November 2020

Na podporu imunity, resp. jej posilnenie, je vhodné užívať lieky - kombinácie vitamínov, minerálov, enzýmov, ktoré prispievajú k správnej činnosti imunitného systému. Podpora imunity by mala zahŕňať aj kvalitnú stravu, pitný režim, dostatok pohybu, otužovanie, zdravý životný štýl. Pozitívne účinky pri budovaní imunity má aj svetoznáma minerálna voda Vincentka z Luhačovíc. Medzi najčastejšie používané látky na podporu imunity patria: Vitamín C (výborná je kombinácia so zinkom), vitamín D, selén, kyselina listová, Omega3 nenasýtené mastné kyseliny, Echinacea purpurea, Rakytník rešetliakový.

Analýza starých rozobratých kolektorov z produkcie THERMO|SOLARU Žiar ukázala, že kolektory sú aj po 25 rokoch prevádzky vysoko funkčné a zachovali si svoje vlastnosti. Najdôležitejšia časť slnečného kolektora - absorbér bola podrobená interným testom predovšetkým na hodnoty absorbivity a emisivity. Degradácia parametrov absorbéra, iba na úrovni menej ako 3 % za štvrťstoročie, je prekvapujúco dobrá. Informuje o tom Ondrej Dobrocký, vedúci technického úseku THERMO|SOLARU.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predĺžila platnosť tento rok vydávaných poukážok na zariadenia OZE z projektu Zelená domácnostiam II z 3 na 5 mesiacov. Zmena sa týka aj poukážok, ktoré budú vydané v najbližších týždňoch.

Celoplošné víkendové testovania obyvateľstva SR na prítomnosť COVID-19 dopadlo v chemickom a farmaceutickom priemysle pomerne priaznivo. Počty pozitívne testovaných v jednotlivých podnikoch Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR približne kopírovali výsledky celoslovenského testovania. Vo väčšine firiem ZCHFP SR nenastal výpadok zamestnancov, alebo len minimálny, bez obmedzenia chodu prevádzky. Informuje o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident ZCHFP SR.

Tohtoročné výročie 200 rokov plnenia Vincentky do skla si akciová spoločnosť Vincentka pripomína špeciálnou edíciou fliaš Vincentka cuvée, ktorou obohatila predvianočný trh. Obsah fľaše sa nemení a naďalej ho tvorí svetoznáma minerálna voda Vincentka, prameniaca v Luhačoviciach. Rozdiel je iba v zafarbení fliaš. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a. s., Jan Šumšal.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s., v súčasnosti poskytujú svoje služby klientom zdravotných poisťovní i samoplatcom za podmienok dodržiavania opatrení schválených ÚVZ (Úradom verejného zdravotníctva) SR. Vyžaduje sa od nich predovšetkým certifikát o negatívnom výsledku testu na koronavírus, nie starší ako 7 dní. Klienti s nástupom od 16.11.2020 absolvujú testovanie priamo v Bardejovských kúpeľoch bezplatne. Z dôvodu eliminácie rizika šírenia koronavírusu prijali kúpele opatrenia, ktoré súvisia predovšetkým s príchodom klientov na kúpeľnú liečbu, ale aj niektoré obmedzenia počas pobytu. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

SalonLab Smart Analyzer je moderný prístroj, ktorý dokáže detailne analyzovať vnútornú štruktúru vlasu. Funguje na základe infračervenej technológie, ktorá vlasom neškodí, ale vďaka ktorej možno podrobne analyzovať vnútro vlasu. Túto prevratnú novinku nájdete v každom kaderníckom salóne, ktorý chce svojim zákazníčkam dopriať služby starostlivosti o vlasy na mieru a posunúť ich zase o úroveň vyššie.

Mäkké svetlo sviečok a vôňa vanilky už onedlho naplnia naše domovy. Inšpirujte sa našimi tipmi na trblietavý čas medzi končiacou jeseňou a Vianocami. Advent je tu už o pár dní a to je čas, keď sa naše domácnosti rozžiaria drobnými svetielkami a rozvoňajú sladkým pečivom. Dni sa už výrazne skrátili, tak prečo si ich nepredĺžiť svetelnými reťazami a sviečkami, ktoré sa svojim teplým svetlom postarajú aj o príjemnú atmosféru?

