Mamičky spozornite! Povieme si o detskej kolike, ktorá znepríjemňuje život vášmu dieťatku

Tak veľmi ste sa tešili na bábätko, milé mamičky! Vaše dieťatko vám prináša radosť, ale aj starosti. Detičky vo veku 2-3 mesiace majú problémy s nepríjemnými bolesťami bruška, o ktorých si viac povieme. Milé mamičky, vy, ktoré máte malé dieťatko doma, pozorne čítajte. Dozviete sa podstatné informácie o týchto zdravotných komplikáciách, ktoré sa vyskytujú o detí vo veku 3 mesiacov, ale aj u detí vo veku v predškolskom alebo školskom veku.

Zdravotný problém u dojčiat – dojčenská kolika

 

Nestretli ste sa ešte s týmto pojmom? Nevadí, povieme si základné informácie, vďaka ktorým budete vedieť predchádzať týmto problémom a budete môcť dopriať vášmu dieťatku pokoj. Dojčenská kolika je nepríjemná záležitosť, ktorá postihuje až 25% dojčiat. Prejavuje sa intenzívnym plačom dieťatka. Pre dieťatko je táto bolesť nepríjemná, prejavuje sa intenzívnymi bolesťami bruška. Dieťatko plače až niekoľko hodín, čo ho veľmi vyčerpáva a v neposlednom rade to vyčerpáva aj mamičky, ktoré sa snažia utíšiť svoje dieťatko. Bolesť bruška si nevyberá či je noc alebo deň, dieťatko postihuje v rôznych časoch a bohužiaľ je to dlhodobá záležitosť. Neprejde za niekoľko hodín. Príčiny dojčenskej koliky môžu byť rôzne – buď je to matkina nervozita, alebo to môžu byť organické ochorenia. Pod organickými ochoreniami myslíme napadnutie parazitmi, ktoré sa neustále po časových intervaloch objavujú a následne spôsobuje bolesti bruška o dojčiat.

 

Nepríjemné bolesti bruška u drobcov

 

Nepríjemné bolesti bruška u dojčiat spôsobujú parazity, ktoré sa usídlia v črievkach drobčekov. U mnohých detí sa zvyšuje riziko plynatosti. Nepríjemné bolesti, ktoré by ste svojmu dieťatku nepriali! Ak chcete svoje dieťatko zbaviť týchto nepríjemných bolestí, lepšie zvážte váš jedálniček. Niektoré potraviny, ktoré vy ako mamičky jete, môžu spôsobiť nadmerné bolesti bruška u dojčiat.

 

Mamičky, cítite sa vyčerpané? Prinášame vám možnosť oddýchnuť si po trápeniach s dieťatkom.

 

Ortopedické matrace na dokonalý odpočinok

 

Chcete si dokonale oddýchnuť po trápeniach s vaším drobčekom? Prinášame vám jedinečnú možnosť dopriať si dokonalý oddych na kvalitných ortopedických matracoch od zdravotne-matrace.sk. Vďaka vynikajúcej výplni vám umožnia tieto kvalitné matrace dopriať si dobrý spánok a dobrý oddych. Už vás nebude bolieť chrbtica. Tieto nové matrace vám vydržia dlhé roky na vašej posteli. Navštívte stránku zdravotne-matrace.sk hneď a teraz!

Patrí do vydania: 
Júl - August 2015