Február 2010

Vyberte si váš najkrajší flakón mesiaca február a vyhrajte! Sedem čitateľov odmeníme vôňou alebo balíčkom dekoratívnej kozmetiky. Svoje tipy nám posielajte do 20. 2. na adresu redakcie alebo emailom na adresu [m]sutaz@beautywoman.sk [/m]

Vrásky sú strašiakom žien. Začínajú sa objavovať už po 26. roku veku. Niekedy sa ešte včaššie stretávame s mimickými vráskami. Moja spolužiačka ich mala už na strednej škole. Keď stála pred tabuľou, na čele sa jej objavil zvláštny útvar z vrások. Vtedy som to vnímala ako prejav mimiky. Ktovie, ako vyzerá dnes? Možno ich má vyplnené botulotoxínom alebo kyselinou hyalurónovou.

Dizajnéri dekoratívnej kozmetiky slávnych značiek Chanel, Dior a Shiseido nám, milé dámy, opäť pripravili originálne „šperky” do našich kozmetických taštičiek. Inšpirujte sa, prosím, týmito umeleckými dielami.

Francúzska značka La Roche-Posay sa už desať rokov stará o pleť slovenských žien.

Ples v opere patrí medzi najprestížnejšie spoločenské podujatia a každoročne otvára plesovú sezónu na Slovensku. Hostiteľom tohto vrcholného spoločenského podujatia je spoločnosť Orange Slovensko, ktorá 9. januára otvorila brány plesovej sezóny už po jubilejný desiatykrát. Hviezdou tohtoročného plesu bola britská speváčka Lisa Stansfield. Slávnostný večer priniesol výber toho najlepšieho z uplynulých ročníkov. Nechýbala veľkolepá narodeninová skladba, ktorej text špeciálne pre desiaty Ples v opere napísal Ján Štrasser a ktorú zaspievalo osem slovenských muzikálových hviezd.

Módna návrhárka Jana Pištejová sa vo svojej najnovšej kolekcii nechala uchvátiť retroštýlom, ktorý dokáže z každej ženy vykúzliť novodobú kráľovnú plesu.

Schudnúť, skoncovať s cigaretami, prípadne nájsť si nové zamestnanie na sklonku minulého roka, predsavzala si znova takmer polovica Slovákov. Odhodlanie vkročiť do nového roka tou správnou nohou patrí k tradícii. Novú etapu chceme odštartovať zdravší, krajší a úspešnejší.

Akokoľvek sa snažíme, niekedy to jednoducho nevyjde. Hrá proti nám odlišnosť. Naša i tá jeho. Dva svety, dve povahy, dva pohľady na tú istú vec, neskôr možno na všetko. Keď vzťah začne pripomínať rútiace sa domino, natíska sa otázka: Kedy príde koniec?

Krása, zdravie a dobrá telesná kondícia aj v pokročilejšom veku je kombinácia, o ktorej sníva nejedna žena. S pribudajúcimi rokmi sa však objavujú malé, ale neprehliadnuteľné chybičky krásy – vrásky. Čas, bohužiaľ, zastaviť nemožno. Jednu vec však pre seba môže urobiť každá žena: nájsť si chvíľku na cvičenie Qigong, ktoré jeho zástancovia považujú aj za účinný prostriedok proti starnutiu.

Odmieta spievať po anglicky, spolupracoval s hviezdami ako Cher, Anastacia, Tina Turner alebo Carlos Santana a svoj imidž nezmenil celých dvadsaťpäť rokov. Jeho zastrený hlas a neuveriteľne romantické balady priťahujú ženy ako magnet. V skutočnosti však Eros ukrýva komplikovanú dušu a väčšinu svojich citov vkladá práve do svojich pesničiek.

Stretli sme sa doslova pár hodín po tom, ako odbila posledná hodina tradične prvého slovenského, a zároveň verejnosťou najsledovanejšieho slovenského plesu. Ples v opere, lebo o ňom je reč, už niekoľko týždňov predtým pútal pozornosť verejnosti i médií a niekoľko dní po ňom zapĺňal titulné stránky novín a vysielania zrejme všetkých televízií. Keď si človek odmyslí všetku tú parádu, všetky tie krásne róby a nádherne upravený priestor Slovenského národného divadla, musí si uvedomiť, že to nie je ani zďaleka taká jednoduchá vec. Pripraviť tak veľkolepo poňaté podujatie.

