Október 2008

Je žiarivo krásna, odvážna a dokonale stelesňuje ušľachtilú ženskosť. Anne Hathaway je jednou z najtalentovanejších herečiek svojej generácie. Všestranná umelkyňa, ktorá rada tancuje, spieva a hrá divadlo, vynikla už v mladom veku, keď sa ocitla na javisku slávnej newyorskej Carnegie Hall. Na plátne preukázala stvárnením vzdorných a slobodomyseľných žien, že je schopná dokonale vykresliť portréty silne emotívnych a vášnivých postáv.

Súťaž o Tvár titulky v Beauty&Woman sa už skončila. Víťazka je jasná. Ale vy máte stále možnosť zapojiť sa do súťaže a uhádnuť, ktoré z týchto desiatich dievčat sa stane tvárou novembrovej titulky Beauty&Woman. Skúste tipovať! Zo správych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý získa od spoločnosti Procter&Gamble hodnotný kozmetický balík. Ďalším trom vyžrebovaným venuje spoločnosť DR-DISTRIPRESS s. r. o. ročné predplatné mesačníka Beauty&Woman.Správne odpovede (Vami vybrané číslo víťazky 1 až 10) posielajte na adresu: DR-DISTRIPRESS s. r. o., Limbová 18, 831 01 Bratislava. Heslo: Tvár titulky

Ak túžite po zdravých vlasoch, musíte im venovať dostatočnú starostlivosť, sledovať nové prípravky, ktoré sa starajú nielen o krásne vlasy, ale predovšetkým o zdravie vlasovej pokožky.Dnes si môže každá žena i muž vybrať starotlivosť podľa kvality vlasov a vlasovej pokožky. Mýty o prirodzenom vypadávaní vlasov sú už minulosťou. Existuje veľa kvalitných a účinných prípravkov a výživových doplnkov proti vypadávaniu vlasov pre mužov i pre ženy. Stačí sa informovať a vybrať si pre seba to pravé orechové. Veď všetci chceme mať zdravé a krásne vlasy.

Všetky sme rovnaké. Túžime po tom, čo nemáme, a to je správne. Mať stanovený cieľ a dosiahnuť ho. My, ktoré máme kučeravé vlasy, túžime po rovných a hladkých vlasoch, a naopak, ženy s rovnými vlasmi občas zatúžia po vlnitých a romantických kučerách.

Každá žena chce byť krásna, výnimočná. Preto sa musí starať o svoju pleť, pokožku, nechty i vlasy. Existuje vôbec recept na takúto všestrannú starostlivosť?

Vône, vône, vône... stále nové, očarujúce, určené aj pre dvojice, alebo spriaznené duše. Vyberte si z ponúkanej palety. Je skutočne rôznorová, farebná a zdá sa, že leto vôbec nekončí. Práve naopak, letné ničnerobenie si môžete vychutnať aj počas chladnejších jesenných dní s novými vôňami a farebnou dekoratívnou kozmetikou známych značiek a osobností.

Ak chodíte s otvorenými očami, krásne kúsky oblečenia, luxusné šperky, topánky, kabelky a iné skvostné kúsky už nájdete aj v našich obchodoch. No luxusu nikdy nie je dosť. Splňte si svoje tajné sny kúpou aspoň jedného originálneho „kúska”!

Farebnú a sexi módu diktujú blížiace sa 50. narodeniny slávnej bábiky Barbie. Dokonalé telo a výrazný mejkap plastovej ,,Divy“ zdobí luxusné bijoux a lakové doplnky. Plastová kráska dbá na každý detail hodný „divy“ a gazdinky zároveň.

kolekcia READY-TO-WEAR jeseň-zima 2008/9

Už 41 rokov patrí záver leta na trenčianskom výstavisku medzinárodnej výstave módy a odievania TRENČÍN MESTO MÓDY. Jej jesenná časť otvorila svoje brány od 3. do 5. septembra súčasne s 2. ročníkom výstavy detskej módy a potrieb pre deti DETSKÝ SVET. V dňoch 5. až 6. septembra po prvýkrát doplnil tieto výstavné podujatia nový titul – výstava potrieb a odevov pre extrémne športy ADRENALIN DAYS.

Ak sledujete tipy, ktoré vám v posledných číslach Beauty&Woman poskytujeme, určite už máte skvelý „job“, úžasných kolegov, dobre sa rozvíjajúcu kariéru, bankový účet sa vám zdravo napĺňa pribúdajúcimi výplatami a vy ste jednoducho šťastná a spokojná.

Aj keď nejedna filozofická, sociologická či iná štúdia sa opiera o fakty, ktoré už všetci dávno dobre poznáme, nedá nám, aby sme sa občas nad kategóriou „šťastie“ znovu a znovu nezamýšľali. Čo o šťastí vieme? Že sa nedá kúpiť, že sa nedá vynútiť, vyprosiť, ba ani poistiť. Že o jeho podobách a tvárach neraz vedia viac tí, čo nie sú ani takí vzdelaní, ani takí majetní, ani takí sčítaní či scestovaní. Že je to stav mysle, ktorý si buď dokážeme navodiť a uvedomiť, alebo nie. A tomu, čo si šťastie nevie privodiť a uvedomiť, je každá vzácnosť márnosťou. Ten nemá nikdy dosť, aby bol spokojný, nieto ešte šťastný. Naša rubrika však nemá byť súčtom mravoučných právd, ale inšpiráciou, ako v tomto konkrétnom prípade byť šťastná. A bez výčitiek.

