Apríl 2009


MEXX Black predstavuje novú dvojicu vôní pre ženy a mužov, ktorí si svoje rýchle, moderné životy radi spestria niečím nečakaným. Sú mladí a profesionáli vo svojom odbore, majú vyhranené názory a obrovskú chuť do života. Vždy a všade sú pripravení otvoriť dvere novým príležitostiam. Elegantní, štýloví a nadčasovo príťažliví, sebaisto a ľahko si so všetkým poradia a práca je pre nich hrou. Desať dámskych a desať pánskych vôní MEXX Black čaká iba na vás, milí čitatelia. Napíšte nám, aký redakčný materiál vás najviac zaujal v aprílovom čísle Beauty&Woman. Píšte na adresu redakcie: DR-DISTRIPRESS s. r. o., Limbová 18, 831 01 Bratislava, alebo na e-mail: [m]sutaz@beautywoman.sk[/m], heslo: MEXX Black.


No comment alebo bez slov... Pri pohľade na tú nádheru vzdávam úctu dizajnérom týchto skvelých kúskov skla s doplnkami. Aj farby flakónov akoby naznačovali, že už nás bude denne sprevádzať slnko, farby a vône kvetov a jari...Vyberte si ten najkrajší flakón a hlasujte do 20. 4. 2009 e-mailom na adresu [m]sutaz@beautywoman.sk [/m]alebo píšte na adresu: DR-DISTRIPRESS, s. r. o., Limbová 18, 831 01 Bratislava

Hoci mladých herečiek je veľa, ju si nemožno pomýliť. Hoci je ešte mladá, nemožno jej uprieť viacero významných úspechov. Pôsobí síce krehko a bezbranne, ale nemožno si nevšimnúť jej výraznú osobnosť a vskutku sympatickú snahu najprv premýšľať a až potom hovoriť. Táňa Pauhofová.


.
Kolekcia ready-to-wear jar/leto 2009 sa v módnom dome Dior nesie v znamení jednoduchých strihov, voľnosti a romantickej rozviatosti. Materiály sú vzdušné a pohodlné s nápadnými vzormi kvetín, bodiek, stužiek, čipiek, vreciek a gombíkov. Všetko vo sviežich, prírodných farbách, ale aj v žiarivej ružovej, oranžovej alebo žltej. Skrátené saká, vesty, elegantné nohavice, úchvatné do zvonu strihané šaty pre princezné, neprehliadnuteľné „cool“ šaty. Dvorný návrhár značky Dior, John Galliano, nešetril pri tvorbe novej kolekcie fantáziou a originálnymi nápadmi. Inšpiroval sa letnou atmosférou Saint Tropez a Francúzskej riviéry a optimistickým leskom 50. rokov. Zmyselné siluety s odhalenými ramenami a hlbokými výstrihmi zvýrazňujú ženské kúzlo. A samozrejme nechýbajú ani ultraženské línie, zúžený pás a oblé boky, sofistikovaný štýl s charakteristickými znakmi – presne to, čo znalci módy na značke Dior milujú. Viac o kolekcii ready-to-wear jar/leto 2009 na strane 34-37 v aprílovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

V čom spočíva ľudské šťastie a kde hľadať duševnú rovnováhu? Odpoveď prinášame prostredníctvom osobných príbehov dvoch žien. Zhodou okolností sú obidve Evy. Navzájom sa síce nepoznajú, ale okrem mena majú toho spoločného viac. Sú presvedčené, že šťastie treba hľadať vo vnútri a že najpodstatnejšie pri tom je, aby sme sa mali radi takí, akí sme. Jednoducho – aby sme boli so sebou spokojní.

Všetci si želáme, aby sme boli vyrovnaní a prežívali aj tie menej radostné chvíle s chladnou hlavou a s úsmevom na tvári. Žiaľ, mnohí to šťastie hľadajú na nesprávnom mieste. Ustavične sa s niekým porovnávajú, hnevajú sa na osud aj na seba a popri tom zabúdajú na to, že pocit radosti sa tvorí v našom srdci. Nie je podmienený ani úspechom, ani peniazmi, ani mocou, ale zdravou sebaláskou.

