Marec 2009

Milé moje, odložte uplakané vreckovky a jasajte! Nerobím to často, ale dnes mám charitatívnu náladu, a tak vám rozpoviem, čo je úžasné na tom, že už nemáme dvadsať. Teda, aby som to až tak nepreháňala, vyvrátim vám iba zopár nezmyselných mýtov. Napríklad, že ženy závidia krásu mladým, že vekom sa tučnie, že muži sú na tom lepšie, že pekné sme už boli a že lepšie to už nebude.

Sneh a slnko, vietor a dážď a prísľub leta. Toto všetko sa odráža aj v tajomných flakónoch vôní, ktoré vám predstavujeme. Vyberte opäť ten „váš najkrajší flakón“ a napíšte svoj tip na adresu redakcie: DR-DISTRIPRESS, Limbová 18, 831 01 Bratislava, alebo na email: [m]redakcia@beautywoman.sk[/m]

...v samotnom srdiečku Bratislavy raz vznikol zázračný módny dom Alizé. A práve v ňom žije a pracuje nekorunovaná kráľovná Magdaléna Šebestová obklopená rozprávkovo luxusným sortimentom najvyššej módy sveta.

Do sveta módy vkročil bez okolkov. Už tridsať rokov sa v ňom pohybuje s istotou dravca. Vie, čo svet od neho očakáva. Neposkytuje mu ani viac, ani menej. Činí tak s noblesou sebe vlastnou. Výrokmi na adresu vlastného úspechu nešetrí. Podnikateľ, spisovateľ, filmový producent, ale predovšetkým módny dizajnér. Muž, ktorý vystúpil z vlastného tieňa a stvoril malý vesmír. Bez váhania mu podaroval svoje meno. Adolfo Domínguez.

Odvekou a nemennou pravdou je, že rodinu a kolegov si nevyberáme. Teda aspoň vo väčšine prípadov si kolegov nevyberáme. A zatiaľ čo s priateľkami dokážeme celkom dobre koexistovať, na pracovisku to už nemusí byť tak celkom pravda. Žena-kolegyňa totiž môže byť aj zdrojom mnohých problémov, ťažkostí... A niekedy nám môže spôsobiť hotové peklo na zemi, či lepšie povedané, peklo v zamestnaní. Preto treba vedieť, aké kategórie kolegýň existujú, správne tie svoje kolegyne do nich zaradiť a ďalej sa riadiť našimi radami. Potom by prípadné riziká mali byť úspešne eliminované.

Niektoré si svoje povolanie vysnívali v detstve, iné sa v ňom zase časom našli. Jedno však majú spoločné. Robia to, čo ich baví a napĺňa. Mohli by sme im závidieť, ale ony sú presvedčené, že každý z nás môže mať prácu, ktorú bude milovať. Lebo ako povedal spisovateľ Paolo Coelho: „Keď človek po niečom veľmi túži, celý vesmír sa spojí, aby to dosiahol.“

Jej prvou obeťou sa stali Spojené štáty. Najprv ovládla finančný trh, potom sa vrhla na spotrebiteľov. Vyzerá to tak, že sa potrebuje vyzúriť na všetkých kontinentoch. Jej pazúrom neunikla ani Európa. Nepozná zľutovanie s boháčmi ani s chudobnými. Aj takto sa dá opísať jav, ktorý zasiahol takmer všetky krajiny sveta. Ekonomická kríza. Prináša len nevýhody?

Rozhovor s riaditeľom servisnej siete Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o.

Dal sa na politiku, lebo bol nahnevaný. Najskôr na komunálnu, potom vyskúšal „veľkú“, aby sa zase vrátil bližšie k ľuďom. Z jeho postojov a činov trčí človečina. Je totiž presvedčený, že zmysluplný život sa dá žiť iba vtedy, keď sa zaujímame o druhých, dokážeme pomôcť, povzbudiť i oceniť. Aj preto sa bratislavský župan Vladimír Bajan rozhodol, že Bratislavský samosprávny kraj bude spoluorganizátorom 12. ročníka Krištáľového krídla.

Ideálom súčasnej krásy, ale aj stredoeurópskym štandardom sú u žien bezchybne hladké nohy, u mužov zasa vypracovaná hruď bez náznakov ochlpenia. O podpazuší bez neželaných chĺpkov sa vari ani nemusím zmieňovať.

Najčastejšími dôsledkom našich aktivít vo vonkajšom, často agresívnom prostredí, je suchá a popraskaná pokožka rúk a nôh. Drobné zárezy popraskanej kože mnoho ráz začínajú krvácať a vysychajú v podobe drobnej chrasty. Na miestach nad koreňom nechta vznikajú pri suchej pokožke často zádery. Koža sa tu trhá, odlupuje sa. Odhalené miesta sú bolestivé a stávajú sa objektom nákaz. Spoľahlivé riešenie problémov so suchou a popraskanou pokožkou rúk a nôh, ale aj so suchými plochami na lakťoch, ramenách, chrbte a s citlivými suchými perami priniesla austrálska spoločnosť Laderma v podobe výrobkov Flexitol. Vďaka obsahu urey (močoviny) v špeciálnom masťovom základe pomáhajú hydratovať pokožku a zadržiavať obsah vody v bunkách kože. Zanechávajú ju tým pružnú a jemnú. Navyše sa začne proces hojenia a praskliny postupne miznú až do úplného zahojenia.

