December 2008

Inak ako legendou sa nedá nazvať kapela, ktorá počas štvrťstoročia vydala jedenásť úspešných albumov. Za zmienku určite stojí aj počet predaných albumov za tých 25 rokov – momentálne to je vyše 120 miliónov kusov na celom svete. Páni už asi dlhšie nehrajú pre peniaze, no zrejme ich to stále baví. Zatiaľ posledný album s názvom Lost Highway vyšiel minulý rok a sprevádzalo ho svetové turné, ktoré sa skončilo v lete tohto roku. Momentálne sa členovia skupiny venujú charite a 8. decembra budú hrať na ďalšom dobročinnom koncerte Live Earth, ktorý sa tentoraz koná v Indii.

Veľký test krému VICHY LIFTACTIV CxP Zo sto žien 94 uviedlo, že po aplikácii mali pleťvláčnu a vypnutú, bez známok dehydratácie. 72 žien si už po 5 týždňoch pravidelného používania všimlo, že sa ich vrásky zjemnili a pleť získala mladší vzhľad*.

Vyberte najkrajší flakón a napíšte nám ! Súťažíme v dvoch kategoriáach. Najkrajší STARÝ FLAKÓN a najkrajší SÚČASNÝ FLAKÓN.

Vyskúšajte sami a užívajte si každodenný pocit pohodlia z hodvábne jemnej pokožky po celý deň!

Narodil sa vo Veľkej Británii, už pätnásť rokov žije v NewYorku, jeho ikonou krásy je Isabella Rossellini, obľúbeným mestom Reykjavik pre jeho pozitívnu energiu a zábavných ľudí, relaxuje pri varení pre svojich priateľov, má rád malajzijskú kuchyňu, kura na kari, je vyznávačom kvalitného červeného a bieleho vína, nemá rád fast food. Práca je zároveň jeho koníčkom. Jeho krédom je zvýraznenie prirodzenej krásy každej ženy. Obľúbený výrobok je červený rúž Perfect Rouge RD 514 Dragon z novej kolekcie rúžov Shiseido, kvalitný hydratačný krém, mejkap a všetky výrobky, ktoré sú nevyhnutné pre jeho prácu. Miluje farby, skúma textúry, typická pre neho je aplikácia rôznych farieb rúžov na zápastie ľavej ruky a následné nanášanie štetcom, končekmi prstov na pery, ktoré krásne vytvaruje ceruzkou a výsledok je očarujúci. Šťastný človek, ktorý robí na špičkovej úrovni prácu, ktorá je zmyslom jeho života.

„Mnohoročné skúsenosti s kozmetickými prípravkami ma ubezpečili, že tieto prípravky môžu vyriešiť problém len povrchovo a na veľmi krátky čas. Na dosiahnutie dlhodobého efektu krásnych a zdravých vlasov, kože a nechtov je potrebná správna starostlivosť a výživa. Preto odporúčam svojim klientom pravidelné užívanie toboliek Viaderm, ktoré vďaka svojmu zloženiu pôsobia zvnútra a dlhodobo,“ hovorí o Viaderme popredný vizážista David Šesták.

Ktorá z nás sa rada nepohrá s krásnou hrivou hustých upravených vlasov u svojho miláčika? Husté a upravené vlasy u mužov sú nielen dôležitým doplnkom ich celkového výzoru, ale aj prejavom zdravia a mužnosti. Síce sú dnes v móde aj úplne vyholené mužské hlavy a mnohí muži uprednostňujú hlavu bez vlasov nielen kvôli imidžu, ale aj kvôli hygiene, predsa len hriva je hriva. Muži s krásnymi vlasmi sú veľmi sexi a príťažliví. Vypadávanie vlasov u mužov je prirodzený jav a tento proces sa začína už v 18. roku veku. Je to síce menej viditeľné, ale keď vypadávanie vlasov v mladosti podceníme, tak v neskoršom veku, okolo 50. roku, už veľa mužov trpí rozsiahlou alopéciou (vypadávaním vlasov).

