Október 2009

Vyberte najkrajší flakón mesiaca a vyhrajte! Odmeňujeme desiatich súťažiacich! Flakón roka Beuaty&Woman október 2009. Vaše tipy posielajte emailom na adresu [m] sutaz@beautywoman.sk[/m]

Vymeňte svoj osvedčený „krémik“ za nový! Jesenná ponuka je naozaj štedrá. Chcete predsa vyzerať stále mlado a sviežo, a preto je potrebné do starostlivosti o pleť investovať.

Adela Banášová... V nedávnych časoch Pop Art revolúcie v umení, by svojou osobnosťou očarila aj samotného Andyho Warhola!

Za ľudským úspechom je viac, ako si myslíme. Je to niekoľko kľúčových faktorov, ktoré môžu zásadne ovplyvniť náš život. Každý si je strojcom svojho šťastia, tak ako aj svojho úspechu? Malcolm Gladwell zistil, že za úspechom je oveľa viac ako to, čo si myslíme. A je to pre nás nevyhnutné vedieť. Napísal o tom knihu OUTLIERS. 

Žiť v zahraničí nie je nijaká zvláštnosť. Rozhodnutie odcestovať však neraz dozreje aj bez vyhliadky na prácu alebo štúdium. Ocitnúť sa „vonku“ bez znalosti jazyka, zárobku, ale zato po boku milovanej osoby, to chce veľký kus naivity a ešte väčší – odvahy.

Kde bolo tam bolo, žila jedna roztomilá rodinka. Tak ako v mnohých iných aj v tejto rodičia chceli pre svoje dietky len to najlepšie. Pokým boli malé, chránili ich ako mohli. Vodili ich do školy, písali si s nimi školské úlohy a riešili každý problém, ktorý mohol zatieniť detské šťastie. Deťúrence rástli, rástli až vyrástli. Získali vzdelanie, prácu, vlastné názory. Rodičia žili v očakávaní, že sa dietky vydajú do sveta, no tie sa rozhodli žiť tam, kde sa cítili bezpečne. V rodičovskom príbytku. Tak prešli dni, mesiace, roky. Detičky boli spokojné a rodičia verili, že sú samostatné.

Médiá už na pomyselný vrchol slávy vyniesli mnoho mien a mnoho tvárí. Niektoré sa vytratili skôr, než si ich verejnosť stihla poriadne všimnúť. Iných pobyt na tomto olympe popularity stojí mnoho úsilia a ešte viac vlastnej iniciatívy. No nájdu sa aj takí, ktorých máme úprimne radi, ktorým držíme palce, ktorí sa o to, aby boli známi, nemusia ani veľmi snažiť, a čo je veľmi sympatické, ktorým pobyt na vrchole neubral nič z rozumnosti a súdnosti. Aj Adela Banášová je príkladom toho, že vo svete médií a šoubiznisu možno úspešne pobývať mnoho rokov.

„Mužné plecia, na predlaktí vytetovaná hviezdička, obrovský nos pripomínajúci krivý baklažán, nevýrazné, zato prenikavé oči. Jedným slovom nepekný. Srší však z neho neskutočná sila a čaro.“ Týmito slovami charakterizovala Catherine Deneuve Gérarda Depardieua, muža ktorému sa dá vyčítať všetko okrem... krásy. Do sveta filmu vstúpil vtedy, keď divák obdivoval jeho presný opak.

Dvadsaťpäť rokov je obdivuhodné jubileum pre každý vzťah. V prípade úspešnej hudobnej kariéry skrýva ideálnu kombináciu úplne odlišných osobností troch členov nórskej skupiny, ktorá na celom svete predala milióny svojich albumov. Vôbec nie chladní Nóri vedia aj po štvrťstoročí svojimi skladbami zaujať, dokázali to práve svojím nedávno vydaným albumom. Do decembra budú koncertovať v Európe, najbližšie k nám sa predstavia v Poľsku.

Svojím charakterom jedinečný projekt z názvom Návrat rysov začal vznikať minulý rok 3. mája 2008, keď sa v zoologickej záhrade v Ostrave narodili dve rysie mláďatá Líza a Muro. Prvý podobný pokus sa na prelome tisícročí podarilo uskutočniť manželom Majdovcom v Malej Fatre, keď úspešne vychovali a do voľnej prírody vypustili rysa Mikiho z Bojnickej zoologickej záhrady.


Renault Laguna Coupé 3,0 dCi a Megane Coupé 1,6 dCi, Lexus RX 350 a 450h, Volvo C30 a S40

Od roku 1889, keď značka Lee vznikla, sa táto pozoruhodná firma rúti dopredu. Už 120 rokov! Takže k ohliadnutiu sa späť je tento rok skutočne pádny dôvod. Značka Lee prešla pozoruhodnú cestu, na ktorej sa bez preháňania partizánsky púšťala do odvážnych prienikov na trh a konkurenciu niekoľkokrát nechala zásadným spôsobom za sebou. Napokon... O tom, že Lee nikdy nenudí, svedčia aj jej prakorene! Na samotnom začiatku totiž neboli džínsy, ale obchod s potravinami. A potom, prečo v nich vyzeráme na zahryznutie.