 

Svetoznáma spoločnosť AVON od začiatku roka 2020 prechádza mnohými viditeľnými zmenami - stala súčasťou poprednej globálnej skupiny Natura & Co a teraz nám „odhaľuje“ svoju skutočnú stránku. AVON stojí po boku žien a napĺňa ich potreby už 135 rokov, pričom sa im neustále snaží pomáhať pri prekonávaní vlastných obáv. Obáv o vlastnú bezpečnosť a zdravie, a preto spoločnosť AVON bojuje proti rakovine prsníka a domácemu násiliu. Uvedomuje si potreby modernej ženy, na základe ktorých sa prispôsobuje a mení. Práve teraz nastal čas, kedy AVON ukazuje svoju „pravú tvár“ vďaka výzve #WatchMeNow / #SledujteMa.

Koniec roka sa blíži, a teda aj zaslúžený oddych v kruhu najbližších. Doprajme si maximálny komfort a hoďme starosti za hlavu. Zababušené v svetri, nohy v teplých papučiach a k tomu šálka horúceho čaju alebo sladkej čokolády. To je dokonalá predstava pohodového rodinného večera. Značka F&F teraz prináša hrejivé zimné inšpirácie, ktoré potešia oko a zahrejú telo!

Oblečte sa do najkrajšieho obdobia v roku s vianočnými svetrami od Dedoles. Čarovné momenty v kruhu vašich najbližších si najlepšie vychutnáte dokonale zladení. Dizajnéri Dedoles navrhli svetre, ktoré zahrejú na tele, aj na duši a vytvoria tú správnu vianočnú atmosféru. Vianoce neboli nikdy také hrejivé ako teraz. Viac motívov na www.dedoles.sk. Cena 49,99 €

Ťažké chvíle, zložité rozhodnutia, obmedzenia a nešťastia sa tento rok nevyhli ani módnemu priemyslu. Nedávne týždne módy v Európe však ukázali, že tvorivosť a nádej žiadny vírus nezahubí.

V poslednom období sa veľa hovorí o tom, že vzťahy dlho nevydržia. Od partnera máte neraz veľké očakávania a vaše požiadavky sa nemusia vždy naplniť. Na to, aké sú najčastejšie dôvody nefungujúcich partnerských vzťahov, sme sa opýtali vzťahového poradcu Stanislava Lička.

Slovenská nadácia srdca opätovne apeluje na to, aby sme nezabúdali, že hypertenzia je jedným z najvážnejších celospoločenských problémov. Hypertenzia predstavuje hlavný rizikový faktor pre kardiovaskulárnu úmrtnosť a chorobnosť, keďže pôsobí na dôležité cieľové orgány, ako je mozog, srdce, obličky a artérie celého tela. Celosvetovo má viac ako 1 z 3 dospelých vysoký krvný tlak, zdravotný stav, ktorý spôsobuje asi polovicu všetkých úmrtí na mozgové príhody a srdcové choroby a je zodpovedný za odvrátiteľné predčasne úmrtia. Pretože vysoký krvný tlak je taký častý, môže byť lákavé predpokladať, že nejde o nič dôležité. Pravdou však je, že ak sa vysoký krvný tlak nelieči, môže človeka vystaviť riziku potenciálne život ohrozujúcich komplikácií.

Vedeli ste, že hviezdna automobilka Mercedes-Benz má v súčastnosti flotilu s viac ako dvadsiatimi hybridnými alternatívami dobíjateľnými zo siete? Tento trend rozbehol globálny tlak na znižovanie emisií CO2, ale v súčastnosti je badať aj zvyšujúci sa záujem o autá, ktoré kombinujú spaľovací motor s výkonným a ekologickým elektromotorom zo strany spotrebiteľov. Len pred nedávnom sme si vyskúšali model GLE 350 de 4MATIC s vynikajúcim dojazdom až 100 kilometrov na plne nabitý akumulátor. Aktuálne testovaná novinka Mercedes-Benz GLA 250 e ponúka dojazd na úrovni šesťdesiatich kilometrov, ktorý však ako som sa mohol sám presvedčiť bohato pokryl väčšinu môjho štandardného denného jazdenia.

CHANEL s potešením oznamuje, že tvárou novej kampane ikonickej vône N°5 je krásna a talentovaná francúzska herečka Marion Cotillard.

Potrebujete domov nový kus nábytku, záhradné náradie, či novú práčku? Možno ste práve v situácii, kedy si nemôžete dovoliť príliš utrácať peniaze. Nakupovať lacnejšie by chcel každý. Málokto sa však zamyslí nad tým, či sa to skutočne dá. Dá sa to vôbec? Samozrejme, že áno - a dokonca vám poradíme ako na to. Je ale dôležité hľadať na správnom mieste. Existujú internetové stránky, ktoré vám to umožnia. Pýtate sa, kde hľadať? Tu ste správne.