November 2009

Ak by som mala bilancovať a priblížiť vám 1. ročník súťaže Flakón roka Beauty&Woman, môžem vám oznámiť, že projekt sa stretol s veľkým ohlasom u čitateľov. V priebehu roka sme predstavili 160 dizajnérskych kúskov flakónov vôní, z toho 136 flakónov, ktoré sú aktuálne v predaji v parfumériách FAnn a Marionnaud, a 24 starých flakónov. Hlasovanie prebiehalo v časopise i na webovej stránke www.beautywoman.sk. Dovoľte, aby som vám predstavila flakóny vôní, ktoré získali od vás, milí čitatelia, najväčší počet hlasov. Z uverejnených flakónov vyberte tri, ktoré sa umiestnia na 1., 2. a 3. mieste. Vo vianočnom dvojčísle uverejníme tri víťazné flakóny vôní a otvoríme 2. ročník čitateľskej súťaže Flakón roka Beauty&Woman. A opäť budeme odmeňovať! Desať čitateľov odmeníme novou vôňou a scent by issey miyake. Píšte na adresu [m]sutaz@beautywoman.sk [/m]alebo DR-DISTRIPRESS s. r. o., Limbová 18,831 01 Bratislava

Chladné zimné dni prinášajú nielen ružové líca. Pre mnohých ľudí zima predstavuje aj nepríjemnú suchosť pokožky, rúk a chodidiel. Tvoria sa šupiny, pokožka praská a u niektorých ľudí sa dokonca vytvorí ekzém. Hoci je počasie za oknom mrzké, vy taká nemusíte byť. Ponúkame vám rady, s ktorými vašej pokožke dodáte energiu a naučíte sa, ako sa o ňu počas studených dní a nocí čo najlepšie starať.

Dáma s puncom kráľovskej elegancie filmovej divy z čias "krásy a čistých línií".

John Richmond sa narodil v Manchestri a neskôr sa presťahoval do Londýna, kde v roku 1982 promoval na Kingston University. Pod svojím menom okamžite vytvoril vlastnú módnu kolekciu. Stal sa z neho skvelý hovorca anglickej avantgardy: kolekcia inšpirovaná ulicou a klubovým oblečením získala uznanie veľkého množstva obdivovateľov. Kolekcie sa rozdelili na tri línie: prvá línia John Richmond, prêt à porter línia Richmond X a kolekcia džínsov Richmond Denim.

Keby sa vyhlásila anketa o najpopulárnejší geometrický útvar, pravdepodobne by zvíťazil trojuholník. Dávno vyšiel za rámec matematiky a stal sa vďačnou témou pri písaní románu, divadelnej hry či opery. Veď po prenesení do roviny medziľudských vzťahov je zdrojom tých najneuveriteľnejších zápletiek. Podkopanie matematických zákonitostí nerobilo problémy hudobníkom, spisovateľom, ba ani politikom. Hravo svetu dokázali, že jedna plus jeden nemusia byť len dvaja.

Jednou z vecí, ktorá môže ovplyvniť dĺžku nášho života, je počet priateľov. K tomuto zisteniu pridávajú americkí psychológovia ešte jedno tvrdenie. To, ako hodnotíme svojich najlepších kamarátov, závisí od našich predstáv, ako hodnotia oni nás. Táto teória celkom otriasla predstavou o priateľstve a odsunula ju do zóny stereotypu. Ukázalo sa, že priateľstvo sa podobá skôr na pakt a od nezištnosti má poriadne ďaleko.

Hudba sa v rodine Caillatovcov považuje za niečo ako rodinné striebro, pretože sa nielenže dedí, ale je doslova predurčením. Určite však nie z donútenia si svoju popularitu získala 23-ročná Kalifornčanka Colbie Caillat, ktorá so svojím druhým albumom presviedča, že nebude hviezdou len na jednu sezónu. Jej otec Ken založil hudobnú dynastiu tým, že sa ako producent podieľal na najlepších albumoch skupiny Fleetwood Mac v sedemdesiatych rokoch. Preto preňho nebolo nič nové zapojiť sa aj do príprav na albume svojej dcéry.

Jej meno, a ani jej tvár nepatria k neznámym. Ako špecialistka na dermatológiu a majiteľka súkromnej kliniky Esthetic sa neraz vyjadruje k témam súvisiacim práve s touto oblasťou medicíny. V minulosti pôsobila, hoci krátko, aj v slovenskej politike. Získala ocenenie Žena roka a jej klinika prestížny certifikát kvality Slovak Gold. Pri hodnotení jej doterajšej práce sa nemožno vyhnúť prívlastku „úspešná“. No aj napriek tomu, že sa jej darí v podnikaní a že má vybudovanú mimoriadnu dôveru, neprestáva na sebe pracovať. To všetko s jediným cieľom – ponúkať klientom len to najlepšie.

Umenie, krása, spokojnosť a hrdosť sú vzájomne úzko prepojené. Takto zjednodušene by sa dal charakterizovať vznik kultúrneho projektu Henkel Slovensko Slovensku, ktorý tento rok odštartuje už svoj desiaty ročník. Tento projekt prináša na Slovensko výstavy diel umelcov zvučných mien, ktorí v celosvetovom meradle patria medzi špičku vo svojom odbore a napĺňa tak víziu spoločnosti Henkel – robiť život ľudí krajším. V rámci desiateho jubilejného ročníka predstaví výnimočného umelca Cypriána Majerníka, ktorý patrí medzi najvýraznejšie a najváženejšie osobnosti medzivojnového výtvarného umenia u nás a ktorý by sa bol v novembri dožil 100 rokov. O projekte Henkel Slovensko Slovensku a spoločenskej angažovanosti spoločnosti Henkel sme sa porozprávali s JUDr. Jurajom Lackovičom, prezidentom Henkel Slovensko.

