Jún 2006

Spríjemnite si letné dni dekoratívnou kozmetikou, s ktorou sa budete cítiť príjemne a sexi.

Na túto sezónu pripravil slávny módny návrhár kolekciu ľahkú ako zrnko piesku z dún imaginárnej púšte. Takmer nehmotné šaty vynikajú ľahkosťou a krehkosťou. Dominantnou farbou kolekcie je biela, ale nájdeme v nej aj viaceré svetlé farby, pieskovú, zelenú, nebeskú modrú, ružovú, a neodmysliteľnú červenú. Kolekcia je precízne vypracovaná, krehká a ženská, bohaté vrstvenie zvýrazní kontrast ľahkých a ťažkých materiálov. Sú v nej nádherné potlače, záhyby a volány, ozdoby, vzácne a diskrétne, pôsobiace ako steblá pretkané diamantmi, jemne položené na mušelín. Večerné modely vynikajú dennou ľahkosťou, zdôraznenou najmä záhybmi a volánmi. Materiálmi kolekcie sú hodváb, žoržet, zdobený bodkami alebo úpletom, organza, satén a taft. Látky sú potlačené kvetinovými vzormi, medzi ktorými dominujú pivónie a ruže.

DIVA slovenskej módy, Lýdia Eckhardt, predstavila už tradične v štyroch slovenských mestách novú kolekciu módy na jar/leto 2006. Sympatická a vždy pozitívne naladená Lýdia opäť pripravila svojim stálym a potenciálnym zákazníčkam úžasný zážitok v podobe nádherných dámskych kolekcií. Bratislavská módna šou zožalaobrovský úspech, tak ako predchádzajúce prehliadky v Košiciach, Banskej Bystrici a Leviciach.

Jej kreácie sú bravúrnym a nenapodobiteľným spojením japonskej tradície a moderného súčasného dizajnu západného sveta. Modely japonskej dizajnérky Hanae Mori stoja vždy niekde na polceste medzi Parížom a Tokiom, podobne ako ich autorka počas celého obdobia svojej aktívnej módnej tvorby.

Tvorba nekorunovaného kráľa pop-artu Američana Andyho Warhola sa považuje za vyvrcholenie umenia druhej polovice 20.storočia.Stačí naozaj len pár poznávacích znakov na identifikovanie umelca.Strieborná parochňa, kožená bunda, fotoaparát.Len jeden zo stoviek portrétov Marilyn Monroe sa stal slávnejší ako ona sama.Na aukcii sa nedavno sieťotlačový list Cambellovej polievky predal za desať a pol milióna dolárov.

Má dvadsaťjeden rokov a nevšedný život. Ľudia v jej veku zvyčajne žijú hudbou. Pre ňu je len prostriedkom na odreagovanie. Ak ho potrebuje, zaspieva si karaoke.Literatúra? Knihy nemusí aj k učebniciam pristupuje selektívne. Vyberá si iba tie v ktorých najde to, čo ku svojmu štúdiu potrebuje.A to študuje na Leteckej fakulte odbor viac ako náročný - letovod, riadenie letovej prevádzky. Rodáčka z obce Viničné neďaleko Pezinka je ambiciózna, cieľavedomá a rozumná mladá žena.Aj vďaka spomínanej cieľavedomosti sa dnes može pochváliť tým, že patrí do slovenskej lukostreleckej reprezentácie a že vo svojej izbe môže vystavovať mnoho medailí a pohárov.

V súčasnosti neustále narastá počet ľudí, ktorí sa rozhodli nejesť mäso alebo nekonzumovať rôzne potraviny živočíšneho pôvodu, pretože takýto spôsob výživy považujú za zdravší a humánnejší. Ako to už býva zvykom, názory odborníkov sa aj na túto tému rôznia – má svojich zástancov i odporcov. Podujali sme sa teda zistiť, či je vegetariánska strava skutočne tou najlepšou alternatívou na zaistenie zdravého spôsobu života a zachovanie nutričnej rovnováhy. Poďte pátrať s nami!

Mohli by sme našu trojmesačnú súťaž merať rôznymi kritériami. Počtami zredukovaných kilogramov, množstvami ubudnutých centimetrov, mierou dodržaných vlastných predsavzatí. Skôr však než uplynulé tri mesiace zhodnotíme, musíme povedať jedno – nebolo to jednoduché. Tri mesiace poctivej životosprávy, pravidelného pohybu, popritom práca, rodina a ďalšie povinnosti – to si vyžaduje veľké sebazaprenie, mnoho úsilia. A určite aj kus odvahy, veď od úspešných účastníčok súťaže sme žiadali, aby nám do redakcie poslali aj fotografie svojej postavy pred a po skončení súťaže.

Jeho pracovnou náplou je organizovanie predaja áut znaiek, ktorých mená našim nežným ženským ušiam znejú viac ako honosne – Chrysler, Jeep a najnovšie aj Dodge. Práca ho baví. Nielen preto, že sa obchodu darí, ale aj preto, že autá ho vždy priahovali a že – bez akéhokovek pátosu – sa mu splnil detský sen. A ak by sme chceli hovori aj o inom ako o práci, potom je Robert Ševík narodený v znamení Leva, je ženatý a je aj hrdým otcom dvoch detí.

Druhá generácia športovej limuzíny Lexus IS výrazne okoreňuje segment, v ktorom medzi sebou súperia Audi A4, BMW 3 či Mercedes Benz triedy C. Okrem svojich príťažlivých tvarov prináša aj dve novinky v podobe pohonných jednotiek.

" Nemyslím si že by som zaťiaľ o sebe mohla povedať, že som herečka. Nemám ešte také skúsenosti.Dúfam však že s každou úlohou sa to bude zlepšovať a herečkou sa stanem. Zatiaľ som na tom celkom dobre." Keira Knightley