Máj 2009

V májom čísle sa uchádzajú o vašu priazeň tieto krásne dizajnérske kúsky. Potešte svoje oči a rozhodnite, ktorý flakón je ten váš najkrajší. Píšte na adresu [m]sutaz@beautywoman.sk[/m]. Desať z vás získa voňavý darček.

Zoznámte sa: Barbora Pekárová 39 rokov, znamenie leva, manažérka maloobchodu FAnn parfumérií na Slovensku.

„Zdravie sa dnes spája s krásou, so súladom medzi vonkajším a vnútorným, povrchovým a hĺbkovým, viditeľným a skrytým, okamžitým a dlhodobým. Spájať zdravie a krásu je zaujímavé z viacerých pohľadov. Na jednej strane vysvetľovať úlohu zdravia a jeho vplyv na pokožku, na druhej strane rozšíriť vnímanie krásy o dôležitejší rozmer, ktorý prekračuje kult vzhľadu viditeľný voľným okom.“ Danielle Rapoport, psychologička

Dvaja mladí a talentovaní. Svojím spevom „zmagnetizovali“ takmer celý národ. Svoju profesionalitu dokázali aj pri produkcii nášho exkluzívneho módneho editoriálu pre Beauty & Woman.

Retrospektívnu módnu šou Best of Haute Couture svetoznámej módnej ikony Vivienne Westwood si v budove starej tržnice v centre Bratislavy prišli vychutnať osobnosti, novinári, fotografi, jednoducho tí, ktorí mali to šťastie vidieť unikátne modely na krásnych modelkách a vidieť na vlastné oči dámu, ktorá patrí medzi päť top módnych návrhárov na svete, z ktorých štyria sú muži – Vivienne Westwood.

Vkročíte s cieľom „zabiť“ desať minút. Stratíte sa, ani netušíte ako. Nové a nové objavy jednoducho nedovolia opustiť priestor. Na každom vešiaku číha kúsok, ktorý doslova pohladí dušu. Na vymotanie sa treba guráž. Zaujmú natoľko, že nie a nie nechať šaty na pokoji a konečne vyjsť. Tvorcovia modelov stavili na vekmi overenú skúsenosť. Pochádzajú totiž z krajiny, kde sa vie ako na to.

Univerzitné chodby ožívajú. Práve sa končia prednášky. Dvere posluchární sa otvárajú, vychádzajú študenti a v hlúčikoch živo debatujú. Jedna dievčina sa vracia do auly po knižku. Na prahu dverí ju pristaví profesor. „Ste taká pôvabná, celá Afrodita... Načo vám je politika, dejiny, všetky tie múdrosti!“ huncútsky podotkne a potľapká ju po líci. Chodbou sa ozve plesk – len tak okná zarinčia. Študenti neveriacky vytreštia oči a profesor očervenie ako rak. Verejne utŕžené zaucho je škandál nevídaný. V devätnástom storočí sa od dámy predsa vyžaduje celkom iné správanie. Drzú študentku to však netrápi. Polina Suslovová nemá problém vyobšívať aj samotného čerta.

Iné je, keď človek ide do sveta ako turista, a iné zase, ak sa mu zahraničná krajina stane domovom. Lucia, Zuzana a Renáta o tom vedia svoje. Rozprávajú o živote na francúzskom vidieku, v arabskej metropole a na malom chorvátskom ostrove. Možno vám ich príbehy poslúžia ako dovolenkové inšpirácie. Všetky tri totiž bývajú v atraktívnych turistických destináciách.

Dvaja mladí ľudia. Obaja sú spojení s herectvom a pre oboch je spev trvalou súčasťou života. Obaja neverili, že v národnom kole súťaže Eurovision Song Contest (Eurovízia 2009) majú šancu poraziť také esá ako Desmod či Cmoro. A predsa sa to stalo. Pred oboma stojí z toho plynúca povinnosť či právo ísť reprezentovať našu krajinu do Moskvy, kde sa v prvej polovici mája zíde európska spevácka elita.

Paul McCartney sa bude zrejme vždy spájať so skupinou Beatles, ktorú dodnes nikto neprekonal. Vďaka svojmu nadaniu skladať melodické pesničky je komerčne najúspešnejším členom Beatles a zároveň jedným z najlepších skladateľov minulého storočia. Je jediným zo slávneho zoskupenia, ktorý si aj po jeho rozpade založil vlastnú skupinu, a zároveň jediný, komu britská kráľovná udelila šľachtický titul.

