Chcete sa vyspať doružova? Poradíme vám, ako na to

Mnohokrát sa vám určite stalo, že ste sa zobudili zničené a mali ste pocit, ako by po vás prešlo stádo koní. Spánok je dôležitý a o jeho dôležitosti sa môžete presvedčiť aj nasledujúcu noc. Ak sa budete ráno po prebudení cítiť opäť zničene, skúste sa vrátiť k týmto riadkom, ktoré vám pomôžu nájsť správny recept na to, ako sa vyspať doružova a necítiť sa zničene.

Vypínajte kúrenie

V prvom rade si včas vypnite kúrenie. Problém ohľadom vašej nespavosti môže vychádzať práve zo zbytočne prekúreného miesta a tým by spálňa rozhodne nemala byť. Ideálna teplota na spánok je 18ºC. Snažte sa túto teplotu príliš nenavyšovať, pretože sa dobre nevyspíte. Vykurovanie môže byť zapnuté, samozrejme, dávajte si však pozor na prekročenie ideálnej teploty v spálni.

 

Vyberajte kvalitnú posteľnú bielizeň

Problém vašej nespavosti môže súvisieť s nesprávnym výberom posteľnej bielizne. Ak si kúpite nekvalitnú posteľnú bielizeň vyrobenú v Číne, nemôžete očakávať, že bude na dotyk príjemná. Neriskujte zbytočné podráždenie pokožky a radšej si kúpte saténové obliečky, ktoré sú príjemné na dotyk a v letných mesiacoch príjemne chladia.

 

Vyberajte správny matrac

Základom toho, aby ste sa dobre vyspali, bude kvalitný matrac. Ak nemáte vyrobený kvalitný matrac na mieru, nájdite si niekoho, kto vám ho dokáže vyrobiť. Odporúčame skôr malých podnikateľov, ktorí vám podľa vašej váhy, výšky a štýlu spánku vyhotovia skvelý matrac na mieru. Uvidíte, že po výmene matraca za lepší nepocítite ráno únavu a budete sa cítiť príjemne oddýchnuto.

 

Nezabúdajte, spánok je veľmi dôležitý. Ak sa chcete dobre vyspať, bude potrebné, aby ste sa vyhli pred tým, ako zaľahnete do postele internetu a sociálnym sieťam. Pár ľudí to už vyskúšalo a odpozorovalo na sebe zmeny.

Patrí do vydania: 
Október 2016