Francúzsky šarm od Isabel Marant v H&M

Kto si mohol prvý vyskúšať túto unikátnu kolekciu od slávnej módnej návrhárky pred uvedením do predaja v Paríži a kto na Slovensku?14. novembra sa oficiálne začala predávať parížska móda od Isabel Marant pre H&M v 250 predajniach a online. Kombináciou vyhraneného mestského postoja, bohémskej elegancie a rokenrolového ducha vniesla do svojej tvorby nefalšované francúzske čaro. Isabel Marant navrhla po prvý raz aj mimoriadne kreatívnu pánsku kolekciu. Súčasťou kolekcie boli šály, opasky, bižutéria, členkové čižmy, lodičky a tenisky.

 

 

„Táto spolupráca mi naozaj lichotí. H&M spolupracuje s tými najlepšími návrhármi, takže táto pozvánka na spoluprácu je pre mňa veľkou cťou. Snažím sa vytvárať niečo skutočné, čo si ženy chcú obliecť na bežný deň a čo budú nosiť s určitou nedbalosťou, ktorá je podľa mňa typicky parížska. Pekne sa oblečiete bez toho, aby ste sa nad tým nejako zamýšľali, a predsa vyzeráte sexi. Táto kolekcia je plná toho nenúteného postoja a ľahkosti. Všetko sa dá navzájom rôzne kombinovať, stačí nechať sa viesť svojím inštinktom. Môj pohľad na módu je zameraný na osobnosť,“ hovorí Isabel Marant. „Sme nadšení, že hosťujúcou návrhárkou v H&M je práve Isabel Marant. Vo svojich kolekciách kombinuje rôzne prvky a vytvára tak nedbalý mestský štýl, čo ju robí veľmi modernou. Má fantastické oko pre etnické detaily a nevídanú schopnosť tvoriť veci, ktoré ľudia naozaj chcú nosiť. Sme presvedčení, že zákazníci H&M budú touto kolekciou rovnako nadšení ako my,“ hovorí Margareta van den Bosch, kreatívna poradkyňa H&M. Isabel Marant sa narodila a vyrástla v Paríži, kde ešte počas strednej školy začala upravovať svoje vlastné oblečenie. Keď dokončila štúdium na slávnej škole Studio Berçot, začala vo svete módy svoju cestu na vrchol, najskôr vlastnou značkou šperkov, potom pridala aj pletené odevy a až v roku 1994 predstavila celú kolekciu nesúcu jej meno. Dnes už vedie medzinárodne úspešný módny dom Isabel Marant so sieťou butikov po celom svete. Jej elegantný parížsky štýl, tvorený zmesou bohémstva a krajčírskeho spracovania zdôrazňujúceho mužské rysy, je z roka na rok obľúbenejší.

 

Každý jeden kúsok bol výnimočný a originálny

V slovenskom showroome si mohli ako prví pozrieť a vyskúšať kolekciu Isabel Marant pre H&M známe herečky, spisovateľky, moderátorky, módni redaktori a blogeri. No nakupovať mohli tak ako všetci ostatní až 14. novembra 2013. Obdivovateľkou Isabel Marant na Slovensku je známy módny guru Braňo Bruno Ciberej, herečky Tatiana Pauhofová a Henrieta Mickovičová, známa moderátorka Soňa Müllerová či spisovateľka Tamara Heribanová.  A pozrite sa, kto si prvý vyskúšal a obliekol modely od Isabel Marant pre H&M v Paríži. Krásna francúzska herečka a modelka Audrey Tautou, slávna brazílska modelka Alice Dellal, francúzska herečka, modelka a speváčka Alma Jodorowsky, ruská modelka a módna ikona Elena Perminova, americká herečka a modelka January Jones, arabská modelka a herečka Leila Bekhti, ktorá sa preslávila vo filme Paris je t´aime, či modelka s ukrajinskými koreňmi – francúzska herečka Olga Kurylenko. A na záver by som rada napísala môj zážitok so stretnutím kolekcie Isabel Marant pre H&M aj ja. Bola som nadšená už v showroome a vyskúšala som si striebornú bundičku, ktorá mi okamžite padla do oka. Tak som sa v mysli pohrávala, že by som ju mala rada v šatníku. Podarilo sa mi to, ani neviem ako. Keď som prišla do predajne H&M štyridsať minút po spustení predaja, vešiaky s kolekciou zívali prázdnotou. Tak som počkala, kým sa niečo vráti zo skúšobných kabínok späť na vešiaky, a vysnívaný kúsok od Isabel Marant pre H&M mám v šatníku. Vraj tam ľudia čakali už od pol deviatej ráno pred predajňou. Oplatilo sa im to. Veď ceny boli veľmi priaznivé a kúpiť si model od Isabel Marantovej v niektorom z jej butikov by riadne prevetralo naše peňaženky či kreditky. Každý jeden kúsok bol výnimočný a originálny a bola to skutočne nádherná limitovaná edícia.

 

 

Autor: 
Daniela Drábová
Patrí do vydania: 
December 2013 / Január 2014