Jún 2009


Neverím tomu, že sa prestaneme voňať a sledovať novinky v oblasti krásy. My ženy sme predsa stvorené na ozdobu a krásu a toto si myslia aj výrobcovia vôní. Veď aj v tomto "krízovom období", uznajte samé, flakónov nových vôní neustále pribúda. Už sme vám ich, milé čitateľky predstavili niekoľko desiatok a stále môžete hlasovať aj na našej webovej stránke www.beautywoman.sk, kde všetky doteraz uverejnené flakóny v Beauty&Woman nájdete. Vyžrebujeme víťazný flakón aj na základe hlasov z internetu. A opäť tu máme pre vás nádherné skvosty. Veď nie všetky máte čas ísť každý mesiac do parfumérií a skúmať, čo je "nové". Uprite svoj pohľad na každý jeden kúsok skla a skúste nám napísať váš názor. Ohlasy na súťaž sú priam výnimočné a tak nás to povzbudzuje prinášať vám nové a nové dizajnérske originály. Môžete hlasovať cez internet na adresu [m]sutaz@beautywoman.sk [/m], listy píšte na adresu redakcia@beautywoman.sk, alebo nám píšte na adresu redakcie, ktorá je uvedená v tiráži.


Priznajme sa, milé dámy a slečny, jarné slnko nás okamžite nadchne a otáčame sa za ním, akoby chcelo odísť. Čím viac žiari, tým sme šťastnejšie a našu myseľ zaplaví radosť, dobrá nálada. Častejšie podnikáme výlety do prírody, športujeme, bicyklujeme sa, preháňame sa na kolieskových korčuliach, pracujeme v záhrade, vychutnávame si obľúbené slniečko. Pri pobyte na slnku nezabúdajme na to, že nám môže spôsobiť aj trápenie, najmä vtedy, keď sa nedostatočne chránime pred slnečným žiarením. V dôsledku toho sa môžu vytvoriť na pleti pigmentové škvrny.


V súťaži krásy a pôvabu nedávno zarezonovalo meno mladej temperamentnej ženy. Denisa Mendrejová je šťastnou Miss Universe Slovenskej republiky 2009.

Slovenská TOP módna návrhárka, Lýdia Eckhardt, predstavila v spolupráci s Produkčným domom Forza 104 modelov na sezónu leto 2009 v štyroch slovenských mestách. Šnúru módnych prehliadok začala v Banskej Bystrici, následne v Žiline, v Poprade a fashion show ukončila veľkolepo v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave. Modely predvádzala aj aktuálna Miss Slovensko 2009, Barbora Franeková. Ďalšie známe modelky Veronika Husárová, Tatiana Krčméryová, Katarína Holáňová, Simona Slobodníková a angolská modelka Maruška Lukama nám predviedli nádherne ženské a originálne modely Lýdie Eckhardt. Počas prehliadky zažiarili na modelkách aj diamantové šperky ALO Diamonds, ktoré si mohli účastníci prehliadky v priestoroch divadla priamo pozrieť, vyskúšať, či objednať. Modelový salón Lýdie Eckhardt oslávi tento rok už osemnásty rok.

„Čím viac manželstiev má človek za sebou, tým skúsenejší je ako partner,“ zdôrazňuje Maša Arbatova. Jedna z najobľúbenejších ruských spisovateliek vie, o čom hovorí. V manželskom chomúte sa ocitla po tretí raz. Žiari šťastím a to, či sa ešte niekedy rozvedie, nerieši. Je presvedčená, že tak treba urobiť vtedy, keď si partnera prestane vážiť. To však neznamená, že ďalší sobáš je tabu. Za úsmev na tvári Maša vďačí aj manželstvu.

Rozhovor so Zdenkou Šufliarskou, prevádzkovou manažérkou salónov FAnn Beauty na Slovensku a vedúcou kozmetického salónu FAnn Beauty v Banskej Bystrici

Počas slnečného dňa sme šťastnejší, plánujeme pobyt v prírode, pri vode, v záhrade, rôzne športové aktivity, relaxujeme na terasách a balkónoch. Samozrejme, chceme sa „nabažiť“ slnečnými lúčmi najmä začiatkom leta, keď sa striedajú slnečné dni s chladnými. Slnečné žiarenie môže spôsobovať predčasné starnutie kože, vznik vrások a pigmentových škvŕn, pretože UV lúče, ktoré prenikajú hlboko do kože, poškodzujú kožné bunky a ich DNA v bunkovom jadre.

