Marec 2010

Začiatkom februára sa v Bratislave stretli odborníci s laickou verejnosťou po prvýkrát na jarnej časti Medzinárodného veľtrhu kozmetiky INTERBEAUTY. V areáli Incheby prezentovali renomovaní kaderníci, vizážisti a štylisti nové trendy v líčení, účesovej tvorbe a skrášľovacích produktoch. Jarný veľtrh INTERBEAUTY 2010 ponúkol dámam možnosť vyskúšať všetky kozmetické prípravky a zároveň sa o nich poradiť s odborníkmi.

Večná otázka, ktorá dráždi fantáziu mužov a opantáva mysle žien. Mnohé snívajú o dokonalom mužovi, nádherných dovolenkách či šperkoch, no zaručene všetky bez rozdielu túžia mať krásnu postavu. Predstava, aké by to bolo skvelé, keby sa dalo ubrať čosi z bokov a  potom to pridať do pŕs, sa teraz stala skutočnosťou.

Napíšte nám, prečo by ste chceli podstúpiť liposukciu. Najzaujímavejšiu odpoveď vyhodnotia odborníci z kliniky modernej liposukcie Medicom VIP a víťaz/ka získa poukaz na zákrok najjemnejšej liposukcie v hodnote 1 300 € na spomínanej bratislavskej klinike. Svoje odpovede nám posielajte na našu adresu: DR-DISTRIPRESS s.r.o., Limbová 18, 831 01 Bratislava alebo na [m]sutaz@beautywoman.sk[/m] do 22. marca 2010 . Víťaz bude uvedený na www.beautywoman.sk koncom mesiaca.

Viac ako 400 spoločností a 600 značiek z 15 krajín prezentovalo nové módne trendy v dňoch 4. – 6. februára na 63. ročníku medzinárodného veľtrhu módy v Madride. Zároveň v tom istom čase vystavovali spoločnosti podnikajúce s bižutériou, nábytkom, svietidlami, bytovými doplnkami a dekoráciami.

Byť sama nie je dobré ani zlé. Je to jednoducho spôsob, akým žijete určité obdobie svojho života. A či to posudzujete ako priaznivé alebo nešťastné obdobie, je iba na vás a na vašom uhle pohľadu.

Keby politici vedeli odpratať každý problém tak rýchlo ako Medzinárodný deň žien, naša krajina by bola pre zvyšok sveta vzorom. Vyškrtnúť sviatok z kalendára je však omnoho jednoduchšie. Toto naivné gesto nakoniec nevyriešilo nič. Emdéžet prežilo. Pripomíname si ho radi a zatiaľ mnohí.

Súčasná kuchyňa je miesto, kde trávite časť svojho dňa, preto by ste sa v nej mali cítiť čo najpríjemnejšie a mať radosť z času, ktorý v nej pobudnete. Kuchyňa je priestorom náročným nielen na funkčnosť, ale aj modernosť a štýlovosť. Má byť krásna, komfortná, bezpečná a maximálne praktická. Hovorí sa, že kuchyňa je srdcom každého domova. Ak snívate o dokonalom priestore, v ktorom bude radosť variť, vyberte si tú najlepšiu kuchyňu podľa svojich predstáv alebo – jednoducho – dajte si takú navrhnúť. Od vytvorenia grafického návrhu po jej realizáciu vo vašom byte alebo dome by to nemalo trvať viac ako dva mesiace. K tomu patrí aj montáž, ktorá sa dá realizovať za 3 – 4 dni.

Cvičenie Fit Dance je symbolom radosti z pohybu. Prispôsobené je tak, aby ho zvládol každý – ženy aj muži. FitDance zlepšuje kondíciu, svaly sú v neustálom rytmickom pohybe a jeho rôznorodosť zaručí zoštíhlenie problematických častí tela, spevnenie a pružnosť a dá účastníkom aj tanečné základy.

Keď ju pred dvomi rokmi istý pánsky časopis zvolil za najnepríťažlivejšiu ženu Hollywoodu, zostala v nemom úžase. Prvá priečka v podobnom rebríčku neurobí radosť žiadnej žene. Tobôž tej, ktorá sa na kolotoči módy úspešne krúti viac ako desaťročie. Pod jej taktovkou si ženy na celom svete s radosťou nechajú diktovať módne trendy. Sarah Jessica Parker pomáha snívať veľký sen o kráse.

Hillary Clintonová, ako povedala, dostala od neho najrýchlejšie vyrobený album v živote. Jednu z jeho fotografií vystavených v Slovenskom národnom divadle tohto roku ukradli. Milovníci pekných vecí majú v rukách jeho knihu Tanec. PETER BRENKUS je známy ako fotograf emócií a neopakovateľných momentov.

Vy ešte nemáte mobilné internetové pripojenie? Surfujete len doma alebo v práci a ste tak viazaní len na jedno miesto pripojenia? Je čas zamyslieť sa nad mobilným internetom, vďaka ktorému budete mať internet stále so sebou, nech ste kdekoľvek.

