Júl 2007

Má iba osemnásť rokov, no už predstavuje pre Slovensko novú tenisovú nádej. Jej cieľom je dostať sa do prvej päťdesiatky WTA a veľmi obdivuje Kim Clijsters. S tenistkou Dominikou Cibulkovou sme sa porozprávali nielen o tenise, ale aj o kráse a mužoch.

Doprajte svojim nohám pocit pohodlia a vystavte ich na obdiv v letných topánkach na platforme alebo iba v pohodlných šľapkách. Prinášame vám niekoľko tipov na skvelé prípravky, ktoré sa dokonale postarajú o vaše nôžky.

Módne kolekcie návrhárov a značiek: Chanel, Christian Lacroix, John Galliano, Jean Paul Gaultier

Nadchádzajúca letná sezóna je plná doplnkov a zaujímavých drobných vychytávok, na ktoré nesmiete zabudnúť. V prvom rade siahnite po bižutérii, na obnaženom tele sa bude nádherne vynímať. Najdôležitejšie sú objemné náramky, ktorých si vedľa seba pokojne naskladajte hneď niekoľko. Svoju tvár pred páľavou letného slnka schovajte pod klobúky a šilty, od slamených až po tie obkrútené farebnými šatkami. Kabelka vám ako správnej dáme nesmie chýbať, tentokrát sú neskutočne in vrstvené sety rôznych veľkostí. Opasky si môžete vybrať široké i úzke, dôraz sa kladie na rafinovaný detail, a okuliare nech majú čo najväčšie sklá v hrubom ráme. Všimli ste si teda aj vy? Doplnky pre toto leto naozaj nie sú nenápadné!

Sama tvrdí, že hudobné hviezdy by sa od svojich fanúšikov mali odlišovať. V jej prípade to platí na dvesto percent – je výnimočne krásna, inteligentná a svojím štýlom obliekania a líčenia prekonáva nejednu modelku na predvádzacom móle. Je známe, že Angličanky neprekypujú krásou ani štýlom, no Sophie Ellis Bextor je žiarivým príkladom toho, aké sú tieto predsudky nesprávne.

Patríl medzi zakladateľov modernej slovenskej grafiky. Je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov slovenského výtvarného umenia. To, že sa u nás stala grafika takým úspešným odborom, je zásluha Kolomana Sokola.

Pri stretnutí s ním máte pocit, akoby sa čas vrátil o pekných pár desiatok rokov späť. Pripomína časy, kedy muži boli galantní voči ženám, kedy sa spoločnosť stretávala v salónoch, popíjala čaj, kedy sa obdivovali obrazy a opery. Nie je Slovák, a predsa tu už žije viac ako pätnásť rokov. Ak niečo skutočne obdivuje, tak je to ženská krása. Nakoniec, celý život jej slúžil. Ako maliar-portrétista vytvoril stovky diel, no originály svojej tvorby.

Väčšina lekárov či nutričných odborníkov považuje kravské mlieko za nepostrádateľnú súčasť našej stravy. A hoci všeobecne panuje názor, že mlieko je cennou a takmer dokonalou potravinou, ktorá v harmonickom pomere obsahuje všetky základné, biologicky významné látky dôležité pre plnohodnotnú výživu, zaznievajú aj hlasy spochybňujúce jeho význam. Niektoré dokonca zachádzajú až tak ďaleko, že radia celkom ho vylúčiť z hry. Ako sa vyznať v spleti týchto protichodných názorov?

Vďaka slniečku ožíva nielen príroda, ale aj mnohí z nás. Častejšie sa jeden na druhého usmievame, ukrývame v sebe viac energie či optimizmu. Príroda to totiž zariadila tak, že keď svieti slnko, sme o čosi spokojnejší a šťastnejší. Naopak, ak sa mračí počasie, naše tváre ho verne kopírujú. Slnečné lúče robia skutočné zázraky! Dodávajú nám pocit šťastia, nové idey či životné inšpirácie. Leto je proste stvorené na to, aby sme sa cítili fyzicky aj duševne fit!

Nie je žiadnym objavom a ani prekvapením, keď v našej pravidelnej rubrike venovanej ženám a ich obľúbenej téme – mužom – skonštatujeme, že potvora emancipácia nám pekne ničí všetky naše tradičné hodnoty a názory. Samozrejme, hlavne tie, ktoré sú spojené s našimi silnejšími, múdrejšími a šikovnejšími polovičkami. Lebo, nech sa to javí akokoľvek absurdne, emancipácia zasiahla nielen náš ženský svet, ale, žiaľ, nenapraviteľné škody nám pácha aj na mnohých rýdzo mužských frontoch. Otázkou je, do akej miery sa na devastácii svojej mužskej prirodzenosti podieľajú muži sami. Preto im adresujeme toto posolstvo, manifest našich túžob a volaní…