November 2022

Pri návrhu solárneho systému treba rozmýšľať do budúcnosti a upresniť si zopár detailov hneď na začiatku. Najprv si treba ujasniť na aký účel môžete fototermiku (FT) využiť, pretože niektorí zákazníci majú stále skreslenú predstavu o využiteľnosti termických solárnych (slnečných) systémov. Vo väčšine prípadov si ju mýlia s fotovoltikou (FV), a tým pádom očakávajú výrobu elektrickej energie. Slnečné termické kolektory zohrievajú vodu oveľa efektívnejšie ako by to dokázal slnkom vyrobený elektrický prúd zo solárnych panelov. Energiu z termických kolektorov vyrobenú zadarmo pomocou slnka môžete využiť na ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV), podporu vykurovania alebo ohrev vody v bazénoch. Informuje o tom vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomáš Jančařík.

Plnohodnotný Silvester so všetkými atrakciami, službami a zábavou chystajú na záver tohto roka Bardejovské Kúpele, a.s. Po vynechaní silvestrovskej zábavy v roku 2020 a obmedzenom režime vlani, sa tak môžu hostia tento rok opäť naplno zabávať. Relaxačný Silvester 2022 v hoteli Alexander v Bardejovských Kúpeľoch, tak môžu hostia prežiť v dňoch 27.12. 2022 až 4.1.2023. Na výber majú pobyty v dĺžke 3 až 6 nocí. Ceny v dvojposteľovej izbe v hoteli Alexander pre jednu osobu začínajú na 3 noci od 363 EUR. Navyše prebieha akcia, pri úhrade pobytu do 31.10.2022 je to zľava 10%, pri úhrade do 30.11.2022 je to zľava 5% z ceny pobytu. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Značná časť dospelých sa s Vincentkou stretáva v detskom veku a potom ich už sprevádza po celý život. Deti si Vincentkou pomáhajú preventívne pri posilňovaní imunity, ale používajú ju aj na liečenie akútnych a chronických chorôb. Keďže Vincentka je všeliek použiteľný pri veľkom množstve indikácií pre dospelých, možno povedať, že rovnako to platí aj pre deti. Používa sa v podstate pri tých istých chorobách, pravda oveľa opatrnejšie a v nižšich koncentráciách. Pre šetrnejšie aplikovanie u detí vyvinula Vincentka niektoré pomôcky a lekári odporúčané postupy. Informuje o tom Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

K najobľúbenejším liečebným procedúram v Bardejovských Kúpeľoch, a.s. patria masáže a minerálne kúpele. Klienti si radi doprajú nielen klasickú, či reflexnú masáž, ale aj nadštandardné procedúry ako masáže lávovými kameňmi, bio telovými sviečkami, bankovanie, reflexnú masáž chodidiel, medovú detoxikačnú masáž, aromaterapeutickú masáž. Novinkou je horčíková olejová masáž. Všetky liečebné procedúry sú sústredené v budove kúpeľného domu - Balneoterapii. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Keď sa dcéra jedného z najslávnejších hudobníkov všetkých čias rozhodla stať sa módnou návrhárkou, nemala na ružiach ustlané. Neprajníci tvrdili, že je len priemerne talentovaná a čoskoro si nájde inú „zábavku“. Stella McCartney však už viac ako dve dekády dokazuje, že do sveta módy patrí tak, ako jej otec do toho hudobného.

Multibrand VERMONT predstavuje svoju najnovšiu predajňu, ktorá sa zároveň stáva vlajkovou loďou spoločnosti. Na ploche 460 m2 ponúka zákazníkom oblečenie a doplnky takmer všetkých módnych značiek, ktoré v súčasnosti zastupuje na českom, slovenskom a maďarskom trhu. Slávnostné otvorenie VERMONT Store Prašná brána sa uskutočnilo v utorok 11. októbra 2022 za účasti zástupcov jednotlivých značiek.

Každý región v Rakúsku prežíva lásku k zime svojím vlastným, osobitným spôsobom. A v každej spolkovej krajine nájdete špeciálne ponuky, ktoré vašu zimnú dovolenku premenia na skutočný zážitok. Stačí si vybrať a kliknúť!

„Soľný kúpeľ i bahenný zábal s vysokým obsahom draslíka, magnézia, sodíka, vápnika, brómu, jódu i ďalších minerálov sú doslova vykúpením pre suchú pokožku či pokožku postihnutú kožnými ochoreniami, zvyšujú jej schopnosť zadržiavať vlhkosť, dodávajú koži zdravší vzhľad a pocit sviežosti, pleť vďaka nim nadobúda mladistvý výraz”, vymenúva MUDr. Fathi Kawar, majiteľ firmy El-Maydan Co., unikátne účinky soli a čierneho bahna z Mŕtveho mora pri regenerácii pokožky.

Niekedy prudký, inokedy nenápadný. Prichádza nečakane a neohlásene. A môže aj opakovane. Každá jeho „nevítaná návšteva“ vám môže zobrať život. A nemusí. Je to aj vo vašich rukách.

Látky s jeho potlačou nosia svetové hviezdy. Tentokrát slovenský dizajnér priniesol farby do automobilového sveta. Unikátne umenie z dielne známeho slovenského dizajnéra Juraja Straku najnovšie neostalo tradične iba na látke, ale vdýchlo žiarivého ducha modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV. Tento „sexi“ elektromobil v dizajne plameňov zažiari na nedávnom Fashion LIVE!2022 v Bratislave, kde tak spojenie kreativity, módy a technických výdobytkov prinieslo v tejto nevšednej spolupráci skvelý vizuálny zážitok.