Dámska móda spoločenských šiat žiari tajomným puncom luxusných detailov v podobe minuciózne vyšívanej čipky a rafinovaných kryštálov.

Oblek.Gabrielle Chanel na začiatku 50. rokov priniesla nový štýl do módy. Symbolom mužskej ženskosti sa stali obleky, do ktorých tvorby úspešne vložila pohodlnosť a eleganciu. V týchto rokoch nosili oblek aktívne a nezávislé ženy. Stal sa ideálnym odevom na deň aj na večer a prinášal ženám absolútny komfort a funkčnosť.„Oblek Chanel je vytvorený pre ženu v pohybe,“ hovorievala Gabrielle. „Rozumiem žene, chcela som pre ňu oblečenie, v ktorom by sa cítila pohodlne aj pri šoférovaní svojho auto, a pritom by zostala úplne ženskou“. Legendárne sako a sukňa obehli celý svet.

Sport-lifestyle značka PUMA, ktorá úspešne spája vo svojich produktoch vplyvy z oblasti športu, životného štýlu a módy oslavuje 60. narodeniny!Spoločnosť PUMA bola založená v roku 1948 v nemeckom Herzogenaurachu a dodáva svoje výrobky do viac ako 80 krajín sveta.Pri príležitosti svojho jubilea prináša PUMA na trh kolekciu „I AM 60“ inšpirovanú najpopulárnejšími produktmi, ktoré vyrobila za uplynulých 60 rokov.Trendy tričká, mikiny, topánky, kabelky a rôzne iné doplnky z kolekcie „I AM 60“ nájdete v predajniach PUMA v Avion SC v Bratislave a Europa SC v Banskej Bystrici.Pre viac informácií navštívte stránky www.puma.com

Španielsko. Prímorská La Coruňa. Píšu sa päťdesiate roky minulého storočia. Trinásťročný mládenec sa ponáhľa po ulici a v ruke nesie balíček previazaný hodvábnou stužkou. Zazvoní, odovzdá balíček a utŕženú drobnú mincu si šuchne do vrecka. Pokým jeho rovesníci derú školské lavice, on pracuje. Miestny krajčír ho zamestnal ako roznášača. Tak vstúpil do sveta textilu zakladateľ značky Zara. Amancio Ortega Gaona – muž, ktorý vo svete módy spôsobil revolúciu.

Marina Agrafioti sa narodila v Grécku. Po absolvovaní štúdia Business Administration and Marketing Academy začala pracovať v kozmetickom priemysle. V rokoch 1996 až 1998 pracovala vo funkcii Sales manager pre Christian Dior Butique v Prahe. V rokoch 1998 až 2003 pracovala vo funkcii Retail manager pre sieť Diva Parfumeries v Českej Republike. V roku 2003 prišla na Slovensko ako General Manager vtedy ešte Diva Parfumeries.S manželom vytvorili nový druh parfumérií vo veľmi luxusnom a príjemnom štýle so zameraním na špeciálny prístup k zákazníkom. Tento model sa stal veľmi úspešný. Neskôr kúpila českú aj slovenskú sieť parfumérií Diva medzinárodná sieť parfumérií Marionnaud, kde až dodnes pracuje vo funkcii General Manager pre Slovenskú republiku.

hovorí obchodná riaditeľka hotela Yasmin Košice

Kniha úspešnej slovenskej lekárky formou príbehov pacientov približuje život na klinike plastickej chirurgie a estetickej dermatológie. Autorka v nej rozoberá svoj pohľad na krásu a  opisuje najmodernejšie trendy v estetickej medicíne. Čitatelia v tejto knižke nájdu nielen autentické príbehy, ale aj pocity a pohnútky klientov, ktorí sa rozhodli pre estetický zákrok Doplnená je zaujímavým obrazovým materiálom. My sme pri príležitosti vydania knihy položili doktorke Novotnej niekoľko otázok.

