November 2023

Nová dizajnérská kolekcia značky H&M bude v spolupráci so svetoznámym módnym domom Rabanne. Táto originálna kolekcia prepojí výrazný dizajn módneho domu Rabanne a inovatívne krajčírske spracovanie jednotlivých kúskov. Inšpiráciou boli futuristické diela zosnulého zakladateľa domu Paca Rabanna, ktoré od roku 2013 oživuje a pretvára s modernou hravou ľahkosťou aktuálny kreatívny riaditeľ značky Julien Dossena. Paco Rabanne, známy svojimi prelomovými módnymi návrhmi z kovu, lisovaného plastu a papiera, nanovo definoval pôvab v 60. rokoch svojimi dnes už ikonickými šatami z kovovej sieťoviny. Dnes módny dom Rabanne posúva revolučný retro štýl do novej dimenzie s originálnou kolekciou v spolupráci s H&M.

Dni sa skracujú, deti išli do školy a nebude to trvať dlho a obchodné domy oblečú svoje výklady do vianočných motívov. Keď budete o pár dní popíjať perníkové latte a v rádiu budete počuť tento rok po prvýkrát Last Christmas, môžete si byť istí – JE TO TU! Tiež nie ste fanúšikmi hektických nákupných maratónov po obchodných domoch, baliacich služieb, radov pri pokladniach a všetkého toho, čo k tomuto vianočnému „koloritu“ patrí? Máme pre vás riešenie. Pripojte sa k miliónom zákazníkov po celom svete, pre ktorých AVON nakupuje a balí na mieru. Máme cez 100 vianočných setov s vašimi najobľúbenejšími produktmi a nádhernými vianočnými motívmi! A creme de la creme? Náš adventný kalendár! Nechajte tohtoročné Vianoce nadeľovať Avon, ktorý prináša darčeky s magickou mocou!

Značka, ktorá je spájaná s ikonickými denimovými kúskami Diesel, nie je v módnom svete žiadnym nováčikom. Brand, ktorý v roku 1979 založil módny vizionáRenzo Rosso, je dnes už ikonický módny pojem. Diesel má svoju mono-brandovú predajňu už aj v Bratislave, a my sme sa preto rozhodli priblížiť vám históriu značky, ktorá bude s džínsovou módou navždy spojená.

 

Je to jedna z najobľúbenejších nikotínových alternatív a prijíma ju čoraz viac užívateľov, ktorí si predtým nevedeli predstaviť svoj každodenný život bez cigariet. Reč je o nikotínových vrecúškach VELO, ktoré im ponúkajú množstvo výhod, vrátane tej najväčšej, ktorou je nepochybne až 99 % eliminácia škodlivých látok, ktoré sa inak spájajú s tradičnými formami užívania tabaku alebo fajčenia.

Áno, ešte stále existujú. Tiché údolia a idylické dediny a mestečká v horách, kde pani zima vládne svojím mocným čarom. Na míle vzdialené od ruchu veľkých zimných stredísk. Lyžiarske oblasti sú tu menšie a pritom veľmi atraktívne – po turistických chodníkoch alebo bežkárskych stopách sa môžete vybrať vysoko do hôr i zasnežených lesov. Ak túžite po dokonalom oddychu, určite si tu nájdete miesto, kde sa celkom ponoríte do hlbokého ticha.

Cukrovka postihuje dnes na Slovensku okolo 10 percent obyvateľov! Ďalších, cca 20 %, je v stave prediabetu, to znamená, že majú nábeh na toto ochorenie v najbližších rokoch. Alarmujúci je rastúci počet ochorení vo svete, poľa štatistík z USA sa od roku 2013 do roku 2020 až zdvojnásobil! Nádej v prevencii, ako aj v terapii diabetu prinášajú prírodné látky, ktoré podľa klinických štúdií preukázateľne zvyšujú citlivosť bunkových receptorov na inzulín, alebo majú porovnateľný účinok, ako obmedzenie príjmu kalórií a následné zníženie hmotnosti. Podľa odborníkov ich pravidelné užívanie spolu s úpravou životosprávy sú jedinou cestou, ako tieto štatistiky výrazne ovplyvniť.

Dospelí od 18 rokov nachodia priemerne 4 000 až 18 000 krokov denne. Zdraví seniori prejdú od 2 000 do 9 000 krokov za deň. Zdroje uvádzajú, že muži celkovo nachodia priemerne okolo 5 340 krokov, kým ženy len 4 912 krokov. Čašník prejde denne zhruba 22 778 krokov, kuriér okolo 23 000 krokov, predavač okolo 14 660 krokov, učiteľ 12 564 krokov, poštár okolo 15 248 krokov, SBSkár 12 650, kaderník okolo 10 000 krokov. Tieto čísla vychádzajú z prieskumu, ktorý spracovala akreditovaná diétologička Jenny Craig.

Najkrajšie sviatky roka sú tu a s nimi prichádza aj hviezdna novinka zo série IQOS ILUMA. Bez dymu a cigaretového zápachu budú Vianoce ešte krajšie.

Najuniverzálnejší darček - poteší teenagera, šéfa aj babku

Doprajte sviatky nielen svojim chuťovým pohárikom, ale aj cievam, kostiam, zubom. Pohánkové pečivo im prospeje a maškrtné jazýčky si tiež prídu na svoje.

Doprajte sviatky nielen svojim chuťovým pohárikom, ale aj cievam, kostiam, zubom. Pohánkové pečivo im prospeje a maškrtné jazýčky si tiež prídu na svoje.

Inšpirujte sa klasickými aj netradičnými tipmi na dekorácie, stolovanie a spoločné pohodovo strávené chvíle.

Keď sa pri stole ozve: Podaj mi Podravku!, všetci okamžite vieme, o čom je reč. V našich hlavách sa objaví známe logo so žmurkajúcim kuchárom či červeno-biely obal Ochucovadla. Ruku na srdce, asi niet Slovenky či Slováka, ktorí by značku Podravka nepoznali. A niet sa čomu čudovať! Kvalitu a chuť výrobkov tejto stálice našich kuchýň preverilo niekoľko generácií gazdiniek a kuchárov a v súčasnosti ich nájdeme skoro v každej slovenskej domácnosti.

Môžete položiť pod stromček niečo, čo vám padlo do oka a dúfať, že jej úsmev po vybalení takéhoto darčeka bude úprimný. Alebo môžete staviť na istotu a darovať niečo z nášho výberu, čo určite poteší.