Krištáľové krídlo po trinásty raz. V objatí duchovnosti, so slzami dojatia. V čase, keď Mária Vaškovičová zakladala tradíciu oceňovania významných slovenských osobností cenou Krištáľové krídlo, mala štyridsať rokov. Vek zrelosti, keď je človek na vrchole svojich schopností. Krištáľové krídlo jej prinieslo spoločenský vzlet a oceneným „ zápis“ do pamäti národa a radosť zo zadosťučinenia.

BMW 1 Cabrio 118i, Toyota iQ, Škoda Octavia RS, Škoda Yeti, Mazda 3, Mazda CX-7

Teória o tom, že to, čo jeme, je v úzkom spojení s naším celkovým zdravím, nie je žiadna novinka. V Číne je to tradícia staršia ako stará. V mesiacoch, keď slnko zapadá skôr, ako si vôbec stihnete užiť deň, prechladnutia vás ťahajú do postele a depresia zahaľuje dušu, nezaškodí namiesto umelých vitamínov a liekov nahliadnuť do čínskej kuchárky. Jesť správne a zdravo je v Číne takmer obsesiou a liečba jedlom zas formou tradičnej medicíny.

Čo robia hollywoodske hviezdy, aby si udržali krásnu postavu a vyzerali naozaj dobre? Ani ony nemajú zázračné tabletky, ale vedia, ako na to – pomocou detoxikácie. Prečistenie tela prináša mnoho pozitívnych výsledkov. Po dokončení detoxikačného programu ľudia zisťujú, že vďaka odplaveniu toxických látok a navráteniu prirodzenej rovnováhy sa zvýšila ich výdrž a vitalita, zlepšilo sa im trávenie, upravil spánok, krvný obeh, získali odolnosť proti chorobám, majú čistejšiu pleť, jasnejšie oči, pevnejšie vlasy a nechty a pôsobia na svoje okolie šťastnejším, pozitívnejším dojmom.

Svetom hýbu emócie. Svedčia o tom obrovské náklady periodík, ktoré podávajú „zaručené“ informácie o šťastí a nešťastí známych i menej známych osobností. Noviny a časopisy srdečne a za prijateľnú sumu pozývajú na návštevu do trinástej komnaty. Nachádza sa v nej súkromie celebrít, rovnako ako ľahká pretvárka. Bulvár sa nepáči nikomu, ale... čítajú ho všetci.

Hotelové komplexy v týchto destináciách ponúkajú vynikajúce špeciality talianskej, stredomorskej i medzinárodnej kuchyne, lahodné domáce vína, široké športové aktivity, fitnes, bohatý program pre dospelých i rodiny s deťmi či množstvo fakultatívnych výletov. A tento luxus i relax si môžete naplno vychutnať už po pár hodinách letu do týchto atraktívnych dovolenkových oblastí Talianska.

Malajzia je pre slovenských dovolenkárov zatiaľ málo známa krajina, neznamená to však, že by nemala čo ponúknuť. Skôr naopak. Krásne nekonečné pláže, koralové ostrovy s bohatou podmorskou faunou, zamatový dažďový prales starý milióny rokov, domorodé kmene na Borneu, UNESCO-m chránené národné parky či historické mestá. Malajzijskú federáciu tvorí deväť sultanátov a štyri gubernie. Navštívili sme sultanát Perak, známy najmä Kameronskými výšinami s čajovníkovými plantážami a ostrovmi Pangkor a Pangkor Laut.

„Komu sudičky nenadelili, tomu ani Salamanca nepomôže,“ vzdychajú profesori v jednom z najstarších univerzitných miest. Aj po storočiach zostal študent študentom. Vedeli by o tom rozprávať nielen profesori, ale i samotná Salamanca. Toto mesto každoročne privíta tisíce mladých ľudí z celého sveta. Študentská „menšina“ predstavuje totiž tretinu obyvateľstva a vidno to na každom kroku.

Štvorhviezdičkový hotel Tatra je stálicou medzi bratislavskými hotelmi. Prvýkrát sa jeho brány otvorili pred neuveriteľnými 80 rokmi a odvtedy je obľúbeným centrom biznisu, kultúry a oddychu v hlavnom meste. Pri tejto príležitosti sa porozprával s marketingovou riaditeľkou hotela Tatra Mgr. Petrou Hašovou redaktor MUDr. Martin Petráš.