Riešili ste otázku, aké mlieko je najvhodnejšie – či by ste mali piť kravské, kozie, ovčie alebo iné? Zisťovali sme, aké sú pozitívne a negatívne vlastnosti jednotlivých druhov mlieka, čo ovplyvňuje zloženie mlieka a čo mlieko vlastne je. Skôr ako sa dostaneme k jednotlivým druhom mlieka, mali by sme nájsť odpoveď na otázku, čo vlastne mlieko je. „Mlieko je tekutý sekrét mliečnej žľazy, ktorý v prevažnej miere obsahuje vodu a 10 – 20 % sušiny (tuk, bielkoviny, mliečny cukor, minerálne soli). Surové mlieko sa definuje ako mlieko produkované vylučovaním mliečnej žľazy zvierat chovaných na farmách, ktoré nebolo zohriate na viac ako 40 stupňov Celzia alebo nebolo podrobené inému ošetreniu, ktoré by malo rovnocenný účinok,“ vysvetľuje doc. MVDr. Eva Dudríková, PhD., z Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach.

Veľkonočné sviatky patrili vždy k najobľúbenejšej časti roka. Znamenajú koniec kraľovania pani Zimy a prísľub nového začiatku v podobe prebúdzania sa prírody. Veľká noc je symbolom života a do našich domovov prináša iskierku radosti a nádeje. Dôvodov je hneď niekoľko.

Patríte aj vy, milí čitatelia, do kategórie mužov, pre ktorých je hladké podpazušie bez chĺpkov stredoeurópskym štandardom? Alebo sa venujete športu, teda plávate, posilňujete, behávate či hrávate futbal, prípadne hokej? Je pre vás či vašu partnerku hladké telo synonymom hygieny a otravuje vás ustavičné používanie depilačných prostriedkov a zbytočné dráždenie pokožky týmito prípravkami? Myslíte si, že používanie voskových pásov časom odstráni rast ďalších chĺpkov? Alebo ste už čítali či počuli o laserovej epilácii, no myslíte si, že je vhodná iba pre ženy?

„Na to, aby boli býčie zápasy v krajine obľúbené, sú potrebné dve veci. Po prvé: býky musia byť vyšľachtené práve tam, a po druhé: jej národ sa musí zaujímať o smrť,“ napísal v diele Smrť po poludní Ernest Hemingway. Svojím obdivom k býčím zápasom bol povestný. Všetkým neprajníkom krvavého divadla odkázal, aby sa napriek nesúhlasu oboznámili s tradíciou.

Lexus IS 220d, Toyota Avensis 2,0 D-4D, Vokswagen Golf 6 generacie, Mercedes-Benz B 200 CDI, VOLVO XC60, Henrieta Mičkovicová a Jaguar XF

S päťročným odstupom prichádza Volkswagen už so šiestou generáciou hádam najznámejšieho predstaviteľa automobilov nižšej strednej triedy na svete, novým Golfom. Ako už zvyčajne býva, aj teraz nadväzuje na línie predošlého modelu. Detailnejšie pozorovanie však odhalí pramalú podobnosť s jeho predchodcom. Najvýraznejšou zmenou, ktorá obe generácie od seba odlišuje, je prechod od oválnych línií k výrazne klinovitejším tvarom. Tie sú čitateľné počnúc prednými svetlometmi, cez výraznú bočnú líniu karosérie až po veko batožinového priestoru.

Modelový rad Mercedes-Benz B tvorí spolu s luxusným modelom Mercedes-Benz R pomerne novú dimenziu vozidiel označovaných ako „sports tourer“, pre ktorú je charakteristický pútavý dizajn, za ktorým sa skrýva dokonalá funkčnosť a variabilita interiéru. Tento typ vozidla je predurčený zákazníkom túžiacim po veľkorysom priestore zabalenom v dizajnérsky atraktívnej karosérii pri zachovaní vysokých nárokov na jazdnú dynamiku a bezpečnosť.

