Október 2006

„Jednou z najpodstatnejších vecí v mojom živote je, aby mi ľudia porozumeli.“

Sezónnu módnu šou Cheap and Chic otvorí famózna kráľovná burlesky Dita Von Teese. Kolekcia inšpirovaná 40. a 50. rokmi uvedie modelky cez veľkú kľúčovú dierku ako hviezdy veľkolepej šou.

S prebúdzajúcou sa zimnou sezónou k vám prichádzajú najnovšie módne trendy v podobe modelov z kolekcie módnej značky LIFELINE. Predstavuje sa v troch podmanivých módnych témach, ktoré ulahodia žene zmyselne tajomnej, extravagantnej i bezstarostne uvoľnenej.


Vo Veľkej Británii, Kanade a USA ho dobre poznajú. Nazývajú ho európskym Bobom Dylanom a jeho koncerty sú beznádejne vypredané. Hrá radšej v divadlách ako v moderných arénach, no pre úspech si to už často nemôže dovoliť. Na Slovensku sme mohli v roku 1999 počuť z rádií pesničku Babylon, ale ďalšie jeho hity sa k nám akosi nedostali, čo je škoda. Melancholický pesničkár s dušou večného romantika, to je David Gray. Keď sa vám raz zapáči, len ťažko si odvyknete…


Albín Brunovský, najvýznamnejší predstaviteľ slovenskej grafiky, svojou tvorbou obohatil slovenské výtvarné umenie skutočným majstrovstvom v grafických technikách. Jeho grafická precíznosť a brilantnosť rukopisu nadobudla minuciózny charakter. Narodil sa v Zohore. Záhorie zobrazil v grafických listoch s názvom Rajská záhrada domova ako pohľady do svojho rodiska. V leptoch asociuje prírodné motívy do prostredia ženského raja. Toto dielo je apoteózou velebnosti prírody.

V prímorských oblastiach Európy ležiacich pozdĺž Stredozemného mora tradične prevláda istý druh stravy, než aká je obvyklá pre zvyšok európskych krajín alebo Spojené štáty americké. Ľudia žijúci v tomto regióne sú známi najvyššou priemernou dĺžkou života a chorobnosť na cukrovku, obezitu či srdcovo-cievne a nádorové ochorenia je tu jedna z najnižších na celom svete.