Sienna Miller sa narodila 28. 12. 1981 v New Yorku ako najmladšia dcéra Eda a Jo Millerovcov. Otec Ed je americký bankár a matka Jo pochádza z Južnej Afriky. Väčšinu svojho detstva vyrastala v Londýne a Wiltshire. Chodila na Heathfield School v Berkshire, kde sa začala zaujímať o divadlo. Drámu si dokonca vybrala aj ako maturitný predmet. Po roku cestovania ju začala študovať na inštitúte Lee Strasberg Institute v New Yorku, neskôr Heathfield Scholl v Ascote, Surrey

Hoci v júli oslávi štyridsiatku, stále patrí k najžiadanejším ženám šoubiznisu. Dokázala to, čo sa podarilo azda len Glorii Estefanovej – ako latinskoamerická speváčka dobyla celý svet. Navyše je úspešnou herečkou, podnikateľkou a od minulého roku aj milujúcou mamou dvojičiek, Emmy a Maxa.

Leonardo Di Caprio doplával k širokému diváckemu pobrežiu na Titanicu. Gigantické filmové spracovanie ešte gigantickejšej tragédie okorenilo jeho život svetovou popularitou. Záujem médií posunul filmového Jacka Dawsona na prvé priečky pozornosti. Okamžite bol zaradený medzi päťdesiat najkrajších ľudí na svete. Rovnako závratne stúpla jeho cena na trhu. Leo sa ocitol medzi najlepšie platenými hviezdami Hollywoodu.

Mini Cooper S Cabrio,Volkswagen Scirocco, Seat Ibiza 1,6 Sport Coupe,Toyota Verso druhej generácie

Prvý automobil Austin Se7en (Mini Morris) zišiel z výrobného pásu pred viac ako polstoročím v roku 1956 a bol reakciou na suezskú krízu súvisiacu s problematickými dodávkami čierneho zlata do Európy, ktoré sa uskutočňovali cez Suezsky prieplav. Preto vydala spoločnosť British Motor Corporation výzvu na vytvorenie auta na prepravu štyroch osôb s batožinou, ktoré bude mať minimálne rozmery a nízku spotrebu paliva.

Najšportovejší Volkswagen, ktorého história siaha do osemdesiatych rokov minulého storočia, sa po viac ako troch desaťročiach vracia na automobilovú scénu s novým podmanivým dizajnom a pokrokovými technológiami posúvajúcimi hranice športovej jazdy opäť o niečo vpred. Reč je, samozrejme, o novinke Volkswagen Scirocco, ktoré sa nám v plnej kráse predviedlo na minuloročnom ženevskom autosalóne.

S jemným odstupom sa po klasickej päťdverovej karosérii objavuje aj švihácky „trojdverák“ s označením Sport Coupe. Pohľad z ktorejkoľvek strany napovedá, že tento prívlastok mu patrí právom. Dynamické tvary sú jednoznačne definované od čelnej masky, cez svetlomety, bočné línie až po združené zadné svetlá.

Toyota prichádza toto leto so skutočne bohatou nádielkou. Na letnú dovolenku sa budú môcť prví zákazníci odviesť v novučičkom rodinnom MPV Toyota Verso druhej generácie.

Vaginálna mykóza je najčastejšie ochorenie, kvôli ktorému ženy navštevujú ordináciu gynekológa. Tri zo štyroch žien ju prekonajú aspoň raz za život, takmer polovica z nich ju dostáva opakovane. Na Slovensku tento problém trápi najmenej 50.000 žien! Blíži sa leto a s ním pohyb vo vode, pri vode, pod vodou...skrátka rizikové obdobie, kedy sa mykózu môžete „uhnať“ naozaj pomerne jednoducho – stačí ostať v mokrých plavkách, alebo sa ponoriť do toho nesprávneho rybníka a neznesiteľné svrbenie, pálenie a výtok je tu...Našťastie s týmto „votrelcom“ dokážeme účinne bojovať pomocou systémovej enzýmoterapie.


