November 2021

Po otvorení multifunkčného centra Nivy prichádza aj veľkolepé otvorenie nového módneho domu Peek & Cloppenburg. Na ploche viac ako 3 400 m2 spoločnosť ponúka Bratislavčanom, ako aj návštevníkom hlavného mesta populárne, svetové, ako aj exkluzívne značky, kde si každý jednoznačne príde na svoje. Peek & Cloppenburg, ktorý prezentuje najnovšie trendy, je na slovenskom trhu známy už takmer 17 rokov a pýšiť sa tentokrát môže už v poradí štvrtou predajňou.

Už sú takmer tu, naše milované Vianoce. V mysliach nám krúžia všetci ľudia, ktorých máme radi a chceme ich obdarovať malým darčekom, aby vedeli, že ich nosíme v našich srdciach a aj keď sme sa dlho nevideli, podarujeme im malý darček. Veľkým hitom sú darčekové kazety, adventné kalendáre, kozmetické balíčky, vône, vianočné dekorácie. Vôňa Vianoc je vždy čarovná. Tak vyberajte aj z našich tipov na vianočné darčeky!

Poznáte charitatívny projekt Avon proti domácemu násiliu? Ikonická značka svoj vplyv využíva pozitívne a práve aj tejto téme kladie vysokú prioritu. Iniciatíve sa spoločnosť venuje od roku 2008 a kontinuálne zvyšuje povedomie o samotnej problematike a možnostiach jej riešenia. Svoje sily v rámci kampane Za zatvorenými dverami spojili Katarína Farkašová, riaditeľka Aliancie žien Slovenska, a inšpiratívna ambasádorka Simona Salátová, ktorá si neľahkými chvíľami sama prešla už v mladom veku.

Tenistka Chantal Škamlová v auguste tohto roku oficiálne ukončila profesionálnu kariéru tým najlepším možným spôsobom: turnajovým víťazstvom na domácej pôde. Zaokrúhlila tak počet víťazstiev vo štvorhre na okruhu ITF na neuveriteľných 40. Konkrétne plány, čomu sa bude venovať ďalej, zatiaľ nemá: “Nechcela som sa hneď po kariére vrhnúť naplno do niečoho nového, chcem si chvíľu úžívať život a uvidím neskôr, čo ma bude najviac napĺňať.”

Slávnostný Silvestrovský pobyt – Silvester 2021 v hoteli Alexander si môžu dopriať na záver roka klienti BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOV, a.s. V dňoch 27.12. 2021 až 2.1.2022 si môžu užiť pobyt s procedúrami a 31.decembra aj slávnostný Silvestrovský večer so začiatkom o 19.00 hod a živou hudbou v podaní MONTANA BAND. V cene pobytu je vstupná lekárska konzultácia podľa epidemiologickej situácie. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Pred nastávajúcou zimou je najlepšie posilniť imunitu, ako prevenciu pred sezónnymi infekčnými ochoreniami dýchacích ciest. Vynikajúcim pomocníkom je minerálna voda Vincentka, predovšetkým individuálne inhalácie touto prírodnou minerálnou vodou. V čase pandémie koronavírusu sa všeobecne odporúča kloktanie soľných roztokov ako dezinfekcia ústnej dutiny, a vhodné je aj prelievanie nosa.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) oznámila, že podávanie nových žiadostí o poukážku na kotly na biomasu bolo 3. novembra 2021 pozastavené, všetky mimoriadne uvoľnené prostriedky sú rezervované. Žiadosti o podporu na slnečné kolektory je naďalej možné registrovať.

Globálny nedostatok surovín a komponentov, ktorý zasiahol aj výrobcov slnečných kolektorov, sa v súčasnosti netýka najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. Firma vďaka predzásobeniu surovinami a zvýšenému pracovnému úsiliu plní všetky objednávky okamžite a nahrádza tak aj výpadky konkurencie. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o.

SodaStream, najväčší výrobca domácej perlivej vody a zároveň spoločnosť, ktorá celosvetovo každý rok vynakladá obrovské úsilie na ekologické aktivity oznamuje, že sa pripája k štátnej kampani na zálohovanie jednorazových plastových fliaš. Reklamnú kampaň, ktorú Slovensko spustilo na sociálnych sieťach a v médiách chce SodaStream využiť aj na otvorenie zásadnej celospoločenskej otázky – skutočne pomôžeme prírode viac zálohovaním, ako tým, že jednorazové plastové fľaše jednoducho nebudeme vôbec používať?

Šedivý mesiac november sa rozhodli oživiť dve obľúbené značky Waterdrop a Annabelle Minerals nezvyčajnou spoluprácou, ktorá svojím headlinom "You Matter. Take care of yourself inside & out " upozorňuje zákazníkov, aby na seba nezabúdali počas najnáročnejšieho obdobia roka. Dôležitá je starostlivosť nielen o náš zovňajšok, ale aj o naše vnútro.

Rodinné vydavateľstvo Familium, Moniky Kopřivovej, sa venuje nielen vydávaniu úspešných titulov ako napríklad Babička, rozprávaj či Naše výlety, ale do jeho portfólia patrí aj populárna hra Ako to bolo kedysi ?. A práve teraz prichádza s unikátnym kalendárom pre celú rodinu. Veľký rodinný kalendár 2022 s podtitulom Život na lúke vám pomôže zorganizovať rodinné aktivity a zároveň prinesie veľa zábavy.

Sviatok štedrosti a darovania #GivingTuesday je o obyčajných ľuďoch, ktorí spolu dokážu neobyčajné veci. Tento rok vychádza na 30. novembra a stať sa jeho súčasťou je veľmi jednoduché – stačí urobiť akýkoľvek dobrý skutok. Ak chcete aj vy pomáhať, ale ešte neviete ako, inšpirujte sa týmito 10 tipmi.

Advent začína už v novembri, dni sa výrazne skrátili, tak prečo si ich nepredĺžiť svetelnými reťazami a sviečkami a neskrášliť romantickými dekoráciami, ktoré sa postarajú o príjemnú atmosféru? Už onedlho sa naše domácnosti rozžiaria mäkkým svetlom vianočných svetielok a vôňa koláčikov sa bude niesť vzduchom. Inšpirujte sa našimi tipmi na trblietavý čas medzi končiacou jeseňou a Vianocami.