Júl - august 2009

Flakóny vôní, ktoré vám predstavujeme v letnom dvojšísle, sú zároveň aj novinky na túto letnú sezónu. Nuž nech sa páči! Hodnoťte, vyberajte, hlasujte! Opäť budeme odmeňovať desať čitateľov. Stále môžete hlasovať na webe a pridávať hlasy flakónom vôní, ktoré sme už uverejnili v predchádzajúcich vydaniach Beauty&Woman. Svoje hlasy posielajte na emailovu adresu [m]sutaz@beautywoman.sk [/m], redakcia@beautywoman.sk alebo na adresu DR-DISTRIPRESS s. r. o., Limbová 18, 831 01 Bratislava, heslo Flakón roka Beauty&Woman .

Spoločnosť L´Oréal oslávila v júni t. r. neuveriteľných 100 rokov. Pri tejto príležitosti zorganizovala divízia L´Oréal Professionnel v Paríži stretnutie 3500 kaderníkov z celého sveta, aby tak mohli spoločne osláviť počas troch dní (7. až 9. júna 2009) toto významné jubileum. A samozrejme, aj českí a slovenskí kaderníci, finalisti 11. ročníka prestížnej súťaže v dámskej kategórii L´Oréal Color Trophy získali ako odmenu účasť na tomto prestížnom podujatí.

Grand Prix Bratislava je medzinárodná jazdecká súťaž v parkúrovom skákaní, ktorej história sa začala písať ešte v roku 1965 a ktorá sa z roka na rok teší väčšej obľube. Nielen u jazdcov, pretekárov, ale aj v širokej verejnosti. Tento rok sa uskutoční v dňoch 6. – 9. augusta 2009 a už po pätnásty raz sa o organizáciu tohto podujatia stará aj sympatická dáma – jeho tajomníčka Ing. Ingrid Janečková.

Známa je jej tvár, jej meno, i jej práca. Ľudia ju poznajú z televíznej obrazovky, kde začínala ako hlásateľka, neskôr moderovala divácky obľúbené relácie. Postupom času sa pustila do písania – scenárov a potom kníh. A popritom sa neustále pohybuje vo svete módy, kozmetiky a poradenstva v oblasti imidžu a módneho bontónu. Ľudia ju radi počúvajú, lebo hovorí zrozumiteľne a poučne. Ženy ju rady stretávajú, lebo je príkladom toho, že v každom veku a v každej oblasti života možno nájsť dosť pozitívnych vecí na to, aby sme svoj život mohli označiť za šťastný.

Pri príležitosti vydania monografie Ladislava Chudíka sme sa porozprávali s jej autorkou, divadelnou kritičkou a publicistkou Ľubicou Krénovou.

Čokoládová, príťažlivá a skvelá speváčka. To je Rihanna, ktorá od svojich pätnástich dobýva celý svet. Minulý rok pozvala všetkých pod svoj dáždnik a tento rok si dopriala potrebnú pauzu. Musí si totiž dať do poriadku aj svoj súkromný život...

Prestížna súťaž Elite Model Look každoročne prinesie svetu módy nové mená a nové, zaujímavé tváre. Jednou z nich aj Ema Müllerová, ktorá, hoci nezískala úplné prvenstvo, okamžite zaujala. A to tak výrazne, že súťaž ešte ani poriadne neskončila a už dostala atraktívne ponuky. Jej kariéra modelky sa rozbehla neuveriteľnou rýchlosťou...