Pri prípravách na dovolenku nepodceňujte reakciu organizmu na zmenu prostredia i podnebných pásiem! Skúsení cestovatelia už vedia, že každé cestovanie je zásahom do bežného biorytmu nášho organizmu. Pripravení sme eliminovať nápor v určitých hraniciach. Cestovanie však môže tieto hranice prekročiť... Uchopme teda svoje zdravie do vlastných rúk! Dožičiť si viac pohybu a siahnuť po bioproduktoch je celkom slušný začiatok. Nezabudnime ani na ochranu pokožky pred spálením, na pitný režim a na pravidelné sledovanie svojho krvného tlaku.

O tom, ako sa dá komplexne postarať o vaše zuby, hovorí MUDr. Alexander Schill

Rozhovor s riaditeľkou a  predsedníčkou predstavenstva Ústavu lekárskej kozmetiky v Bratislave, Ing. Annou Revajovou.

V júnovom vydaní vám prinášame druhú časť abecedy krásy. Dozviete sa o najnovších trendoch v skrášľovaní, ktoré udáva bratislavský Ústav lekárskej kozmetiky.

Chorvátsko sa vďaka svojmu príjemnému podnebiu, priezračnému moru a nádherným členitým plážam právom označuje aj ako perla Jadranu. Málokto však vie, že sa nachádza iba niekoľko hodín cesty autom od nášho hlavného mesta. Presnejšie do pohraničného chorvátskeho mesta Čakovec je to popri rakúsko-maďarskej hranici s prejazdom cez maďarské Sombathely necelých 250 kilometrov. K najbližšiemu moru stačí ešte prihodiť 250 kilometrov do prímorskej Rijeky nachádzajúcej sa na južnom okraji Istrijského polostrova. Odtiaľ je to už iba niekoľko desiatok kilometrov do známych letovísk Pula či Umag na Istrii. Na vzdialenejšiu Makarskú riviéru treba ešte absolvovať niekoľkohodinovú cestu smer Split, kam vás však už pohodlne a rýchlo dovedie kompletne dobudovaná diaľničná magistrála.

Turín, dejisko zimných olympijských hier v r. 2006, má okrem výbornej lyžovačky v Sestriere veľmi bohatú ponuku pre návštevníkov. Návštevu tohto regiónu začíname v meste Asti, v srdci regiónov Piemonte a Monferrato. Asi ani netreba pripomínať, že miestne Asti Spumante je najznámejšie talianske šumivé víno na svete. Hlboko pod tufovým pohorím sú ukryté vínne pivnice pod mestom Canelli, ktoré pôsobia ako podzemná katedrála a ktoré boli navrhnuté na vyhlásenie za kultúrnu pamiatku Unesco.

Rozhovor s  generálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva hotela Magnólia v Piešťanoch Ing. Petrou Valachovou.

Hlavné mesto Galície sa na nedostatok turistov rozhodne sťažovať nemôže. Ich nával s veľkou pravdepodobnosťou neohrozí ani svetová kríza. Cesta do Santiago de Compostela predstavuje jeden z variantov, ako ušetriť na cestovných nákladoch a zároveň vyskúšať hranice vlastných možností. Ročne sem viac ako stotisíc návštevníkov prichádza – peši.

ŠD Košice skutočne svedčí – OPERA. Začínať de facto záverečným hodnotením je neobvyklé, no v prípade predvedenej opery Giuseppe Verdiho: Maškarný bál 6. marca 2009 v ŠD Košice – nevyhnutné. Už po prvých tónoch sa určitý podvedomý strach vyvolaný umeleckými súbormi ŠD Košice (balet a najmä činohra) začal vytrácať, a keď sa postupne predviedli všetci protagonisti, už bolo bez akýchkoľvek pochybností isté, že v tento večer sa genialita Giuseppe Verdiho predvedie v plnej svojej sile, kráse a mohutnosti.