Máj 2006

V týchto dňoch prichádza aj na Slovensko už štvrtý album Američanky Alicie Moore, s názvom I´m Not Dead (Ešte som nezomrela). Komu meno speváčky nič nehovorí, ide o Pink, ktorá vo svojich dvadsiatich štyroch rokoch dosiahla snáď všetko, čo si speváčka môže želať dosiahnuť. Je obľúbená vo všetkých kútoch sveta, jej koncerty sú okamžite vypredané a to aj napriek tomu, že Pink sa nikdy netajila svojou otvorenosťou, často hraničiacou až s drzosťou.

Osviežte sa príjemnými vôňami leta a inšpirujte sa horúcimi novinkami

Zdravé opaľovanie s novinkami, ktoré musíte vyskúšať.

Máme tu opäť mesiac lásky a milencov, máj. Mnohé vydajachtivé devy čakajú práve na tento čas, aby spečatili svoj vzťah sľubom manželským. Prinášame nielen budúcim nevestám, ale všetkým romantickým ženským dušiam niekoľko inšpirujúcich módnych typov v podobe nádherných svadobných šiat. Vychutnajte si ich!

Svadobné šaty v minulosti sa od tých dnešných veľmi líšili. Nevesty sa obliekali do svojich najlepších sviatočných šiat najrozličnejších farieb, ktoré mohli potom aj ďalej používať. Rovnako to bolo so svadobnými doplnkami. Než sa začala používať napríklad svadobná kytica, ženy si krášlili kvetmi vlasy a šaty a zdobili sa i zelenými bylinami alebo obilím.

Svadbu začnite plánovať a pripravovať logicky. Ako dlho plánujete byť zasnúbení? Čím kratšie budete zasnúbení, tým musí byť vaše plánovanie koncentrovanejšie. Je výborné, keď ste rodený organizačný typ, zvyknutý robiť rozhodnutia ľahko a rýchlo pracovať. Svadbu môžete plánovať rok aj viac, rozhodnutie je len na vás. Keď je vášmu srdcu blízke niektoré z ročných období alebo chcete ušetriť peniaze, tak sa netreba unáhliť.

Keď sa rozhodla odísť z firmy, v ktorej dovtedy úspešne pôsobila, bola – ako zvykneme hovoriť – v zrelom veku. Rovnako dôležité, ako rozhodnutie odísť, bolo pre ňu rozhodnúť sa, čo ďalej. Mohla byť len tak doma a užívať si, to však nebol jej štýl. Mohla, formou odborných publikácií, rekapitulovať svoje aktívne roky, to jej však nestačilo. Napokon sa, možno aj trochu intuitívne, rozhodla,
že svoje skúsenosti a predstavy zúročí vo vlastnej firme. Tak začal príbeh, ktorý z nej spravil jednu z najdynamickejších žien amerického podnikateľského sveta.
MARY KAY ASH

Hany Kašičková v roku 2004 ukončila štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, v ateliéri kov a šperk u profesora Karola Weisslechnera. Má za sebou viacero výstav doma i v zahraničí. Jej rozsiahla kolekcia brošní sa nachádza v súkromnej zbierke galérie v Holandsku. Popri tvorbe sa v súčasnosti venuje súkromnému pedagogickému pôsobeniu v oblasti šperku.
[a]www.hany.jordan23.sk[/a]

Vláknina, ktorá sa ešte v nedávnej minulosti považovala za nepotrebnú či odpadovú látku, patrí do skupiny zložitých sacharidov a predstavuje výlučný produkt rastlinného kráľovstva, pričom v rastlinách a plodoch slúži predovšetkým ako stavebný a podporný materiál rastlinnej bunky. Žiadna potravina živočíšneho pôvodu, napríklad mäso, vajíčka či mlieko, ju neobsahuje. Jej nedostatočné množstvo v strave, ktoré je priam ukážkovo typické pre vyspelé krajiny, úzko súvisí s výskytom rôznych civilizačných ochorení, počnúc nadváhou cez riziko vyššej hladiny cholesterolu v krvi, rozvoj cukrovky až po nepríjemné choroby spojené so zápchou, divertikulózou či hemoroidmi. Keďže vláknina sa vo všeobecnosti rozdeľuje na dve formy – rozpustnú a nerozpustnú vo vode, i jej funkcie a ochranný účinok na náš organizmus budú odlišné. Napriek tomu, že obe majú nízku výživnú hodnotu, v procese trávenia predstavujú zásadný prvok a sú pre nás rovnako dôležité.

Aj naša spoločná súťaž ukazuje, ako rýchlo dokáže plynúť čas. Tri mesiace ubehli ako voda a vy už zrejme máte predstavu o tom, čo vám tento náš spoločný projekt priniesol. Na bilancovanie je síce ešte priskoro, no my v redakcii všetci dúfame, že vám priniesol dobrý pocit zo seba samej, nový imidž, možno aj novú radosť zo života. O tom, aké konkrétne výsledky sa vám podarilo dosiahnuť, nás určite budete informovať vo svojich listoch.

Život bez nich – chlapov – si nedokážeme predstaviť. Na druhej strane ale platí aj pravidlo, že muži nie sú obdarení takým širokospektrálnym uvažovaním, aby dokázali pochopiť niektoré veci, ktoré sú inak (nám ženám) absolútne jasné. Niektoré veci skrátka muži nikdy nepochopia…


V roku 1864 sa v americkom meste Niles narodil John Francis Dodge a o štyri roky jeho mladší brat Horace Elgin Dodge. Tu sa začína písať história legendárnej americkej automobilky Dodge.