VW Polo 1,4 DSG - Auto roka 2010, Toyota Prius, Alfa Romeo 159 Tbi, Lancia Delta 1,8, Volvo XC60

Diplom, prax, rekvalifikácie, jazyky, vek. Súčet týchto požiadaviek tvorí základný vzorec pri hľadaní práce. Keď sa začne so znižovaním stavu pracovníkov, zachrániť nemusí. Kríza si nevyberá. Zamestnávateľ – áno.

Žuvačka nie je len akási obyčajná guma na žuvanie, za akú ju mnohí považujú. Je to najstaršia pochúťka na svete, a navyše ponúka aj množstvo výhod. Okrem „schopnosti” neutralizovať nepríjemný dych sa zároveň spája aj s dentálnou hygienou a chudnutím. V poslednom čase si táto lepkavá guma získala pozornosť najmä ako účinná a lacná bojovníčka proti stresu, ktorá navyše zvyšuje sústredenosť a ostražitosť.

Malé zelené a multifunkčné – tak by sme mohli stručne opísať druh sladkovodnej zelenej riasy, ktorá sa počas svojej dlhej existencie konečne dočkala zaslúženej slávy. Toto ,,superjedlo“ je najlepšie predávaným doplnkom potravy v Japonsku a zároveň je jedným z najskúmanejších jedál v histórii.

(Pokračovanie z minulého čísla)

Veľká noc sa oslavuje na celom svete, ale v takmer každej krajine sú tradície odlišné. Niektoré sú podobné tým našim, iné by sme dokonca vôbec nespájali s týmto sviatkom. Rovnako ako sme my, ľudia, rozdielni a jedineční, tak aj veľkonočné sviatky sú v rôznych kútoch sveta originálne. Nazrime do bližších i na tisíce míľ vzdialených krajín, aby sme sa dozvedeli, ako v nich vyzerajú oslavy Veľkej noci.


To, že najkrajšie autá sveta vznikajú práve na doskách talianskych dizajnérskych umelcov, je nepopierateľný a históriou overený fakt. Keď sa však snúbi nádherný dizajn a špičková technológia, môže vzniknúť dokonalá symbióza tvarov a dynamiky tak príznačná práve pre tieto dva talianske klenoty. Alfa Romeo 159 a Lancia Delta sú predstaviteľmi toho najlepšieho, čo taliansky automobilový priemysel v danom segmente ponúka. Špecifický podmanivý dizajn so silnou identitou značky si získava neustále ďalších priaznivcov, lebo ako sa o talianskych autách traduje, keď vás raz chytia za srdce, je to láska na celý život.

Na povrchu pokožky sa nachádza jej zrohovatená vrstva zložená z odumretých buniek. Tie dodávajú pleti matný povädnutý vzhľad a robia ju staršou. Preto boli postupne vyvinuté rôzne technológie na odstránenie tejto zrohovatenej vrstvy na fyzikálnej aj na chemickej báze. V súčasnosti možno zrohovatenú vrstvu odstraňovať napr. agresívnym chemickým peelingom alebo mechanickou mikrodermabráziou. Najnovšia a súčasne najpresnejšia, najšetrnejšia a najefektívnejšia metóda na odstraňovanie zrohovatenej vrstvy pokožky je laserový peeling.

Zdá sa, že aj nové vône už nemajú trpezlivosť s touto dlhou zimou. A tak sa rozhodli, rozohriať naše srdiečka. Už len pohľad na tie krásne farebné flakóniky nás poteší.Hlasujte za najkrajší flakón a posielajte svoje názory na adresu [m]redakcia@beautywoman.sk[/m], navštívte webovú stránku www.beautywoman.sk a aj tu nájdete súťažiace flakóny a možno práve vaše meno bude medzi šťastnými výhercami.

V týchto dňoch uzrela svetlo sveta výnimočná limitovaná edícia Vinea, určená všetkým, ktorí majú cit a zmysel pre ozajstnú krásu. Táto trblietavá novinka vznikla výnimočným spojením dvoch krásnych značiek. Pretože krásne veci patria k sebe, Vinea od marca 2010 prinesie svojim zákazníkom malý kúsok radosti v podobe originálnych znamienok krásy CRYSTALLIZEDTM - Swarovski Elements. Vinea svojím výrazným dizajnom a ligotavým darčekom predstavuje vzácny klenot, ktorý si môže dopriať každá žena. Jej krstu sa ujali tri šarmantné sudičky, Marianna Ďurianová, Oľga Dúbravská a Erika Judínyová a prezradili tiež svoj vlastný pohľad na krásu.

Pocítili ste bolesť v kĺboch? Trápi vás stuhnutosť po dlhšom sedení či ležaní a obmedzená pohyblivosť? Príčinou môže byť opotrebovaná chrupavka v kĺbe. Najčastejšie kĺbové ochorenie je artróza.