Keď to na človeka príde, nepoznáva sám seba. Po byte sa len tak tmolí, na pracovné veci sa sústrediť nedokáže, často sa pristihne pri pohľade do strateného neznáma. Jednoducho nevie, čo si počať sám so sebou. Negatívne pocity ho sprevádzajú všade, kam sa pohne. Čo tak zmyť ich z mysle vodou a pohybom? Modrý bazén a veselé špliechanie dušu – ak nevylieči, tak jej aspoň uľaví.

Ktorá z nás aspoň raz v živote nezatúžila po vylepšení niektorej telesnej partie pomocou šikovných rúk plastického chirurga? Ženy si podľa štatistík najčastejšie želajú zmeniť vzhľad svojich pŕs, ale rovnako je veľký záujem o remodeláciu nosa či vylepšenie tvaru zadnej časti tela. Nezaostávajú ani muži – najväčší záujem majú o operácie očných viečok. Čo by ste však mali vedieť, ak sa vy (alebo vaša polovička) chystáte pod nôž plastického chirurga?

Zdraviu prospešné účinky probiotík boli dokázané viacerými vedeckými štúdiami. Probiotické kultúry zvyšujú odolnosť organizmu proti črevným problémom a infekciám, zlepšujú trávenie, zmierňujú plynatosť čriev a zápchu, znižujú riziko žalúdočných vredov, ale aj zápalových črevných ochorení.

Jaguar sa od svojho vzniku v roku 1922 špecializuje na segment luxusných automobilov spájajúcich súčasne originálny dizajn, vysokú kvalitu a neobyčajný výkon. Počas takmer deviatich desaťročí existencie vyprodukoval anglický koncern množstvo nádherných luxusných limuzín i superšportových áut. V roku 1989 kúpil automobilku americký megakoncern Ford, čím sa automobily stali cenovo dostupnejšie aj pre širšiu verejnosť. Nakoniec svedčí o tom aj testovaný model X-Type, ktorého cena sa začína pod hranicou jedného milióna.

Do prémiového segmentu automobilov SUV už viac ako desať rokov neodmysliteľne patrí aj Mercedes-Benz ML. Práve tento model sa stal v roku 1998 priekopníkom v kategórii luxusných viacúčelových vozidiel a od roku 2005, keď nastupuje druhá generácia, jeho popularita celosvetovo stále narastá. Veď len na malom slovenskom trhu sa minulý rok predalo 370 kusov, čo zodpovedá jednému ML-ku denne.

Po modeli Discovery, ktorý je predstaviteľom tvrdého offroadového špeciálu, je Range Rover najväčší z rodiny automobilov Land Rover. Reprezentuje bohato zastúpenú kategóriu veľkých luxusných SUV, do ktorej patria aj Mercedes-Benz ML, BMW X5, Toyota Land Cruiser, Audi Q7 a Jeep Grand Cherokee. Pred niektorými z konkurentov má však minimálne vývojový náskok vďaka tradícii a dobrej povesti, ktorá túto anglickú ikonu sprevádza už desiatky rokov.

Najnovšia, ale, žiaľ, posledná zbierka najväčšieho slovenského básnika súčasnosti. Jedna z jeho najosobnejších výpovedí, ktorou uzatvoril jedinečný básnický triptych Báseň a čas, Vernosť, Ako stopy v snehu. Tým sa uzatvorilo aj celé básnikovo dielo. V pondelok 9. februára 2009 vyšla vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ nová, ale, žiaľ, posledná zbierka básní Milana Rúfusa Ako stopy v snehu, ktorá patrí k autorovým najosobnejším výpovediam.

Trvalo pätnásť rokov, kým splnil svoj sľub a vydal ďalší album Guns N´ Roses. No naďalej na svojich koncertoch s obľubou prerušuje pesničky, aby nechal ochranku vyhodiť z publika fanúšikov, ktorí sa mu nepáčia. A často sa stane, že sa na svoj koncert jednoducho nedostaví. Axl Rose je zrejme nevyliečiteľný prípad.

Barcelona – metropola Katalánska (l,6 mil. obyvateľov), známa aj z piesne F. Mercuryho Barcelona ako dejisko letných olympijských hier v roku 1992.

Napriek skutočnosti, že oficiálne dejiny Slovenského komorného divadla v Martine sa formálne spájajú s dňom 22. januára 1944, keď bola uvedená prvá premiéra tejto divadelnej scény (autor: E. Verhaeren; názov: Filip II.; réžia: v tom čase všemocný a všadeprítomný Andrej Bagar), jej mnohoraké formy existencie sa v Martine objavili už dávno predtým...


Celosvetovo populárna speváčka a ikona módy Kylie Minogue obohatila kolekciu svojich vôní o úplne novú vôňu Couture. Hneď prvý pohľad na škatuľku vône vás musí zaujať. Sexi šnurovanie na čiernom korzete je odhalené na škatuľke a vnútri je krásny sofistikovaný flakón, ktorý v sebe ukrýva veľmi ženskú, elegantnú a modernú vôňu. Kytica višňových, citrónových kvetov a klasických fialiek, ylang ylang, jazmín, pižmo, vanilka a santalové drevo zdôrazňujú ženskosť. Túto užasnú vôňu môžete vyhrať, ak správne odpoviete na otázku, koľko vôní vytvorila Kylie Minogue doteraz. Správne odpovede píšte na adresu redakcie: DR-DISTRIPRESS s.r.o., Limbová 18, 831 01 Bratislava, alebo na email: [m]redakcia@beautywoman.sk[/m] do 20. 3. 2009. Heslo: Couture