Apríl 2010

Pošlite sms a vyhrajte vôňu! Odmeníme šesť čitateľov.V apríli sa uchádza o vašu priazeň šesť nových luxusných flakónov. Pošlite SMS v tvareBW1(medzera)odpoveď(medzera)kontaktné údaje na číslo6661. Cena odpovednej SMS je 0,199 € s DPH / 6 Sk s DPH. Konverzný kurz je 1 EUR = 30,1260 SKK.Služba je dostupná pre klientov v sieti T-Mobile, Orange a Telefonica O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s r.o.

V priestoroch galérie Dvorak Sec Contemporary v Prahe sa spojilo umenie s krásou. Spoločnosť L´Oréal predstavila luxusnú kozmetickú značku Yves Saint Laurent a závan francúzskeho šarmu v podobe vône Parisienne. Slávnostný večer moderovala Adela Banášová, ktorá spoločne s topmodelkou a herečkou Pavlínou Němcovou odhalila novú vôňu Parisienne. Na tento výnimočný večer prijali pozvanie výnimoční hostia. Operná speváčka Andrea Kalivodová, sólista baletu Národného divadla Alexandr Katsapov, herečky Aňa Geislerová, Jana Plodková, Jana Švandová, maliarka Veronika Drahotová, herec Kryštof Hádek, moderátorka TV Nova Michaela Ochotská a ďaľsie osobnosti. Prítomní hostia sa mohli oboznámiť aj s jarnou kolekciou líčenia YSL Y-mail a takisto nahliadnuť do histórie značky Yves Saint Laurent.

Celé roky sa vedci snažili o izoláciu látok, ktoré sú nevyhnutné na spomalenie starnutia a obnovu buniek pleti, vlasov a nechtov. A tu je výsledok: pilulka krásy Evelle. Jedinečná prírodná receptúra tohto doplnku stravy predstavuje prevratný spôsob, ako úspešne bojovať proti vekovo podmieneným zmenám ľudskej pokožky zvnútra. Všetky jej zložky boli starostlivo vybrané podľa ich biologického významu pre zdravie pokožky, vlasov a nechtov.

Oslávte príchod jari krásnym šperkom od SOFIE. Šperky od SOFIE sú svieže, plné farieb a lesku ako jar. Krištáľové náušnice, prívesky, jemné strieborné náramky s trblietavými krištáľmi Swarovski. Krištále najrôznejších tvarov a farieb od modernej fialovej, ružovej, modrej, zelenej, dúhovej až po priezračnú. www.sofia.sk

V roku 1869 vplávala do Červeného mora flotila. Nebolo by to nič nezvyčajné, keby nebola vkĺzla rovno zo Stredomoria. Štyridsaťosem korábov brázdilo hladinu podľa stanoveného poradia. Z prvej lode vznešene mávala cisárovná Eugénia. Jej prítomnosť je spojená s trojlístkom udalostí. Suezský prieplav bol konečne otvorený. Zaznela Verdiho nesmrteľná Aida. Svet zistil, že šatník francúzskej cisárovnej balí Louis Vuitton.

Najnovšie trendy v líčení, nechtovom dizajne a účesovej tvorbe sa opäť predstavili na trenčianskom výstavisku na najväčšom sviatku krásy na Slovensku. Od 11. do 13. marca sa tu konal 18. ročník medzinárodného kozmetického veľtrhu BEAUTY FORUM SLOVAKIA, ktorý už tradične organizovalo výstavisko EXPO CENTER a. s., v spolupráci s nemeckou firmou Health & Beauty Trade Fairs GmbH & Co. KG., držiteľom licencie na usporiadanie 11 veľtrhov BEAUTY FORUM v celej Európe. Túto licenciu udeľujú vždy iba jednej výstavníckej firme v krajine.

Vek prvorodičiek sa zvýšil. Rozhodnutie stať sa matkou ženy čoraz viac odkladajú. Časy, keď sa na dvadsaťpäťročné bezdetné ženy pozeralo cez prsty, sú preč. V tejto situácii sa teraz ocitli – tridsaťpäťročné.

Naordinujme si vitamínový doping! Pohár šťavy z jedného vytlačeného citróna osladený lyžičkou medu užívaný každé ráno je „doping”, ktorý ešte nikomu neuškodil. Ten však nestačí. S prichádzajúcou jarou a ohlasujúcim sa chrípkovým obdobím treba rázne zasiahnuť. Pokryť dennú dávku vitamínov a minerálov pomôžu aj vitamíny a výživové doplnky. Dnes si už možno vybrať najmenej zo sto druhov rôznych vitamínových prípravkov, či už syntetických, alebo prírodných.

V momente, keď Coco Chanel vkĺzla do hladkých krátkych šatočiek, ženy získali novú zbraň. Odev konečne prestal zavadzať a začal slúžiť svojmu pôvodnému účelu. Jeho sila spočívala v hriešnej jednoduchosti. „Mademoiselle“ Chanel potvrdila, že od prostého k dokonalému je len krôčik.