Olivový olej, historický Janov, rozprávkové Cinque Terre, kvalitné víno či pesto. Ako už isto tušíte, reč bude o Ligúrii, severozápadnej prímorskej oblasti Talianska. Od dedín Cinque Terre poputujeme cez Portofino, Janov, Palmovú riviéru a Riviéru kvetov až k francúzskym hraniciam. Od mojej poslednej návštevy pobrežia Stredozemného mora prešlo už viac ako desať rokov. Vietor a prúd ma zahnal do mnohých kútov sveta, až som takmer zabudol, čo všetko ponúkajú skalnaté brehy talianskej riviéry. A samozrejme nazrieme i pod hladinu, kde prírodné výtvory krásou za tými suchozemskými určite nezaostávajú.

Všetkých, na ktorých negatívne vplýva stres, dostane do harmónie najstaršia liečebná metóda – ajurvéda. Vyberte si teraz s CK SATUR podľa svojich predstáv pobyt v Indii, Nepále či na Srí lanke zameraný na liečbu, detoxikáciu, zoštíhlenie, omladenie či skrášlenie. Po jeden- až trojtýždňovom pobyte sa vrátite ako úplne iný človek. Ak vám stačia na relax príjemné masáže bez lekárskej starostlivosti na krásnej exotickej pláži, je tu pre vás ponuka hotelov označených ako wellness.

Letné dni sú už v Európe nenávratne preč, ale ak ste sa nestihli dostatočne nabažiť slnka, pláže a stále máte pocit, že ešte by sa zišlo pár dní voľna, neváhajte a vyberte sa na ostrov Maurícius, kde sa leto práve začína. Ostrov v Indickom oceáne som navštívila začiatkom júna, keď sa práve začala v tomto zemepisnom pásme zima. Zima v pravom zmysle slova, akú poznáme my Európania, tam však nehrozí. Maximálne to môžu byť daždivé dni a teplota pod 20 stupňov Celzia.

Pojmy „čaj“ a „Lipton“ sú prepletené už dlhé roky. Značka čajov Lipton, od svojho založenia Sirom Thomasom Liptonom zmenila pohľad na pitie čaju a vďaka neustálej snahe zlepšovať svoje čaje prináša stále nové prekvapenia v podobe osviežujúceho nápoja.Sir Thomas Lipton otvoril svoj prvý obchod s potravinami v škótskom meste Glasgow v roku 1871 ako 21-ročný. Svoj úspešný obchod založil na pestovaní kvalitných čajov na vlastných plantážach na Cejlóne a v priebehu času dokázal vytvoriť z čaju obľúbený a dostupný nápoj vysokej kvality. Dokonca bol za svoje úsilie v roku 1898 pasovaný kráľovnou Viktóriou za rytiera. Dedičstvo Sira Liptona pretrvalo a Lipton si udržal svoje významné postavenie. Dnes je Lipton najväčším výrobcom čaju na svete. Jeho čaje sa predávajú v 150 krajinách po celom svete a stále platí, že Lipton je jedinečnou zmesou vynikajúcej kvality a chuti.

Zdravotné účinky pitia čaju sú známe odpradávna. Či už ide o zelený a čierny čaj, ktorého účinky boli známe už v starej Číne alebo byliny, ktoré ľudia zbierali na lúkach a používali výlučne ako jediný liek. Pitie čaju preventívne pôsobí proti srdcovo-cievnym chorobám. Polyfenoly v čaji brzdia vstrebávanie cholesterolu do krvi a bránia vzniku krvných zrazenín. Okrem toho, že chráni srdce, prospieva aj línii. Kalorický príjem čaju sa pohybuje medzi dvomi až siedmymi kilokalóriami na šálku (200 ml). Inými slovami, čaj prakticky neobsahuje takmer žiadne kalórie. V čaji sa nachádzajú aj dôležité antioxidanty, vitamíny C, E a beta-karotén, ktoré sú dôležité pre zdravie a krásu.

Dozvedeli ste sa, že máte veľa cholesterolu v krvi? Čo to znamená? Je to vážny varovný signál, že už máte alebo že sa u vás postupne objaví artérioskleróza – zvápenatenie tepien a s ňou súvisiace srdcovo-cievne ochorenia, ktoré budú nahlodávať váš organizmus a časom môžu ohroziť aj váš život...

Metropola v srdci Európy, Frankfurt nad Mohanom je popretkávaná protikladmi tradície a moderny, obchodu a kultúry, činnosti i relaxu. K tejto svetovej metropole neodmysliteľne patrí aj kultúrny život.

Renault Laguna Coupé 3,0 dCi a Megane Coupé 1,6 dCi. Po prvýkrát v histórii sa kraľujúca francúzska vlajková loď Laguna predstavila aj v športovej trojdverovej verzii coupé. Okrem toho, že jej táto koncepcia karosérie náramne pristane, prináša do vlastných radov aj sviežu konkurenciu najpopulárnejšiemu modelu Renault Megane a jeho kompaktnej verzii coupé

Lexus RX 350 a 450h. Pred jedenástimi rokmi sa po prvýkrát na svete objavil na scéne luxusný crossover Lexus RX. Počas nasledujúcej dekády sa jeho dizajn postupne vyvíjal, zveľaďoval, a samozrejme, ruka v ruke šiel dopredu aj technologický vývoj.

Volvo C30 a S40. Najmenší a najúspornejší model Volvo C30 v ekologickej verzii Efficiency a štýlový sedan S40 vo verzii R-Design, ktoré na pár dní zavítali do našej redakcie, tvoria základ širokej ponuky automobilov prémiovej švédskej automobilky Volvo.