Kresliar, ilustrátor, karikaturista, spisovateľ, redaktor

Značka Lydia Eckhardt PERFORMANCE (LE PERFORMANCE) sa začína predávať v novej luxusnej predajni v Bratislave. Predajňa si dala do vienka ponúknuť okrem pripravenej kolekcie aj vo svete dobre známe oblečenie pripravené na mieru a poskytnúť individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Na slávnostnom otvorení show roomu na Košickej ulici v Bratislave boli pozvaní priatelia Lýdie Eckhardt a všetci prítomní páni mali na sebe obleky už existujúcej značky.

Zatiaľ, čo profesionálni športovci bojujú na súťažiach o umiestnenie, ostatným ide hlavne o to, aby prekonali sami seba. O tom svedčí odhodlanie mnohých športovcov „amatérov“, pre ktorých je účasť na súťaži a vidina zdolania cieľa životnou výzvou. Tá ich poháňa dopredu, aby sa stali hrdinami vlastného príbehu.

Orechy sú mimoriadne výživnou a zdravou potravinou. Jedna až štyri hrste týchto plodov týždenne, dokážu znížiť riziko výskytu infarktu až o dvadsaťpäť percent! Čo robí orechy takými prospešnými nielen pre naše srdce?

V kuchyni si ich vo veľkom osvojili Taliani. Pochádzajú z trópov Strednej či Južnej Ameriky, no málokto vie, že si na nich pochutnávali už Aztékovia. Obsahujú minimum kalórií a ich príprava je rozmanitá. Sú zdravé, môžeme vďaka nim zhodiť nejaké to kilečko navyše a k tomu všetkému nám prinášajú úsmev na tvár.

Počas dvoch rokov dobyli celý svet doslova vražednou kombináciou: klasickou i exotickou krásou, skvelým tancom a dobre naspievanými pesničkami, z ktorých sa rýchlo stali hity. To je zaručený recept na úspech, ktorého sa v maximálnej miere dostáva členkám skupiny Pussycat Dolls.

Od septembra 2008 je v celej Európe dostupná nová nízkodávková hormonálna antikoncepcia z divízie Bayer Schering Pharma, ktorá obsahuje jedinečný gestagén drospirenón a nízku dávku etinylestradiolu v novej schéme užívania 24/4. Kontinuálny režim užívania 24 aktívnych nízkodávkovaných tabliet a 4 tablety bez hormónov zabezpečia lepšiu spokojnosť pacientky a najmä výraznú hormonálnu stabilitu, čo sa prejaví redukciou symptómov užívateľky spojených s cyklom.

Krv je bezpochyby symbolom života, bez nej by totiž ľudský organizmus nefungoval. Túto skutočnosť ovláda takmer každý z nás, ale čo viac viete o tejto blahodarnej tekutine? A pritom prvé záznamy o použití krvi pri liečbe chorých pochádzajú spred 4 500 rokov z hrobiek starobylého Egypta. Ide o slávne „púšťanie žilou“, ktoré sa ako liečebná metóda používalo celé tisícročia.

Október 2008

Život nám ponúka mnoho ciest, ktorými sa môžeme uberať. Nezáleží na tom, čo robíme, ale v čom sme užitoční a čo za nami zostane. O svojej životnej ceste a profesionálnych úspechoch sme sa rozprávali s Mag. Herbertom G. Pfeifferom, členom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

Nová trieda Mercedes-Benz GLK predstavuje v poradí už piate SUV hviezdnej automobilky. Budúci rok oslávi práve priekopnícky model budúcich SUV z označením G svoje tridsiate narodeniny. Desaťročie a druhú generáciu má na konte obľúbené a najpredávanejšie SUV značky Mercedes ML, ale rovnako dobre sa darí aj najnovším zástupcom modelu R, ktorý ponúka miesto až pre 7-člennú posádku, a obrovskému modelu GL prezentujúcemu silu a luxus nemeckého koncernu.

Štýl a pohoda dýchajúca bohatou históriou, jedinečná a neopakovateľná atmosféra a k tomu gastronomické špeciality starého Prešporku. Toto všetko poskytuje návštevníkom i gurmánom reštaurácia Leberfinger, ktorá sa nachádza na petržalskej strane Dunaja tesnej blízkosti najstaršieho verejného parku v strednej Európe, Sadu Janka Kráľa. Je vychýrená a známa svojou kuchyňou založenou na tradičných domácich špecialitách, ktorá ju predurčuje na príjemné, rodinné, priateľské alebo pracovné stretnutia a posedenia. Okrem slovenskej kuchyne si môžete v reštaurácii Leberfinger vychutnať delikatesy, ktoré servírujú aj vo Viedni, ako aj obľúbenú maďarskú kuchyňu. Reštaurácia je vhodná pre uzavretú spoločnosť, na slávnostné príležitosti, svadby či rauty. Celková kapacita reštaurácie je 130 miest. Príďte si teraz vychutnať jedlá z hydiny – husacie a kačacie hody, ktoré pre vás v reštaurácii servíruje jej šéfkuchár Boris Dudík.

„Balet je umelecký útvar zjednocujúci hudbu, libreto, choreografiu, scénu a kostýmy. Balet môže byť samostatné dielo alebo môže byť súčasťou opery alebo operety.“ ... „Balet podľa iných zdrojov je teatrálny tanec, v ktorom je niekdajšia akademická technika (danse d‘école) kombinovaná s hudbou, kostýmami a pódiovou scénou.“ ... „Podľa ďalších je balet v širšom zmysle slova scénická forma tanečného umenia, v užšom zmysle slova typ pohybového divadla.“

Niet pochýb, že autori myšlienky úžasného kultúrneho počinu – dostať na našu najprestížnejšiu baletnú scénu kompozície Jiřího Kyliána mali tie najušľachtilejšie úmysly, a je nemenej úžasné, že sa to aj podarilo.