Roses de Chloé

Tajomstvo vône Chloé sa zrodilo v roku 2008. Výrazná vôňa ruže, pižmová a rafinovaná. V samotnom srdci vône odhaľuje ruža svoje rôzne podoby. Od vône Eau de Parfum uvedenej v roku 2008 po L´Eau de Chloé, uvedenej na trh v roku 2012, opäť vzniká nová jedinečná, vzdušná a žiarivá vôňa Roses de Chloé.

Roses de Chloé je nežná a svieža vôňa damašskej ruže s akordmi magnólie. Vôňa zanechá na koži dotyk bieleho pižma a ambry, podpis domu Chloé. Vôňu vytvorili parfuméri Michel Almairac a Mylène Alran zo spoločnosti Robertet.

 

Polia, na ktorých sa pestuje damašská ruža, ktorá tvorí základ vôní Chloé, sa nachádzajú v západnej časti Turecka v okolí mesta Isparta. Ich vlastníkom je rodina Robertet, rodinná parfumérska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1850. Svieže noci a horúce dni sú ideálne na pestovanie ruží. Zber ruží trvá približne 40 dní od polovice mája do polovice júna. Neporušené lupene ruží sa naplnia do jutových vriec, z ktorých každé váži 20 kg. Vyrábajú sa z nich tri druhy ružových extraktov, esencia, absolut a ružová voda. Práve ružová voda dodáva sviežosť a ľahkosť vôni L´Eau de Chloé. Robotníci na farme nazbierajú počas žatvy 40 až 50 kilogramov ruží denne. Na 1 hektári sa nazbiera 3 až 5 ton ruží počas žatevnej sezóny. Až 3 500 kg ruží je potrebných na výrobu 1 kg esencie. Kilogram ružovej esencie stojí 6 000 eur. Kilogram rose absolut stojí od 1 500 až 2 000 eur. V spoločnosti Robertet v Turecku sa každý rok spracuje 950 tón ruží.

 

Patrí do vydania: 
December 2013 / Január 2014