September 2005

Angelina, celým menom Angelina Jolie Voight, sa narodila herečke Marcheline Bertrandovej a hercovi Jonovi Voightovi 4. júna 1975 v znamení Blížencov v Los Angeles. Do kontaktu s herectvom sa dostala vo veku iba siedmich rokov, a to po boku svojho otca v komédii režiséra Hala Ashbyho Looking to Get Out (1982). Ako jedenásťročná začala študovať herectvo na divadelnom inštitúte Leea Strasberga Theatre Institute v New Yorku, neskôr na New York University a ako šestnásťročná nastúpila dráhu profesionálnej modelky v Londýne, New Yorku a Los Angeles. Stala sa známou aj vďaka hudobným klipom s Lennym Kravitzom či Rolling Stones. So začiatkom práce v skupine UCLA School of Cinema je spojený jej prvý študentský film pod režisérským dohľadom brata Jamesa Havena Voighta (režíroval päť filmov, v ktorých hrala Angelina).

Tá nekonečná nádhera a honosnosť, ktorú pre nás svetoví módni dizajnéri pripravili pre nadchádzajúcu sezónu jeseň – zima 2005/06, sa jednoducho nedá prehliadnuť! Dekoratívne ozdoby, nádherné materiály, klasická elegancia i nadpozemský luxus čakajú aj na vás!

Cecil Blanárová, talentovaná slovenská módná návrhárka, ktorá je známa najmä na východnom Slovensku, prezentuje od roku 1997 svoje modely v Salóne CECIL v Prešove. Ako sama hovorí, modely značky CECIL predstavujú nezameniteľný štýl a sú symbolom úpešných sebavedomých žien hľadajúcich osobitosť a jedinečnosť v obliekaní.

Každý deň môžete svoj šatník prispôsobiť inému druhu športu, cvičeniu vonku alebo v telocvični. Môžete si vybrať obuv na tanec, kondičné cvičenie, kardio, beh alebo jogu. Jesenná kolekcia NIKE je krásna, funkčná a obohatená o neustále novinky. Na bežné nosenie si vyberte z rozsiahleho radu odevov a doplnkov Active.

Pamätáte sa ešte na svoje detstvo a to nespočetné množstvo mäkučkých plyšových zvieratiek, ktoré ste mali tak rada?Príjemný pocit z maznania si teraz môžete dopriať vďaka QUELLE a nastávajúcej sezóne jeseň/zima 2005. Móda totiž praje mäkučkým a hrejivým materiálom, hebkým ako mačiatka, ktoré vás budú rozmaznávať.

Súčasný hektický štýl života sprevádzaný stresom a nesprávnymi stravovacími návykmi sa podieľa na vzniku nebezpečných civilizačných ochorení až šesťdesiatimi percentami! Toto neuveriteľné číslo v sebe zároveň ukrýva i obrovský potenciál na účinné preventívne opatrenia. Dokážeme ich využiť?

O alergických ochoreniach, astme a chorobách dýchacích ciest sa rozprávame s doc. MUDr. Martinom Brezinom, CSc., detským pneumológom z Pneumo-Alergo Centra v Bratislave.

Ak ste hádali, že vysoký krvný tlak či chrípka, ste na omyle. Najčastejším ochorením, ktoré postihuje až 90 % obyvateľov Slovenska, je ZUBNÝ KAZ! Číslo naozaj alarmujúce.V našich podmienkach môžeme hovoriť o epidémii.

Rastlinu s menom aloa nájdeme v mnohých domácnostiach. Je to tá pravá Aloe vera alebo je to niektorý iný z vyše tristo druhov rodu Aloe, rozšíreného od juhu Afriky až po Áziu? Treba sa prikloniť skôr k druhej možnosti. Aloí, predovšetkým tých okrasných, a preto i obľúbených, je niekoľko desiatok. Niektoré z nich sú natoľko rozšírené a známe, že majú aj zľudovené názvy (sokolie pero, liečivý stromček…).

Chcete byť krásne, štíhle a vo forme? Viete, ako nádherne je v kúpeľoch Turčianske Teplice na jeseň? Túžite po teple, príjemnom prostredí a skutočných odborníkoch, ktorí sa postarajú o vaše telo i dušu? Príďte do kráľovských kúpeľov Turčianske Teplice!

Bez práce, bez peňazí, si sadne do edinburgskej kaviarne Nicolson a pustí sa do písania. Len tak, pre radosť. Keď dopíše posledné slovo, nik netuší, že sa práve zrodil príbeh o čarodejníkovi Harrym Potterovi. Príbeh, ktorý závratne rýchlo spozná celý svet a tejto žene prinesie slávu, obdiv a bohatstvo ako mávnutím čarovného prútika. Joanne K. Rowlingová vytvorila vo svojej fantázii Harryho Pottera a ten ju zachránil pred biedou.

Moderátorka radia OKEY.Totálne spokojná so životom.Pochádza zo Žiliny, má 28 rokov, znamenia prislúchajúce k dátumu jej narodenia sú Ryby a Drak. Volá sa Eva Urbaníková a v éteri sa predstavuje ako Evita.