Túžite po naozajstnom wellness luxuse? Snívate o skutočnom zážitku, ktorý ste si doteraz nevedeli ani predstaviť? Príďte do Wellness Hotela Patince!Štvorhviezdičkový Wellness Hotel Patince* * * * leží na najjužnejšie položenom mieste Slovenska, obklopený vzácnymi lužnými lesmi, v tesnej blízkosti krásneho modrého Dunaja. Poskytne vám všetko, čo vám pomôže vychutnať si účinky wellness pobytov založených na čistej termálnej vode a kvalitných wellness službách. Privíta vás príjemné prostredie, s vkusom zariadené komfortné izby alebo apartmány, ochota a úsmev na každom kroku. Povestná južanská strava a iskrivé víno vás naladia, procedúry prispejú k vašej kráse a zvýrazneniu osobnosti. Vyberte si pobyt podľa vašich predstáv a vstúpte na cestu zážitku z oddychu.

Taba je síce nové, ale v súčasnosti rýchlo sa rozvíjajúce rekreačné a turistické centrum na severe Akabského zálivu. Predtým malá beduínska dedinka na severe krajiny pri brehoch Červeného mora na Sinajskom polostrove sa už stala vyhľadávaným letoviskom, ako stvoreným pre nádhernú dovolenku v luxusných hotelových komplexoch. Tie sa tu totiž rozprestierajú na celom pobreží od Nuweiby až po Tabu. Táto oblasť je známa aj najmenšími motýľmi na svete, ktoré môžete objaviť v miestnych horách. Taba je fakticky hraničným priechodom do susedného Izraela a súčasne i Jordánska.

Tukové vankúšiky na nesprávnych partiách telách nevyzerajú príliš lákavo. Chcete sa ich zbaviť? S novou metódou – tumescenčnou liposukciou – je to možné raz-dva. Patríte aj vy k tým „šťastlivcom“, ktorí sa musia mordovať v posilňovni, skúšať stále nové diéty, len aby zhodili prebytočné kilogramy? Alebo si len chcete vyformovať postavu? Konzumujete rôzne tabletky, ktorých užívanie môže mať aj nežiaduce účinky? Zakaždým, keď s tvrdou drezúrou skončíte, sa vám ťažko zhodené kilá vrátia a priberiete ďalšie? Našťastie už existuje omnoho jednoduchšie a na rozdiel od spomínaných metód aj trvalé a okamžité riešenie. Je ním tumescenčná liposukcia. Naskakujú vám pri slove liposukcia zimomriavky? Nemusia. Medicom VIP je jediná klinika na Slovensku špecializovaná na vykonávanie bezbolestnej liposukcie.

Celé osemdesiate roky bola tou krajšou polovicou slávneho dua Eurythmics. Spoločne s Daveom Stewartom nahrali hity ako Sweet Dreams, There Must Be An Angel alebo Who´s That Girl. Začiatkom 90. rokov sa rozhodla pre sólovú dráhu a svoje rozhodnutie neoľutovala. Na konte má štyri albumy a dodnes je skvelou speváčkou s obrovskou dávkou charizmy.

„Nachádzame sa na špičke tanečného umenia, stojíme pred „Hamletom“ baletného repertoáru, stretávame sa s klasickým baletným titulom Labutie jazero, ktorý je snom každého choreografa a režiséra, podobne aj interpreta už na prahu svojho vstupu do umeleckého života. Svetoví umelci slávnych mien ponúkli svoje mohutné prispievanie do realizácie početných verzií, ktoré vznikli od premiéry baletu 20. februára 1877 v choreografií A. Gorského. Realizácia Labutieho jazera si žiada elegantné predvedenie „francúzskej školy“, temperament Talianov, disciplínu nemeckého zázemia a bohatú emotívnu škálu Slovanov a ruskej baletnej školy.“ (M. a A. Halászovci a A. Šoth, bulletin k predstaveniu)