Apríl 2007

Sú mená, ktoré znejú ako legendy, a životy ich nositeľov sú dôstojným námetom pre novely. Taká bola aj životná cesta Heleny Rubinstein. Narodila sa v Krakove. Keď mala dvadsať rokov, opustila rodné Poľsko a odcestovala do Austrálie. Tu vytvorila a predala svoj prvý pleťový krém Valaze.

Súčasným módnym trendom je nielen byť in oblečený, ale i in navoňaný. Určite sa vám už stalo, že vám niekto položil otázku: To voniaš novým Ferragamom? Alebo: Toto je nová Aqua? Dnes sa ženy aj muži čoraz lepšie orientujú vo svete vôní nielen vďaka výrobcom, ale aj vďaka časopisom, v ktorých dychtivo čítajú o novinkách, a tak si vyberajú vône na leto, „zimné vône“ či „vône na večer“.

Už štyridsať rokov patrí začiatok jari na Výstavisku TMM v Trenčíne medzinárodnému veľtrhu módy a odievania Trenčín mesto módy. Tento rok sa v dňoch 21. až 22. februára na celkovej ploche tisíc dvestotridsať metrov štvorcových predstavilo spolu šesťdesiattri vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska a Indie, prevažne výrobcov a dovozcov dámskej, pánskej i detskej konfekcie, kusového a pleteného textilu, kožených a kožušinových výrobkov a módnych doplnkov.

hovorí vedúci predaja Mercedes-Benz & SMART

Produktová manažérka pre domáce spotrebiče

Dokumentárne filmy mapujú pomerne často životy rôznych osobností. Najnovšie vznikol dokument o jednom z najúspešnejších spevákov osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, o Georgeovi Michaelovi. V ňom sa k slovu dostávajú mnohí priatelia speváka – Sting, Mariah Carey, Elton John, Boy George a ďalší –, no aj sám George otvorene hovorí o mnohých zážitkoch zo svojho života a kariéry. V deväťdesiatpäťminútovom filme sa spomína aj incident zatknutia v Los Angeles a ďalšie citlivé témy, o ktorých spevák nikdy veľa nehovoril. Takže Different Story – Odlišný príbeh – ponúka rekapituláciu posledných dvadsiatich rokov života Georgea Michaela.

Na naše stretnutie meškal známy klavirista tridsať minút. Po jeho príchode som sa však na neho nemohla dlho hnevať. Richard rikkon ma „dostal“ svojou skromnosťou. Napriek tomu, že má byť na svoje úspechy právom hrdý.

Tehotenstvo býva spravidla jediným obdobím, kedy je žena ochotná radikálne zmeniť svoj životný štýl, stravovanie či zbaviť sa svojich zlozvykov. Podcenenie ich významu môže mať katastrofálne následky. Stav dieťaťa po narodení je totiž odrazom a do značnej miery aj výsledkom stavu výživy a zdravia matky ešte pred počatím!

Väčšina z nás sa stretla s úsmevom už v prvej minúte svojho života, keď sme uzreli svetlo sveta. Zatiaľ, čo my sme si nepokojne zvykali na nové prostredie, okolie nás zasypávalo úprimnými úsmevmi. Úsmev má rád každý z nás. Nikdy nič nepokazí, práve naopak. Poteší, príjemne pošteklí naše srdcia a môžeme sa s ním odvážne pustiť do boja proti zlej nálade.

Fejtónik alebo Rezervované pre chlapov