Počasie bolo slnečné, ale zároveň fúkal vietor, čo vôbec neprekážalo záchranárom zo seriálu Baywatch. Po oficiálnom príhovore dobehla na pláž skupinka mladých ľudí v plavkách a zrazu som sa ocitla v seriáli Baywatch. Vyšportované telo plavčíka Beach Bjukenen (René Štúr) a atraktívnych záchranárok v bikinách naznačili, že tento rok bude pláž v duchu tohto seriálu. Už tretiu sezónu budú môcť Bratislavčania, ale aj tí, ktorí prídu do Bratislavy iba na víkend či dovolenku, relaxovať alebo aktívne tráviť čas na populárnej MAGIO pláži. Nachádza sa na Tyršovom nábreží na pravom brehu Dunaja. Tento rok bude pláž v prevádzke 100 dní, od 30. mája do 1. septembra, denne od 9.00 do 22.00 hod. Oficiálne otvorili MAGIO pláž pán Rüdiger J. Schulz, viceprezident spoločnosti Slovak Telekom, a primátor mesta Bratislavy pán Andrej Ďurkovský na tlačovej konferencii priamo na Magio pláži 27. mája 2009.

MB Taxi je spoločnosť, ktorá podniká v oblasti individuálnej osobnej dopravy. Už od svojho založenia v roku 2004 si kladie za cieľ poskytovať zákazníkom najvyššiu dostupnú kvalitu služieb spojených s prepravou osôb, s dôrazom na pohodlie a bezpečnosť, spoľahlivosť, dôveru a technickú úroveň. A to všetko za férovú cenu. Aj z tohto dôvodu je MB Taxi lídrom vo svojej oblasti podnikania, stanovuje si nové úrovne štandardu služieb a neustále prichádza s inováciami, ktoré zvyšujú pridanú hodnotu služby pre svojich zákazníkov.

Lexus RX 450h, Subaru Impreza, Renault Scénic, Opel Agila 1,3 CDTI

Presne pred jedenástimi rokmi sa objavil na scéne prvý luxusný crossover RX na svete. Počas nasledujúcej dekády sa jeho dizajn postupne vyvíjal, zveľaďoval, a samozrejme, ruka v ruke šiel dopredu aj technologický vývoj. Trojlitrový šesťvalcový motor, ktorý dostal do vienka, takisto poriadne vyspel a zmužnel. Dnes má o pol litra vyšší objem, podstatne vyšší výkon, nižšiu spotrebu a v neposlednom rade sa od roku 2005 kombinuje s revolučnou hybridnou technológiou z domácej dielne Lexus.

Subaru Impreza Sti. Hádam najznámejšia ikona svetového rally športu stelesnená do ostrej civilnej verzie vyvolávajúca vášeň, emócie a vzrušenie u každého nadšenca a fanúšika tejto japonskej krásky. Počas niekoľkých posledných rokov prešla limitovaná športová edícia významnou evolúciou od modelu s dvojlitrovým turboboxerom GT cez WRX Sti s viacerými dizajnovými a výkonnostnými modifikáciami, výhradne však vo štvordverovej verzii sedan.

Tretia generácia Renault Scénic je po viac ako desiatich rokoch najlepšie predávané kompaktné MPV v rámci Európy. Za všetko hovorí 3,3 milióna predaných kusov od uvedenia prvej generácie v roku 1996. Nový Scénic nadväzuje na úspešnosť predchádzajúcich dvoch generácií, ktoré si svoju popularitu získali predovšetkým sviežim moderným dizajnom, priestranným interiérom s úžasnou variabilitou a vysokou mierou aktívnej i pasívnej bezpečnosti. A ako je to už pri novom modeli zvykom, aj Scénic poslednej generácie vylepšil všetky svoje výhody, čím ponúka svojim zákazníkom opäť o čosi viac ako konkurencia.

Optimistický, mladistvý dizajn s výrazným profilom čelnej masky s veľkými čírymi svetlami a vekom batožinového priestoru zvažujúcim sa takmer kolmo k zadnému nárazníku. To sú základné rysy najmenšieho z rodiny značky Opel, ktorého príznačný názov Agila výstižne vyjadruje jeho dominantné vlastnosti, ktorými sú aktívnosť a vitalita.

Z pestrej a bohatej kuchyne McDonald‘s™ vám teraz ponúkame šaláty.