Kam naň chodia? Povieme si neraz, sledujúc opačné pohlavie, ktoré sa cíti – nutné je podotknúť, že vždy, všade a za každých okolností – silnejšie, múdrejšie, šikovnejšie, vtipnejšie, prezieravejšie, pohotovejšie a tak ďalej. Niet totiž takej dobrej ľudskej vlastnosti, o ktorej by neboli presvedčení, že im ju matka príroda nenadelila v hojnejšej miere ako nám ženám. Niet takej činnosti, v ktorej by si neboli istí tým, že majú navrch nad akoukoľvek príslušníčkou nežnejšieho pohlavia. Aká je však pravda?

Milé dámy, keďže sa blíži čas Vianoc, dnes sa v našej kariérnej poradni budeme výnimočne venovať ľahšej téme, a to tipom na skvele prežitý vianočný večierok.Keby ste v ktorejkoľvek firme nechali zamestnancov hlasovať, aká firemná akcia je najobľúbenejšia, istotne bude jednohlasne zvolená vianočná párty. A prečo? Z jednoduchých dôvodov. Vianočný večierok je príležitosť ako stvorená na vzájomné spoznávanie, zbližovanie sa s kolegami, prezentovanie novej garderóby či predvedenie svojej novej figúry po diéte pred závistlivými kolegyňami.

Titan talianskej renesancie a svetového výtvarného umenia. Začiatkom 16. storočia sa začína najväčší rozkvet talianskej renesancie. Otvára sa nová kapitola dejín umenia nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe. Jeho géniom bolo poznačené celé storočie. Michelangelo bol samotár. aCelkom sám kráčal cestou svojho búrlivého života. Stal sa obeťou márnivosti pápežov, ktorí ho využívali, dávali mu neprestajne nové úlohy, aby si zabezpečili nielen vlastníctvo jeho veľkolepých diel, ale aj svoju nesmrteľnosť.

Mnohé ženy, ktoré ju podstúpili, si ju pochvaľujú. Veď získať novú a krajšiu postavu bez námahy sa nedá len tak, no s tumescenčnou liposukciou to možné je! Blížiace sa Vianoce prinášajú so sebou lákavé dobroty, ktoré sa môžu postarať o neželané centimetre v rôznych partiách. Ak sa ich budete chcieť zbaviť rýchlo a efektívne, pouvažujte nad originálnym vianočným darčekom pre seba, sestru alebo vašu kamarátku. Napíšte nám o vašich problémoch s ukladaním tuku, resp. chudnutím na neželaných miestach. Potrebujete skôr klasickú alebo tumescenčnú liposukciu? Tejto problematike sme sa odborne venovali už v uplynulom čísle. Od novembra do februára bude pri každom článku zverejnený kupón. Ak nám pošlete všetky 3 kupóny, budete zaradená(ý) do žrebovania o poukážky do špecializovanej kliniky v Bratislave na ultrajemnú liposukciu v hodnote 42 000 Sk.

Gastronómiu postihlo to, čo celé umenie. Dôraz sa kladie na jednoduchosť a schopnosť šokovať. Nekonečnému vyváraniu, marinádovaniu, vypekaniu a servírovaniu odzvonilo. Na rad prišla jednoduchá panvica, tekutý dusík, želatína a kuchynský „plameňomet“. Kuchár ním ošľahne, čo treba, a jedlo je hotové. To však nestačí. Jedlo musí byť ponúknuté v podobe, ktorá vyrazí dych. Kombinácia farieb a malých kúsočkov všetkého možného i nemožného slúži skôr na zamyslenie nad symbolikou ako na najedenie. Podobná skúsenosť dokáže vzbudiť pocit, že súčasný človek jesť nepotrebuje. Stačí mu ochutnať a potešiť sa pohľadom na špecialitu naservírovanú napríklad v mušli alebo vo veľkej, ale predsa len – lyžičke. Na scéne špičkovej kuchyne hrá hlavnú rolu jedlo, ktoré vyzerá tak, ako chutí. Čudne.

