November 2005

Som veľmi nezávislá. Dokážem sa o seba postarať, ale stále potrebujem veľa lásky a starostlivosti.Čo najviac rešpektujem na ľuďoch, je ich prirodzenosť a vernosť.Rada vidím do ich duše.

Tak ako sa v našom klimatickom pásme striedajú štyri ročné obdobia, tak meníme i my starostlivosť o svoju pleť. Zima sa blíži, niektorí sa tešia, iní z nás s nevôľou znášajú chlad, nedostatok slnečných lúčov a nepohodlie.Oveľa viac ako v lete trpí aj naša pokožka.Je oveľa suchšia a zraniteľnejšia ako počas iných ročných období, nedostatočne hydratovaná. Starostlivosti o pokožku venujme v zime mimoriadnu pozornosť.

Stella McCartney má meno po slávnych rodičoch. Vo svete sa však presadila ako módna návrhárka tvrdou prácou. S jej menom sú spojené módne domy a značky, ako sú Gucci, Chloé, H&M a Adidas. Je odhodlaná, dravá, tvorivá. Je jednou z najmladších svetových módnych návrhárov a hovoria o nej, že do súčasnej módy vniesla absolútne nové a svieže impulzy. Vo svete je považovaná za fenomén novej generácie tvorcov.

Salvador Dalí (1904 – 1989), predstaviteľ surrealistického hnutia, je všeobecne známy pre svoj umelecký prínos aj ako osobnosť, často označovaná pojmom „génius“.

Bývalý aktívny basketbalista, neskôr basketbalový tréner. Ale aj psychológ, televízny moderátor, zanietený hráč golfu a generálny manažér. Otec dvoch dospelých detí…

Vedeli ste, že Slováci žijú v degradovanom životnom prostredí, ktoré je trvalým zdrojom látok vyvolávajúcich tvorbu nebezpečných kyslíkových radikálov? Akoby to nestačilo, spotreba antioxidačných vitamínov a minerálnych látok, ktoré plnia funkciu ich zametačov, je u nás hlboko pod optimálnym príjmom!