176. októbrové slávnosti piva (Oktoberfest) sa v tomto roku konali od 19. septembra do 4. októbra ako vždy v hlavnom meste Bavorska – Mníchove, v treťom najväčšom meste v Nemecku. Sídlia tu také významné spoločnosti ako BMW či Siemens.

Mercedes Benz E 250 CDI BlueEFFICIENCY, Mercedes Benz E 350 BlueEFFICIENCY, Toyota Urban Cruiser, Subaru Legacy a Outback, Suzuki SX4

Ako to už vo svete a nielen v tom automobilovom chodí, jedna legenda odchádza, aby ju nahradila nová, možno lepšia, dokonalejšia, atraktívnejšia. Inak to nie je ani v prípade hviezdnej limuzíny vyššej strednej triedy E, ktorá po úspešných šiestich rokoch kraľovania prepúšťa svoje žezlo ďalšej, v poradí už siedmej generácii. Oválne tvary odchádzajúceho modelu vystriedali ostré tesárske línie poukazujúce na silu a dynamiku nového nástupcu.

Prémiový segment vyššej strednej triedy je od konca leta bohatší o exkluzívny model Mercedes Benz triedy E v netradičnom, ale o to lákavejšom vyhotovení kupé. Je to po prvýkrát v histórii značky, keď sa luxusná manažérska limuzína triedy E predstavuje ako štvormiestne športové kupé. Po superluxusnom modeli CL je práve druhou a cenovo prijateľnejšou alternatívou pre zákazníkov túžiacich vlastniť imidžové športové kupé s hviezdou na prednej kapote.

Mestské autíčko s dĺžkou necelých štyroch metrov, prekypujúce energiou, so skvelou vnútornou variabilitou, zvýšeným podvozkom a úžasne nákazlivým dizajnom, prichádza do Európy z Japonska a má príznačný a vystihujúci názov Urban Cruiser.

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, je domovom viacerých kultúr a náboženstiev. Je to veľkomesto v plnom zmysle slova a často ho turisti podceňujú. Ale keď raz vkročíte do Kuala Lumpuru, strávite tam určite aj niekoľko dní. Bohatosť jedla, atmosféra mesta, nákupy, výnimočné stavby a kultúrne bohatstvo vás načisto pohltí. A ani cez noc si neoddýchnete. Môžete si dať neskorú večeru pod vysvietenými Petronas Towers alebo si dať s priateľmi vodnú fajku, či užiť si bohatý nočný a spoločenský život.

Najväčší karibský ostrov Kuba ponúka viac než stovku pláží, obklopuje ho 1 500 malých ostrovov a ostrovčekov známych ako „cayos“, z ktorých mnohé sú prírodné rezervácie. Kuba, to sú rozsiahle pastviny, tabakové plantáže či plantáže s cukrovou trstinou, impozantné vápencové horské útvary, zelené Cordilleras a čarovné koloniálne mestá – Santa Clara, pitoreskný Trinidad zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, kakaová Baracoa či živé Santiago de Cuba. Kuba, to je tropické slnko a nádherné pláže, chýrna pláž Varadero dlhá 20 kilometrov s bielym jemným pieskom. A Kuba, to sú aj horúce rytmy rumby, samby a salsy, ručne šúľané cigary a originálne miešané nápoje s rumom. Je to všetko veľmi lákavé a let z Viedne do Havany alebo Varadera trvá približne 13 hodín.

Na presne určených bodoch zemskej kôry zbrázdenej dlhými trhlinami vznikajú sopky, jeden z najničivejších prírodných živlov na našej planéte. A presne tieto obrazy úžasnej krásy a desivej sily prírody sa stali obľúbenými dovolenkovými destináciami.

S chladným ročným obdobím sa spája nielen vietor, dážď a sneh, jeho neodmysliteľným sprievodcom je aj chrípka... Nie je náhoda, že vždy dáva o sebe vedieť práve v zime, v čase, keď je najciteľnejší rozdiel medzi teplotou vonkajšieho a vnútorného prostredia. Spúšťačom ochorenia sú chrípkové vírusy, ktoré sa v suchom vzduchu vykúrených miestností šíria s oveľa väčšou intenzitou. Pretože suchý vzduch je ľahký, pri stúpaní nahor umožňuje časticiam nesúcim vírus chrípky cirkulovať v blízkosti našich dýchacích ciest a raziť si tak cestu do dýchacieho systému. Medicínske výskumy jednoznačne preukázali, že účinnosť prenosu častíc infikovaných vírusom, ako aj prežitie vírusov podstatne znižuje vyššia úroveň hladiny vlhkosti vzduchu – lekári odporúčajú relatívnu vlhkosť vzduchu v miestnosti 45 až 55 %.

Film Zosuv si nekladie žiadnu ambíciu zapáčiť sa, či za každú cenu zaujať. Žije svoj život, má svoju vlastnú existenciu a práve prostredníctvom nezávislosti od okolitého sveta je prakticky pre mnohých akceptovateľný a čarovne príťažlivý... Nie iba v Arménsku vo Francúzsku v Česku, Poľsku či Rusku, ale aj na Slovensku. Len treba dúfať, že distribučné spoločnosti o tento film prejavia záujem. Ak nie z iného dôvodu, tak možno z dôvodu, že film pravdepodobne bude na budúci rok uvedený na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes.

Bathory je už aj na Blu-ray i na DVD v darčekovom balení.