Jún 2004


Ako malá chcela byť všeličím, najviac ale túžila stať sa záchranárkou so psom. Zdalo sa jej, že tak spojí chuť pomáhať ľuďom s láskou k zvieratkám. Preto sa takmer tri roky venovala záchranárskej kynológii, preto si po skončení základnej školy vybrala strednú zdravotnú školu, odbor všeobecná zdravotná sestra. Okolnosti však rozhodli inak. Najskôr prišli skúsenosti s modelingom, potom súťaž Miss 2003 a titul 1. vicemiss. A nakoniec súťaž Miss Europe 2003 a titul 1. európskej vicemiss. Zrazu sa všetko okolo nej zmenilo. A hoci v najbližších rokoch chce vo svete modelingu zostať, nepopiera ani to, že raz sa možno k svojim detským snom vráti.


Ľudia si konkrétne neuvedomujú, aké potenciálne nebezpečenstvo predstavuje slnečné žiarenie. Majú poznatky o tom, že slnečné žiarenie spôsobuje rakovinu (29 %), rakovinu kože (9 %), popáleniny (7 %) a starnutie kože vrátane vrások (6 %). Až 61 % ľudí nevie, ako sa správať na slnku. Po získaní informácií o tom, aké dôsledky má slnečné žiarenie, až 86 % súhlasí s tým, že slnečné žiarenie spôsobuje nenávratné poškodenie kože alebo v krajnom prípade rakovinu.
V dňoch 16-18 júna bude prebiehať projekt Dni slnka bez rizika
Bližšie informácie získate na Infolinke: 034 651 1499 alebo na [a]www.dnislnkabezrizika.sk[/a]

KENZOKI – zázvorový kvet. Zázvor je účinné afrodiziakum, používa sa ako korenie, má euforické účinky. Jemná a korenistá vôňa kvetu zázvoru povzbudzuje zmysly. Je to vôňa živá, ostrá, záhadná a opojná. Kenzoki používa výnimočnú rastlinnú vodu zo zázvoru pri výrobe prípravkov, ktoré majú blahodarný vplyv na náladu. Vašej pleti poskytnú komfort a pocit pohody.

Nové čistiace prípravky z radu Lancaster prinesú vašej pleti pocit komfortu, zmyselnosti, vaša tvár bude rozžiarená a spokojná.

Trápite sa nad módnymi trendami tohto leta? Nepotrebujete takmer nič, stačí niečo malé, milé a farebné. Nielen pre slnečné pláže, ale aj pre mestský zhon návrhári radia: menej je viac. Móda je móda, ale takto do práce...

Do horúceho plážového piesku sa najlepšie zabárajú pohodlné veselé šlapky. Nezabudnite ani na praktickú plážovú tašku, podľa najnovších trendov s ňou môžete vyraziť aj do ulíc!

Niekoľko modelov z novej kolekcie...

„Nedosiahla som úspechy preto, že som si to priala, ani preto, že som dúfala, ani preto, že som o tom snívala, ale len a len preto, že som tvrdo pracovala.“ Esteé Lauder

Ako už pravidelne býva dobrým zvykom Salónu Lýdia Eckhardt, aj túto sezónu pre svojich obdivovateľov pripravili módnu show pre sezónu leto 2004. Číslo 13 je v tomto prípade šťastné, lebo presne toľko rokov sa jeho majiteľke úspešne darí uspokojovať svojimi modelmi stále i príležitostné zákazníčky.


Po celých 43 rokov bol Hubert de Givenchy gentlemanom módy. Obliekal klientelu od mladých debutantiek až po vdovy zo šľachtických rodov štýlovo a elegantne, do modelov čistých a skulpturálnych foriem, avšak ženských a sviežich. Vďaka takýmto atribútom sa jeho móda stala drogou najelegantnejších žien sveta, počnúc Audrey Hepburnovou, cez Gloriu Guiness, Vojvodkyňu z Windsoru, až po Jacqueline Kennedyovú-Onassisovú.

Nepoznáme ju z titulných strán bulvárnych médií. Nepoznáme ju z divokých, s kultúrou prejavu hraničiacich televíznych diskusií. Nepoznáme ju zo škandalóznych klebiet zameraných na partnerské nezhody, milenecké rozchody či viac ako otázne finančné transakcie... Je to obyčajná a pritom neobyčajná žena. Je zodpovedná a pritom spontánna, je veľkorysá a pritom spravodlivá, je slušná, milá a o dobre si myslí, že patrí do života každého človeka.


Pravidelným cvičením sa ani nezväčšia o tri čísla, ani nezmenšia na polovicu. Pravidelným cvičením dokonca ani nezmenia svoj základný tvar. Napriek tomu by sme im mali v rámci našich posilňovacích tréningov venovať vždy náležitú pozornosť. Odpoveď na otázku prečo je veľmi jednoduchá. Aj prsia sú sval. A jeho spevnením predsa len čosi docielime. Pevné alebo pevnejšie prsia – a to je moje hlboké presvedčenie – sú jednoducho krajšie.

Ležíte v miestnosti s príjemnou vôňou a tlmenou hudbou. Dotýkajú sa vás ruky maséra. Majú tú zvláštnu schopnosť cítiť s vaším telom. Majú tu zvláštnu schopnosť pochopiť, na ktorom mieste pritlačiť, kde premasírovať len veľmi jemne. Vedia, akým druhom pohybu a s akou intenzitou treba vášmu telu dodať energiu, uvoľnenie, odstrániť stres, napätie, pomôcť uzdraveniu. Také to je, keď sa o vás stará šikovný, veci znalý masér...