Z obsahu

Ružové leto

Nalaďte sa na ružovú farbu. Práve kvitnú v záhradách nežné ruže, ktoré zdobia náš svet už 35 miliónov rokov. Ruža, kráľovná kvetín, obsahuje účinnú ružovú vodu, ktorá je už po stáročia využívaná v kozmetickom priemysle. Ružovú vodu obsahuje i rad prípravkov NIVEA Rose. Vyskúšajte jemné odličovanie pleti s ružovou vodou. Nivea má v ponuke až tri odličovacie prípravky s obsahom ružovej vody.

Novinkou v rade NIVEA Rose Touch je Hydratačný denný gél-krém Rose Touch, NIVEA s organickou ružovou vodou. Poskytuje pleti výživu a hydratáciu až na 48 hodín. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá zároveň pôsobí ako prevencia proti vráskam. Krémovo-gélová konzistencia je veľmi príjemná a gél-krém je vhodný pre všetky typy pleti. 50 ml, 7,99 €

 

Koronavírus ničí aj životné prostredie. Najväčší problém sú jednorazové plasty

Každoročne skončí v mori približne 13 miliónov ton plastov a z toho je až polovica jednorazových výrobkov. Po vypuknutí pandémie Covid-19 sa situácia ešte zhoršila. Krátko po prepuknutí koronavírusu obleteli svet fotky pláží s vyplavenými rúškami a zdravotníckymi rukavicami. Kým sa pozornosť sveta sústredila na šíriacu sa pandémiu, ochrana životného prostredia ustúpila ochrane ľudského zdravia. Environmentalisti naliehavo upozorňujú, že pandémia COVID-19 priniesla so sebou ďalšie obrovské znečistenie plastovým odpadom a ak sa okamžite nepodniknú zásadné kroky, koronavírus bude mať takto nepriamo ešte veľmi dlho negatívny vplyv na zdravie ľudí, zvierat aj na životné prostredie.

Aj dovoz jedla zvýšil spotrebu plastov

Situáciu s plastovým odpadom radikálne zhoršil nárast používania zdravotníckych rukavíc a ochranných rúšok. Latexové rukavice sú vyrobené z prírodného materiálu a teda biologicky odbúrateľné, s nitrilovými a vinylovými rukavicami zo syntetických polymérov si už príroda sama tak rýchlo neporadí.

 

Ako pripraviť perfektný Aperol Spritz

Aperol Spritz je neprekonateľná ikona ľahkých moderných drinkov, ktorá je u nás už skoro rovnako populárna ako v Taliansku, odkiaľ pochádza. Každý správny barman ho vie pripraviť tak, aby bol svieži, iskrivý a voňavý. My však vieme, ako si ho rovnako dobre namiešate aj doma. Nepotrebujete žiadne špeciálne barmanské pomôcky, dôležitá je však kvalita základných surovín a starostlivo dodržaný postup.

Syndikovať obsah