele tradičné aj tie neobjavené, kde si môžete spraviť výlet mimo davy, zažijete kempovanie, ale aj luxus vo vyhlásených wellnessh hoteloch, pochutnáte si na top modernej gastronómii alebo na klasických pokrmoch Valašska či Slovácka, zažijete romantiku vo dvoch alebo dobrodružný výlet s rodinou. Neváhajte a vyrazte „za humná“, Východná Morava na vás čaká.

Kupé a kabriolet Triedy E od značky Mercedes-Benz sú mimoriadne emocionálni zástupcovia rodiny modelov vyššej triedy. Dizajn získal ešte športovejší charakter – modernizáciou prešli najmä predné časti. Teleso sériových svetlometov, ktoré využívajú výlučne technológiu svetelných diód, je teraz viac ploché, vnútro zadných svietidiel s LED bolo prepracované. Dvojdverové vozidlá navyše v rámci modernizácie modelu preberajú podstatné vylepšenia z iných variantov karosérie. Patria k nim elektrifikované, a teda efektívnejšie motory v benzínovej a naftovej verzii s integrovaným štartovacím generátorom, ďalšia generácia asistenčných jazdných systémov a infotainment MBUX. Kupé a kabriolet Triedy E dorazia k európskym predajcom na jeseň 2020. Už teraz je však jasné, že naše nežnejšie polovičky túžobne očakávajú vynovený dizajn exteriéru aj interiéru. É-čka totiž veľmi obľubujú.

Značka Mercedes-Benz je niečo ako McIntosh alebo Bang&Olufsen v našom HiFi svete. Má dokonalý marketing, dokonalý dizajn, perfektný „zvuk“, ponúka exkluzívnu kvalitu za povedzme adekvátne vysokú cenu. Nové emisné štandardy a kritéria zapríčinili, že sa aj táto tradičná stuttgartská prémiovka pustila do súboja s emisnými kvótami. Výsledkom je viacero plug-in hybridných a tiež čisto elektrických modelov, ktoré prinášajú do portfólia luxusného segmentu nový vietor s nízkymi, alebo nulovými emisiami a možnosťou sebe vlastnej individualizácie.

Mať krásny štýlový kúsok, ktorým sa môžeme pýšiť, chce každá z nás. Pozornosť však okrem dizajnu treba venovať aj samotnému spracovaniu. Či už pôjde o ruksak pre dieťa do školy alebo si kúpite jeden taký aj vy, dnes už ľahko zoženiete typ, čo bude spojením kvality s dizajnom. Pri jeho kúpe by ste tak vždy mali vsadiť na kombináciu oboch týchto predností.

Je tu znova obdobie komárov a kliešťov, ako aj iného hryzavého a bodavého hmyzu! Na prevenciu pred encefalitídou a nebezpečnou lymskou boreliózou, ktoré kliešť roznáša, myslite včas!

Už naozaj netreba vláčiť fľaše s balenou sýtenou vodou z obchodu až do kuchyne! Každú jednu fľašu z obchodu nahradí SodaStream a v PLANEO Elektro vás dnes vyjde ešte lacnejšie. Štyri eurá z desiatich, ktoré minieme za balenú vodu, necháme v obchode za obyčajnú sódu, pričom najradšej pijeme vodu jemne sýtenú. Netreba zabúdať, že v tých štyroch eurách je aj jednorazová plastová fľaška, ktorú vyhodíme. Ak sa vám už nechce vyhadzovať vaše peniaze, zaobstarajte si SodaStream. Z jednej bombičky spravíte v závislosti od sýtenia 60 – 80 l bublinkovej vody. Fľaša bez škodlivých BPA vám vydrží až tri roky a sklenená fľaša prístroja Crystal vám bude slúžiť prakticky až do rozbitia.

Aperol Spritz je neprekonateľná ikona ľahkých moderných drinkov, ktorá je u nás už skoro rovnako populárna ako v Taliansku, odkiaľ pochádza. Každý správny barman ho vie pripraviť tak, aby bol svieži, iskrivý a voňavý. My však vieme, ako si ho rovnako dobre namiešate aj doma. Nepotrebujete žiadne špeciálne barmanské pomôcky, dôležitá je však kvalita základných surovín a starostlivo dodržaný postup.

Túžite po bezchybnom letnom looku, ktorý prežije horúčavy a budete sa cítiť krásna? V tom prípade máme pre vás tipy na vodeodolné líčenie, s ktorým budete vyzerať očarujúco za každého počasia.