Každá z vás určite zbystrí pozornosť, keď začuje slovné spojenie „problémové partie”. Či ste slobodné, alebo mamičky, väčšina z vás vie, o čo ide, no ak nie, skúsim vám tento pojem objasniť. Ide o časti ženského tela, ktoré sa zvyčajne pri porušení stravovacej disciplíny zaobľujú. Sú to brušká, boky, ktoré symbolizujú ženskosť, a v neposlednom rade vnútorné stehná. Mám pre vás riešenie, ako si nielen spevniť postavu a skresať kypré tvary, ale aj ako načerpať veľa energie a pozitívne sa naladiť. Pýtate sa, čo je za tým? Opäť redukčný čaj či jeden z mnohých výživových doplnkov z lekárne, alebo ďalšia neúspešná diéta?

V preklade z hebrejštiny krav maga znamená boj zblízka, predstavuje oficiálnu sústavu techník vypracovaných na sebaobranu a boj zblízka izraelských obranných síl. Samotná krav maga má korene vzniku v Bratislave, kde zakladateľ Imrich Lichtenfeld žil a patril k špičkovým športovcom zápasníckeho a boxerského oddielu Makkabea Bratislava. Z dôvodu nástupu nacizmu sa rozhodol emigrovať do Palestíny, kde stál pri zrode bezpečnostných zložiek novovznikajúceho štátu Izrael ako inštruktor boja z blízka. Krav magu pre civilnú sféru dotvoril po skončení svojej vojenskej kariéry.

Vzdelanie získala na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a následne na Právnickej fakulte UK v oblasti medzinárodných vzťahov a aproximácie práva. Pôsobila v automobilovom priemysle ako riaditeľka pre ľudské zdroje v spoločnosti Yazaki Slovakia. Od roku 2005 pôsobila v T-Mobile na pozícii senior manažérky pre odmeňovanie a zamestnanecké výhody. Divíziu ľudských zdrojov T-Mobilu riadi od roku 2007, ako členka topmanažmentu sa zároveň podieľa na obchodných rozhodnutiach spoločnosti. S účinnosťou od 1. januára 2010 zastáva pozíciu výkonnej viceprezidentky pre ľudské zdroje spoločnosti Slovak Telekom, a. s. Zároveň zotrvá v pozícii výkonnej riaditeľky pre ľudské zdroje spoločnosti T-Mobile Slovensko, a.s. Hovorí plynule po anglicky, nemecky a japonsky.

Mgr.Art Noémi Kolčáková Szakállová sa narodila 24. 6. 1976 v Bratislave, vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor odevný dizajn, pod vedením doc. Júlie Sabovej. Na tejto škole neskôr sama vyučovala a prednášala dejiny odievania a odevnú štylizáciu módnej kresby. Prostredníctvom umeleckej tvorby sa zúčastnila na rôznych exhibíciách od New Yorku cez Viedeň, Prahu, Budapešť, Bratislavu až po Peking.

Šperky robím už od šiestich rokov. Vždy ma zaujímalo, ako fungujú, ako ich vyrábajú a ako to celé spolu drží. Postupne som začala rozoberať mamine šperky a učiť sa sama ich robiť – spájať vlastné. Dostávala som od rodiny rôzne súpravy na výrobu šperkov a vyrábala som vlastné kúsky. Postupne sa šperky hromadili, a keď som mala sedemnásť rokov, mala som svoju prvú autorskú výstavu pre rodinu a známych. V nich som mala veľkú oporu i podporu a aj preto som sa začala venovať šperku oveľa vážnejšie. Môj sen bol uživiť sa tvorbou šperku na Slovensku.

Mladá výtvarníčka Kristína Mesároš sa narodila v Galante v roku 1981. Študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre grafiky a iných médií v ateliéri doc. Vojtecha Kolenčíka. Od roku 2008 tu pokračuje v doktorandskom štúdiu. Má za sebou viacero výstav doma i v zahraničí, zúčastnila sa na mnohých tvorivých sympóziách a študijných pobytoch vo svete (Bali, Filipíny, Francúzsko, Taliansko, Poľsko...). Dvakrát vyhrala prvú cenu za novoročnú pohľadnicu na súťaži organizovanej spoločnosťou Gas de France, dvakrát sa prebojovala do finále súťaže Maľba – Cena nadácie VÚB. V súčasnosti sa venuje prevažne maľbe.

Volkswagen Touareg, Range Rover Sport, Volvo S80, Subaru Legacy a Outback, BMW X1 xDrive23d

Cestovali sme do jedného z najkrajších miest sveta, Florencie, aby sme mohli prvý raz vidieť, zažiť a vyskúšať nové SUV Touareg z dielní Volkswagen Group. Mimochodom, tento nádherný šperk v rodine SUV sme mali možnosť vyskúšať prvý raz aj v edícii Hybrid. Florencia, stará metropola Toskánska nazývaná i la bella – krásna, sídlo univerzity, arcibiskupské sídlo, sa nachádza v severnej časti toskánskej provincie, rozložená rovnomerne po oboch stranách rieky Arno. Florenia a jej okolie je jedným z najpríťažlivejších miest na svete. Nie náhodou sa tu rozhodla spoločnosť Volkswagen prezentovať úplne nové SUV Volkswagen Touareg.