Čo vašu pokožku vyživuje, rozmaznáva a chráni? Ak chcete, aby bola svieža a hebká, nespoliehajte sa iba na kozmetiku. Záleží i na tom, v akom prostredí sa pohybujete a čo sa ocitne na vašom tanieri...

Hamburgery, šišky, croasanty, čokolády, chrumky, lupienky, sladené bublinkové nápoje. Nič by sa nestalo, keby sa podobných „zázrakov“ nekonzumovalo priveľa. Situácia je však kritická. Ocitli sa v nej krajiny ekonomicky prosperujúce i tie chudobnejšie. Vlády jednotlivých štátov prijímajú opatrenia. Vyzývajú k striedmosti, apelujú na zdravý rozum, zakazujú reklamy. Čo si počať s ľudstvom, ktoré nepozná mieru? Jedinou, i keď slabou útechou je to, že láska k nezdravému jedlu nás všetkých spája. Bez ohľadu na rasu a náboženstvo.

V zimnom období je pleť žien i mužov dehydrovaná, smädná. Vďačí zato najmä prekúreným, suchým miestnostiam bytov a kancelárií. Siahať v zime po hydratačných krémoch nie je práve najsprávnejšie. Návšteva kozmetičky zabezpečí iba hydratáciu povrchu pokožky. Čo takto vyživiť a regenerovať pokožku aj zvnútra? Pozrime sa trochu bližšie na jednu z takýchto metód.

Kto sme? Kam kráčame? Kde hľadať zmysel života? Tieto otázky si kladie stále viac ľudí a súčasne sa zvyšuje aj počet tých, ktorí tento zmysel stratili alebo ho nenachádzajú a prepadajú existenčným pocitom. Jedno je však isté. Človeka ženie dopredu motivácia a vôľa žiť.

Hovorí Robert Ševčík, obchodný riaditeľ divízie Chrysler, Jeep a Dodge na Slovensku.

Alfa Romeo MiTo, Kia Carens, Jeep Wrangler, Cadillac BLS, Fiat 500, Mercedes Benz GLK

Írsko je tretím najväčším ostrovom v Európe. V 40. rokoch minulého storočia patrilo k najchudobnejším krajinám v Európe, a preto mnohí jeho obyvatelia boli nútení emigrovať. V roku 1973 sa stalo členskou krajinou EÚ a  od roku 2002 sa platí eurom, ktoré nahradilo írsku libru. Po významných hospodárskych reformách koncom 80. rokov minulého storočia a po znížení daňového zaťaženia patrí Írsko podľa hodnoty ukazovateľa HDP na obyvateľa, ako aj podľa parity kúpnej sily ku krajinám s najlepšími výsledkami. Podľa ďalšieho hodnotenia sa Írsko teší z najvyššej kvality života na svete. Stalo sa aj významnou destináciou a v súčasnosti desať percent obyvateľstva sú cudzinci. Írsky jazyk sa stal oficiálnym jazykom EÚ 1. januára 2007.

Písať o dejinách činohry SND v Bratislave na takom malom priestore tejto rubriky je naivné, pretože niet azda jediného teatrológa či teoretika divadla na Slovensku, ktorý by sa k tejto téme nejakou formou nevyjadril, čiže... Existuje neskutočne veľké množstvo materiálov prístupných na internete aj v printovej podobe, ktoré sú každému k dispozícii. Aj vám, prosím!

(Divadlo: Činohra SND Bratislava, nová budova; názov: DOM V STRÁNI; autor: Martin Kukučín, dramatizácia: Peter Pavlac; dramaturgia: Peter Pavlac; réžia: Ľubomír Vajdička; scéna: Jozef Ciller; kostýmy: Milan Čorba; hudba: Peter Mankovecký; pohybová spolupráca: Juraj Letenay; premiéra: 5. 4. 2008)