Júl - August 2006

Natočila veľa filmov a skoro každý jej zasiahol do života. Filmografia Julie Roberts je úzko spätá s jej ľúbostným životom. Takmer do každého hereckého partnera sa aj zamilovala.

Letné ľadové osvieženie vo dvojici

V tomto období čoraz viac odhaľujeme telo, horúce letné počasie nám určuje nosiť tielka, topy, šortky, minisukne. Celý rok sa starostlivo sledujeme a myslíme na to, ako budeme vyzerať v plavkách. Celulitída sa rada usadí práve na partiách, ktoré najviac vystavujeme nielen na slniečku, ale aj v bežnom živote. Ramená, stehná, bruško… Realita je tu, no odhaľovanie nedostatkov nášho tela nám veľmi nevonia. Stále môžeme zlepšovať a formovať. Pribaľte si aj do dovolenkového kufra telový peeling, zoštíhľujúcu emulziu a vhodné hydratačné prípravky.

To, že si dnes my ženy bezstarostne plávame v pohodlných plavkách, nebolo vždy samozrejmosťou. Skôr, než nám bolo dovolené obliecť si jednoduchý plavkový trikot alebo nebodaj bikiny, nebolo plávanie pre ženy práve vďaka oblečeniu tou najobľúbenejšou činnosťou.

Nežná plavovláska so slnečnými okuliarmi na očiach si len nedávno začala raziť cestu európskymi hitparádami. Aj u nás sa minulý rok úspešne predstavila skladbou I Believe (Give A Little Bit), ktorá pre ňu znamenala dlhoočakávaný prelom. Podľa technicky vyzretého hlasu by ste jej hádali riadne cez tridsať, ale omyl – Joana Zimmer má len čosi vyše dvadsať.

Krištáľové krídlo predstavuje a oceňuje najvýznamnejšie osobnosti Slovenska. Členovia poroty a reklamní partneri dokázali za uplynulých deväť rokov založiť výnimočnú slovenskú tradíciu. Retrospektíva doterajších ročníkov je ukážkou, že toto ocenenie má svoj význam. Je jedinečné v tom, že vzniklo na Slovensku a kladie do povedomia osobnosti, ktoré široko vplývajú na kultúru Slovákov nielen z pohľadu prítomnosti, ale aj dejín. O význame tohto podujatia a jeho najbližších perspektívach sme sa porozprávali s jeho riaditeľkou a autorkou Ing. Máriou Mlčochovou.

Vôňa a chuť zmrzliny je pre väčšinu z nás spojená s predstavou horúceho slnka, bezstarostných prázdnin či letnej dovolenky. A priznajme si – je len málo tých, ktorí by v pálivých horúčavách dokázali odolať jej ľadovému mámeniu. Buďme však opatrní, hoci z výživového hľadiska patrí zmrzlina medzi nepochybne zaujímavé maškrty – nesprávne zvolený druh môže často prekvapiť veľkým množstvom rafinovaného cukru a nasýtených tukov!

Ostatný piatkový večer som si vyšla so svojou rodinou do malej reštaurácie. Pri susednom stole sedeli a zachladený šampus popíjali dve dámy v strednom veku. Ich jedinou témou boli chlapi. A poviem vám, priaznivo sa o nich nevyjadrovali. Ak by som to, čo bolo oboma ženami povedané, mala zhrnúť, sú to papľuhy nevďačné. Myslia len na futbal alebo hokej – podľa toho, čo práve frčí – a na sex. Rodina je na poslednom mieste a žena je chyžná, sekretárka, kuchárka, masérka a matka v jednej osobe. Na to, že je aj ženou, úplne zabúdajú. Pochopiteľne, každá z nás sa na tieto konštatovania môže pozerať inak, ale pravdou je aj to, že častokrát my ženy nerozumieme celkom presne tomu, čo nám chcú chlapi povedať. Preto prichádzame s malým, veríme, že aj užitočným výkladovým slovníčkom najčastejších zvratov, ktoré chlapi používajú.

Prvé vysokoškolské štúdium, ktoré absolvoval, bola anglistika na FF UK v pomerne málo známej kombinácii s Fakultou telesnej výchovy a športu. Už počas podnikania zavŕšil na Fakulte manažmentu UK a na University of Pittsburgh štúdium MBA; neskôr získal prestížne Fullbrightovo štipendium na jednej z najlepších amerických univerzít, vo Washingtone, D.C. Dnes je Juraj DROBA riaditeľom divízie vonkajších vzťahov spoločnosti T-Mobile Slovensko. Má aj svoje profesijné sny, ako ale vraví, najdôležitejším kritériom je preň byť užitočný a robiť veci, ktoré ho bavia.