Žijeme v dobe, keď sa na našom tanieri môže ocitnúť čokoľvek. Gastronómia azda ako prvá zrušila medzi národmi hranice. Priaznivcov si získava bez použitia cestovného pasu. Hlavná devíza spočíva v objavovaní nových chutí. Prekombinovaným jedlám dnes však konkuruje presný opak. Majstri kuchári vyzývajú k jednoduchosti a bez ostychu ponúkajú pokrmy, ktoré vlastne ničím neprekvapia. Ich chuť je výrazná, nenapodobiteľná a čistá.

Hollywoodske hviezdy začínajú deň pohárom zdravej tekutiny. Minerálna alebo pramenitá voda, nápoje s bylinkami či čerstvo vytlačená riedená ovocná a zeleninová šťava udržiavajú celebrity vo forme. Dostatok vhodných tekutín je najlepšou a najlacnejšou pleťovou kozmetikou na tvár a pokožku celého tela. Aj postava sa ľahšie udržiava, ak pijeme dostatok vhodných tekutín. Nie nadarmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd.

V júlovom vydaní vám prinášame tretiu časť abecedy krásy. Dozviete sa o najnovších trendoch v skrášľovaní, ktoré udáva bratislavský Ústav lekárskej kozmetiky.

Zasnene hľadím do hustých mrakov cez okienko Boeingu 767 na linke medzi Manilou a Viedňou. Výraz v tvári prezrádza, že myšlienky na zajtrajší návrat do práce nám neúprosne prišli na myseľ. Po takmer mesiaci strávenom v tieni paliem a v chládku pri vode má ich útok neobyčajnú silu. Skúsim ešte na pár hodín zavrieť oči a preniesť sa späť do bezpečia na miesta, ktoré sme pred niekoľkými hodinami opustili.

Cyprus je najväčší ostrov vo východnom Stredozemí, ktorý sa nachádza južne od Turecka. Dve hlavné pohoria sú Pentadaktylos na severe a Troodos v strednej a juhozápadnej časti ostrova. Medzi nimi leží úrodná nížina Messaoria. Cyprus bol dlho križovatkou medzi Európou, Áziou a Afrikou a stále v ňom poznať stopy po sebe nasledujúcich civilizácií – rímske divadlá a vily, byzantské chrámy a kláštory, križiacke hrady či predhistorické obydlia. K hlavným hospodárskym činnostiam ostrova patrí cestovný ruch, vývoz textilu a remeselných výrobkov a námorný obchod. Tradičné remeslá zahŕňajú výšivku, keramiku a medené výrobky. Cyprus je však predovšetkým známy ako ostrov bohyne lásky a krásy Afrodity, ktorá sa tu podľa legendy narodila.

Na pôde mesta Prešov sa divadlo hralo už v sedemnástom storočí – v latinčine, maďarčine, nemčine, slovenčine, ba aj v šarištine. Okrem zájazdových divadiel, ktoré v Prešove často vystupovali, sa darilo aj amatérskemu divadlu. Práve jeden z amatérskych spolkov – spolok Záborský – sa stal ohnivkom spojenia ochotníckeho divadla s profesionálnym.

Píše sa koniec osemnásteho storočia. Byť muzikantom v Taliansku znamená veľa. Konkurencia je tvrdá. Chce to nielen obrovský talent, ale aj obchodného ducha. Vie to aj otec dvanásťročného výrastka. Priviedol ho ku koncertnému maestrovi. Je pokojný, hoci vie, že Alessandro Rolla prijíma len tých najlepších. Dvojica čaká v prijímacej miestnosti. Chlapec nie je zvyknutý na nečinné postávanie. Chytí husle, prechádza k stolu, kde ležia popísané notové papiere. Začína hrať. Z vedľajšej miestnosti vybehne maestro. Začul svoj práve dopísaný koncert. Huslista hral dokonale. Rolla si sadne za stôl a jeho údiv je ešte väčší. Brko je na svojom mieste, rukopisu sa nikto ani nedotkol. Chlapčisko stojí z druhej strany stola. Otočiť noty sa neunúvalo. Partitúru číta „hore nohami“ a veselo si vyhráva. Maestro iba sucho skonštatuje: „Viac ho naučiť nemôžem.“