Aj priemerne zdatnému automobilovému nadšencovi stúpa tlak pri vyslovení mena najznámejšej japonskej automobilky z oblasti výroby permanentných štvorkoliek a motorov typu boxer. Tušíte správne. Je ním práve Subaru a nie je možné si ho zmýliť. Ako jediná automobilka na svete vyrába výlučne autá s permanentným pohonom AWD Symmetrical Drive a špičkové motory Boxer, do minulého roka navyše výhradne benzínového charakteru. S príchodom špičkového dieselového agregátu – ako inak – typu Boxer, ktorý už úspešne pracuje pod kapotou modelov Impreza a Forester, nastolili Japonci úplne nový trend aj v oblasti, ku ktorej nikdy neinklinovali. Boxer diesel v kombinácii s dvojicou nových modelov Legacy a Outback je totiž to najlepšie, čím mohlo Subaru zasiahnuť do hry v dnešnej, automobilizmu nie práve naklonenej dobe.

Tradičná čínska medicína je komplex viacerých odborov a ozdravných činností zameraných na skvalitnenie života človeka. Zahŕňa fytoterapiu – liečbu prírodnými produktmi, akupunktúru – liečbu ihličkami, ktoré sa pichajú do presne určených bodov na tele ležiacich pozdĺž dráh, ktoré majú presnú lokalizáciu a pomenovanie a súvisia s orgánmi alebo štruktúrami tela. Ďalej sem patrí dietetika, masáže Tuina, ozdravné cvičenia – Tai-Qi Chuan, Qi-Gong, kde sa pracuje s vlastnými energiami. Cieľom je dosiahnuť spriechodnenie tokov energií a krvi a druhotne zharmonizovanie telesných funkcií. Hovorí Mgr. Marcela Klevarová - Diplomovaný praktik tradičnej čínskej medicíny – fytoterapia, akupunktúra; členka Slovenskej sinobiologickej spoločnosti; spolupracovníčka Kliniky alternatívnej medicíny a 1. školy Tradičnej čínskej medicíny v Prahe.

Človek niekedy neodolá a počas cestovania použije namiesto vyšliapaných chodníkov odbočky. Za odmenu napríklad nadobudne dôkaz, že aj mesto Bergamo, zastreté slávou päťdesiat kilometrov vzdialeného Milána, má svetu čo ponúknuť.

Metropola v srdci Európy Frankfurt nad Mohanom je popretkávaná protikladmi tradície a moderny, obchodu a kultúry, činnosti i relaxu. K svetovej metropole sa vzťahuje medzinárodné veľtržné dianie, finančné obchody, výhodná dopravná poloha i kultúrny život. V meste je skoncentrovaných dovedna 228 bánk a ročne ho navštívia vyše 3 milióny turistov. Je známym veľtržným mestom, ktoré každoročne usporadúva jednu z najväčších automobilových šou v Európe.

Akokoľvek sa snažíme, z času na čas sa každá z nás ocitá vo viac alebo menej konfliktnej situácii. Vždy si nás nejako nájde, či už v kruhu priateľov, rodinných príslušníkov, spolupracovníkov a časté sú najmä konflikty milencov, partnerov či manželov, ktoré bývajú neraz plné hnevu a najrôznejších emócií.

V apríli by nás nemalo prekvapiť nič, veď štvrtý mesiac v roku si vyslúžil žartovný prívlastok najpochabejšieho obdobia. Predurčilo ho na to počasie a história. Prvý apríl sa do kultúry európskych národov zapísal ako deň „bláznov“. Tento neoficiálny ,,sviatok“ sa s obľubou praktizuje v mnohých krajinách. V jediný deň v roku je oficiálne dovolené klamať, vystrájať, robiť si zo svojich priateľov žarty.


Predplaťte si mesačník Beauty&Woman a ako darček získajte absolútne novinky od NIVEA Visage Q10 plus. Stačí zaplatiť poštovou poukážkou typu H na ktorejkoľvek pošte 10 € na našu adresu DR-DISTRIPRESS s. r. o., Limbová 18, 831 01 Bratislava do 30. 4. 2010. Každá nová predplatiteľka získa iba za 10 € ročné predplatné mesačníka Beauty&Woman a darček: Tónovací denný krém proti vráskam Q10 plus a nočný krém proti vráskam Q10 plus od NIVEA Visage v hodnote 24 €. Odmeníme až 100 nových predplatiteľov, ktorí si predplatia mesačník Beauty&Woman do 30. 4. 2010.

Vinea svojím výrazným dizajnom a ligotavým darčekom predstavuje vzácny klenot, ktorý si môže dopriať každá žena.

Sedíme pri počítačoch, pri televízore, sedíme v práci. Ruku na srdce – koľko krokov spravíme denne? Odborníci odporúčajú prejsť denne najmenej kilometer. Jedným dychom dodávajú, že by sme si mali aj zacvičiť, veď ide o naše zdravie, o naše telo a jeho svaly. A najmä cievny systém. Výskumy dokázali, že nedostatok pohybu podmieňuje aj vznik kŕčových žíl.