Stredomorské stravovanie prinieslo nový pohľad na zloženie jedálnička takmer vo všetkých kútoch sveta. Získalo si povesť zaručeného spôsobu, ako jesť a po postavení na váhu nezostať nepríjemne prekvapený. Niektorí dodržiavajú zásady stredomorského stravovania s nadšením, iní ho vnímajú ako vzor. Stredomorská kuchyňa sa stala protipólom rýchleho stravovania. Je však jeho rovnocenným súperom?

V májovom vydaní vám prinášame prvú časť abecedy krásy. Dozviete sa o najnovších trendoch v skrášľovaní, ktoré udáva bratislavský Ústav lekárskej kozmetiky.

Aj vy patríte do kategórie ľudí umárajúcich sa v posilňovni s vidinou rýchlej straty objemu na bruchu, bokoch či stehnách? Nebaví vás už hltanie „zaručene účinných“ prípravkov na schudnutie, ktorých používaním však schudne skôr vaša peňaženka? Nevyhadzujte už peniaze von oknom!

„Ak v peniazoch nenachádzate šťastie, dajte ich susedovi,“ povedal francúzsky spisovateľ Pierre Jules Renard a zobral vietor z plachiet aj tým najskromnejším. Na zozname vecí, o ktoré sa deliť nechceme, peniažky zaujali prvé miesto. Získali si našu dôveru a väčšina z nás si k nim vytvorila vzťah, ktorý môžeme označiť za viac ako pozitívny. Peniaze hýbu nielen svetom, ale aj mysľou každého z nás. Pocit plnej peňaženky je jednoducho na nezaplatenie.

Subaru Forester 2009, Škoda Octavia 1,8 TSI, Jeep Grand Cherokee Limited, Toyota Yaris 1,33

Japonské autá už roky prezentuje predovšetkým ich vysoká kvalita a spoľahlivosť. Vďaka nej sa už štandardne umiestňujú na popredných miestach v prestížnych novinárskych i zákazníckych testoch a hodnoteniach. Ináč to nie je ani v prípade značky Subaru, ktorá si navyše drží celosvetové postavenie lídra vo výrobe permanentných štvorkoliek so symetrickým pohonom a donedávna aj v ponuke výhradne benzínových agregátov typu boxer.

Škoda Octavia druhej generácie prešla začiatkom roka výrazným „faceliftom“, ktorý značne pozmenil najmä dizajn čelnej časti s novými pretiahnutými svetlometmi, nárazníkom a prednou maskou chladiča. Rovnako zadná časť dostala nové svetlá a zmenil sa aj tvar zadného nárazníka.

Novinkou modelu Limited je príplatkové vyhotovenie S-line inšpirované športovým modelom SRT8. Balík obsahuje volant potiahnutý kožou, pripomínajúci karbónové vlákna, športové sedačky, čierno-chrómovo ladený interiér, 18-palcové kolesá, zadný športový spojler nad brzdovým svetlom a prednú masku vo farbe karosérie.

Začiatkom roka prichádza osvieženie s novinkou v podobe zaujímavej motorizácie 1,33 zameranej na úspornú a zároveň ekologickú prevádzku pri zachovaní vynikajúcich dynamických parametrov.

Vynechávanie jedál, jedenie v pohybe, obmedzená strava, stres. Následne unavená pleť, vrásky, celulitída, bolesti kĺbov a kostí, problémy s močovými cestami, narušená imunita. Spoznávate sa? Aj vy s najväčšou pravdepodobnosťou patríte k ženám, ktorým chýbajú dôležité živiny. Pokryť potrebnú dávku vitamínov a minerálnych látok pomôžu okrem vyváženej stravy aj vitamíny a výživové doplnky. Účinné sú najmä v prírodnej, t. j. biologicky dostupnejšej forme. Na dobrej kvalitatívnej úrovni, navyše vo výhodných rodinných baleniach, sú napríklad kanadské prírodné vitamíny Jamieson.

Malorka nazývaná aj perla Stredomoria je najväčší a najrozmanitejší zo 160 ostrovov Baleárskeho súostrovia. Má rozlohu 3 618 km2 a jej veľmi premenlivé pobrežie merajúce 555 km sa stalo jedným z hlavných lákadiel pre turistov zo všetkých kútov sveta.

Po krátkom priamom lete pristávame v Dubline, hlavnom aj najväčšom meste Írska. Leží na východnom pobreží ostrova pri ústí rieky Liffey. Založili ho Vikingovia a už od stredoveku plnilo funkciu najdôležitejšieho mesta v krajine. Odtiaľ sa vydávame na veľký okruh: Dublin – Carton House – Sligo – Ballina – Mount Falcon – Clifden – Connemara.