Marec 2004


Názory na ňu sú rôzne. Od absolútne pozitívnych až po tie menej lichotivé. Prešla dvoma slovenskými televíziami – v oboch zažiarila. Dnes je tvárou českej súkromnej televízie a opäť žiari. Patrí jej miesto na výslní záujmu, popularity. Je milá, spontánna a úprimná. Nestráca schopnosť pozerať sa na svet okolo a život ako taký triezvymi očami.


V Londýne vyštudoval najprestížnejšiu módnu školu, získal mnoho zahraničných ocenení a svojou tvorbou sa mu podarilo očariť osobnosti svetových mien. Jeho kolekcia fascinujúcich modelov pod značkou Richard Rozbora Haute Couture má ambíciu stať sa jednou z najvyhľadávanejších na Slovensku.


Nebol len skvelý návrhár odevných kolekcií, vytváral tiež celý rad doplnkov, ako tašky, topánky, kravaty alebo parfumy, ale aj dizajnový nábytok a interiéry. Svoje značkové impérium rozširoval štýlom skvelého obchodníka po celom svete, otváral vlastné reštaurácie, napísal knihu o maliarovi Ferdinandovi Legérovi a stal sa ambasadorom pre UNESCO. Ako prvému módnemu dizajnérovi na svete sa mu podarilo do posledného detailu vytvoriť kompletný životný štýl. Svojím typickým, minimalistickým spôsobom chápania moderného dizajnu s kolosálnym úspechom stelesňoval vlastné tvorivé nápady.

Dôvody môžu byť rôzne. Nové trendy v účesovej tvorbe a my chceme byť in. Opálená pokožka a naše vlasy si pýtajú nový odtieň. Kolegyňa s novou frizúrou, ktorá jej tak pristane, že nás to nenechá ľahostajné a už vytáčame číslo kaderníctva. Alebo len tá prostá a pritom taká silná túžba po zmene, ktorá nás občas prepadne. Potreba niečo so sebou spraviť. Niečo radikálne a hneď. Kde začať? Napríklad v bratislavskom salóne Relook...

Je občanom Českej republiky. Narodil sa v znamení Leva. Štúdium ho pripravilo na pôsobenie v oblasti zahraničného obchodu. Mimoškolské aktivity v podobe prezidentovania študentskej organizácii AISEC mu dali základy manažmentu. Niekoľko rokov pôsobenia vo svetoznámych firmách kozmetického priemyslu mu priniesli aj pre muža netradičné pohľady na svet žien. Cestovateľská vášeň mu zaručuje široký sortiment pozoruhodných zážitkov, z ktorých každý je vstupenkou k novým poznaniam. Funkcia generálneho riaditeľa EuroTelu z neho robí človeka, ktorý dokáže pojem úspech rozložiť do zaujímavej mozaiky jeho variácií.

Jej doménou je práca s informáciami. Prechádzajú jej rukami a jej prostredníctvom sa dostávajú k tisíckam divákov. Je moderátorkou spravodajskej televízie TA3. Je však aj manželkou a matkou. Predovšetkým je však ženou, ktorej starosťou je i to, aby okrem toho, že je dobre informovaná, aj dobre vyzerala.

Už ako dieťa som rada pozerala bojové vojnové filmy, obzvlášť tie, v ktorých účinkovali ženy – vojačky. Neohrozené hrdinky, čo so zbraňou v ruke zachraňujú mier, bojujú za správnu vec a pritom sú ich bojové zručnosti rovnako excelentné ako zručnosti ich mužských kolegov. Bravúrne ovládanie strelných zbraní, taktiky boja, stratégie, neúnavnosť, s akou idú za svojím cieľom. Ani vo sne by mi vtedy nenapadlo, že raz budem sedieť oproti takej vojačke z povolania, pred ktorou úctivo salutujú aj v americkom Pentagone.

Hoci sa pred niekoľkými rokmi rozhodol dobrovoľne odísť zo šoubiznisu, aj tak bol neustále stredobodom pozornosti všetkých médií. Na verejnosti sa pretriasali predovšetkým jeho ľúbostné aférky, no on sa tým príliš netrápil. Sagvan Tofi ostal jednoducho svojský a chlapčensky drzý.

Po veľkom úspechu vo Švajčiarsku je Figurella aj na Slovensku. Figurella je pre ženy vo Švajčiarsku už takmer 28 rokov pojmom pre štíhlu líniu a osobnú pohodu. Metóda, ktorá ženám umožňuje zbaviť sa nadbytočných kilogramov a neprimeraného objemu, je v podstate jednoduchá...

Máte za sebou nespočetné množstvo pokusov s diétami, s rôznymi cvičebnými aktivitami? Vedeli by ste o začiatkoch chudnúcich a postavu tvarujúcich procesov napísať peknú knihu? Tiež ste podstúpili obrovské radosti z malých úspechov a ešte väčšie rozčarovania z krutých návratov do starých koľají? Potom ste tu správne: teraz a tu sa pokúsime načrtnúť niekoľko osvedčených metód, uplatnením ktorých budete na najlepšej ceste za istými výsledkami...