Júl / August 2005

Stretli sme sa s ňou v jedno júnové popoludnie pod Bratislavským hradom.Spoločnosť jej robili fotograf, vizážistka a úplne nový Peugeot 1007. Aj keď jej tvár v ostatných mesiacoch na televíznych obrazovkách vidieť nebolo, je stále v kurze, záujem o ňu neutícha, a tak sme toto stretnutie využili i na to, aby sme sa Zuzany Belohorcovej, lebo o nej je reč, opýtali, čo je v jej živote nové…

Tomu, že si každý deň s pôžitkom doprajeme niekoľko kvapiek svojej obľúbenej voňavky a potešíme tým zväčša i zmysly tých, s ktorými sa počas dňa stretneme, predchádzala dlhá a nie jednoduchá cesta. Nazvime ju história parfumu.

Donna Karan je považovaná za najvýznamnejšiu módnu návrhárku Spojených štátov amerických a zároveň svetovú špičku. Pohodlným a praktickým oblečením v triezvych farbách dobyla New York aj svet. Jej posolstvom v móde je neustále hľadanie zjednodušení v odeve, ktorý slúži svojmu nositeľovi.Jej pohľad na módu je triezvy, racionálny,minimalistický.Je nadšenkyňou nielen módy a životného štýlu, ale venuje sa aj interiérovému dizajnu, kozmetike a parfumom.Má množstvo odvážnych plánov, ako urobiť život ľuďom okolo seba krajší, lepší, znesiteľnejší.Každý rok s úžasným nasadením realizuje rôzne podujatia charitatívneho charakteru.Cvičí jogu, miluje život a ľudí.

Mladá, úspešná, scestovaná módna návrhárka, šéfdizajnérka slovenskej módnej značky LIFELINE sa každú sezónu podpisuje pod módne kolekcie a kreatívny dizajn spoločnosti.Do malého kontextu slovenskej módy pretavuje veľké svetové módne trendy a skúsenosti, ktoré zbiera na cestách do rôznych kútov sveta, kde sa zúčastňuje módnych prehliadok, veľtrhov, stáží alebo sa len tak inšpiruje potulkami, vlastným objavovaním.

Oslava kvality vysokého pánskeho krajčírstva z obdobia začiatku minulého storočia v súznení s ideami moderného sveta súčasnosti sa odráža v kolekcii módnej návrhárky Zuzany Veselej. Je tiež reakciou na Letné olympijské hry v Aténach, ktorá sa odráža v kombinácii športových, pohodlných častí odevu, farebnosti inšpirovanej škálami národných reprezentačných tímov a snahe zvýrazniť kultivovanosť ľudských tiel. Jednoduchosť, elegancia a komfort s primeranou dávkou luxusu je presne to, čo dnešní muži oceňujú. Kolekcia je variabilná s nekonečným množstvom vzájomných kombinácií, osviežená doplnkami v podobe šatiek, brošní a výšiviek s korálikmi.

Filozofia delenej stravy vychádza z poznania, že kvalitu konzumovanej potravy môžeme pozitívne ovplyvniť práve vhodnou kombináciou jej jednotlivých zložiek a následne si tak zlepšiť svoje zdravie. Hoci sa však určité kombinácie potravín javia ako ľahšie stráviteľné a energeticky lepšie využiteľné, odborníci na výživu považujú toto delenie za rozporuplné! Rôzne diétne obmedzenia, akými sú napríklad oddelená strava, diéta podľa krvných skupín či makrobiotické stravovanie, považujú skôr za módny ošiaľ na úrovni viery než za odborne opodstatnené a vedecky podložené závery. Bude pravda niekde uprostred?

Rozhodnutie zhodiť nadbytočné kilogramy patrí medzi naše najčastejšie predsavzatia. Ženie nás predovšetkým túžba po zvýšení telesnej príťažlivosti a fyzickej kondícii. Ako dosiahnuť tento cieľ nenásilne a ešte si upevniť zdravie?

Lekári už dávno zistili, že ani zdravé potraviny nie sú rovnako vhodné pre každého, nie každý ich dokáže bez ťažkostí stráviť.Podstatu tejto skutočnosti v podrobných štúdiách objasnil americký lekár James D´Adamo a jeho syn Peter D´Adamo.Zistili, že rozhodujúci vplyv na stráviteľnosť jednotlivých potravín má krvná skupina.

Katarína Vavrová sa narodila v auguste 1964 v Bratislave. Študovala grafiku na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri prof. Albína Brunovského. Absolvovala študijný pobyt na Academia delle Belle Arti v Perugii v Taliansku. Žije v Pezinku a venuje sa voľnej grafike, kresbe, maľbe a exlibrisovej tvorbe. Získala viacero významných ocenení doma i v zahraničí. Okrem Slovenska vystavovala napríklad v Holandsku, Švajčiarsku, Belgicku, Japonsku, Francúzsku.

EuroTel sa zmenil na T-Mobile. Kto by tú zmenu nezaregistroval. Pýtate sa prečo? Alebo sa pýtate, kto za touto zmenou je a čo od nej možno očakávať? Predstavte si, že poznáme na tieto otázky odpoveď. Získali sme ju priamo zo zdroja, od muža, ktorý má na vizitke okrem pracovnej príslušnosti k mobilnému operátorovi T-Mobile uvedené aj to, že je marketingovým riaditeľom. Navyše je to muž, ktorému nechýba šarm, rozhľad a schopnosť inšpirovať a nechať sa inšpirovať.