November 2008

Absolvujte omladenie pomocou frakčného lasera Benelift Total, ktorý ponúka len Ústav lekárskej kozmetiky v Bratislave. Teraz akcia – menej intenzívne ošetrenie – 3 opakovania – za skvelú uvádzaciu cenu! Účinok ošetrenia Beneliftom Total uvidíte už aj po jedinom zákroku! Poraďte sa s našimi odborníkmi, ktorí majú s touto prevratnou metódou omladzovania najdlhšie skúsenosti.

Endermológia ošetruje kožné a podkožné spojivové tkanivo. Táto technológia sa dokonale prispôsobuje všetkým oblastiam tela a je vysoko účinná ako z fyziologického, tak i z kozmetického hľadiska. Zameriava sa na celulitídu – pôsobí na podkožné spojivové tkanivo, posilňuje cievny systém, podporuje vylučovanie toxických látok, stimuluje látkovú výmenu a mobilizuje „spojivový gél“ z dôvodu obnovy jeho hladkosti.

Dráma a napätie strieborného plátna 60. rokov sa transformuje do súčasnej biblie módy ako tichá pocta talianskemu filmovému režisérovi Michelangelovi Antonionimu. Britský Beat Look sa búrlivo miesi s aristokratickou gráciou a mrazivou rezervovanosťou.

Ste nespokojná so svojím životom, neviete, akým smerom sa uberať, cítite prázdnotu vo vzťahoch, máte nutkavý pocit niečo zmeniť, ale neviete čo? Každý si rieši svoje starosti vlastným spôsobom. Niekto na problémy zabudne počas 14-hodinovej práce, niekto si vybíja komplexy ohováraním, iný sa vykričí na kolegu alebo doma vyplakáva hektolitre sĺz do vankúša. Tieto riešenia azda pomáhajú, no sú iba chvíľkové. Čo však, ak sú starosti dlhodobé? Azda sa z vás nestane neurotická hysterická workoholička, ktorá vo svojich pár hodinách voľna srdcervúco plače v perinách. Mám pre vás riešenie! PowerTraining.

Keď si hľadáme partnera, tak nás zvyčajne musí očariť na prvý pohľad. V tomto prvotnom ošiali si teda všímame v prvom rade atraktivitu a vzhľad potenciálneho partnera. No, ak chceme s niekým žiť a fungovať, je nesmierne dôležité, aby mal náš partner potrebný intelekt. Vášeň pominie vcelku rýchlo, preto je veľmi dôležité, aby sme si mali s priateľom aj čo povedať. Preto nás zaujala otázka, komu dávajú muži prednosť – dôverčivým naivkám či vzdelaným intelektuálkam?


V jednom článku sa naozaj nedajú opísať všetky turisticky zaujímavé miesta v takej veľkej krajine, ako je USA, a preto sa zameriam na štát Florida, a to len na dve oblasti tohto štátu – Tampa a Orlando.

Žiarlivosť je potrebná. Vďaka nej sa vzťahy medzi ľuďmi stávajú pestrejšími. Kontrola, sliedenie, podozrievanie, scény, hystérie nám pripomínajú, že sa navzájom potrebujeme. Okrem toho, žiarlivosť sa teší veľkej popularite. Je obľúbenou témou rozhovorov pri káve.

Koľko len pozornosti a šuškánd spôsobujú starší muži, ktorí si nabrnknú mladé dievčatká. Hovoríme, že na nich doľahla druhá puberta alebo že je to spôsob, ako svetu ukázať, že ešte aj v relatívne pokročilom veku sú skutočnými chlapmi, čo dokážu tromfnúť každého – a mladým dievčatkám ponúknuť viac, než ktorýkoľvek ich veku primeraný junák. O mužoch v zrelom veku a dievčatách, čo sotva domaturovali, ak vôbec, sa hovorí fakt často. Tieto, ako im vravíme, „nerovné“ vzťahy sa riešia v novinách, časopisoch, bulvárnych a tomuto žánru blízkych reláciách, rubrikách. A pritom, priznajme si to bez studu, aj medzi nami ženami je dosť takých, ktoré sú... na zajačikov.

16. medzinárodný veľtrh kozmetiky INTERBEAUTY, ktorý sa uskutočnil v dňoch 25. – 27. septembra 2008, sa stal už tradičným sviatkom krásy a pôvabu, ktorý každoročne priláka do Bratislavy širokú odbornú i laickú verejnosť (cca 20 000 návštevníkov). Deväť zastúpených krajín reprezentovalo dovedna 163 vystavovateľov.

Kultúrny projekt Henkel Slovensko Slovensku, ktorý píše už svoj 9. ročník, je medzi odbornou verejnosťou, ale aj laickými milovníkmi umenia, dobre známy. Každoročne prináša na Slovensko výstavy diel umelcov zvučných mien, ktorí v celosvetovom meradle patria medzi špičku vo svojom odbore. V rámci deviateho ročníka predstaví Mateja Kréna, ktorého diela sa pokladajú za jednu z najfascinujúcejších podôb súčasného umenia. Porozprávali sme sa s „otcom myšlienky“ projektu JUDr. Jurajom Lackovičom, prezidentom spoločnosti Henkel Slovensko.

O výhodách stavebného sporenia, ktoré na Slovensku pôsobí bezmála 16 rokov, asi nikto nepochybuje. Ale v súvislosti s americkou hypotekárnou krízou na svetových finančných trhoch, stavebných sporiteľov iste zaujíma, či aj oni môžu pocítiť jej dôsledky na svoje úspory v stavebných sporiteľniach. Na stabilitu systému stavebného sporenia sme sa opýtali určite najpovolanejšieho – predsedu predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., Ing. Imricha Béreša.

November 2008

Uhádli ste? Áno, myslím na Tvár titulky novembrového čísla Beauty&Woman, ktorá sa vám v tomto čísle prezentuje na obálke v plnej svojej kráse. Stala sa ňou na základe hodnotenia poroty jednoznačne Lenka Hološová, ukrývajúca sa ešte v predchádzajúcom vydaní pod číslom 6. Lenka pochádza z Liptovského Mikuláša a na finále do Bratislavy pricestovala vlakom v sprievode sestry.


Tradičný švédsky model Volvo XC70 sa predstavil úplne vynovený na Ženevskom autosalóne iba začiatkom roka a následne prichádza v luxusnej limitovanej edícii Ocean Race, inšpirovanej v súčasnosti najväčšími a najextrémnejšími pretekmi športových plachetníc na svete Volvo Ocean Race. Súčasťou limitovanej série sú aj modely V70 a SUV XC90. Na zvýraznenie exkluzivity je trojica modelov v ponuke výlučne v dvoch farebných verziách Ocean Blue a Electric Silver, kombinujich prvky automobilového a lodného dizajnu.


Pre predchodcov Mazdy 2 bola charakteristická praktická „škatuľovitá“ koncepcia karosérie. Tá prinášala síce rad výhod, ale dizajn sa nie každému páčil. Pri príprave nového modelu preto dizajnéri cielene kombinovali omnoho dramatickejšie krivky s „mäkšími“ líniami a plochami tak, aby celok pôsobil dynamickejšie a ucelenejšie.

Kórejská automobilka produkuje v žilinskom závode až 150 000 Cee ´dov ročne a okrem ťažiskového modelu sa tu vyrába aj Cee´d kombi, coupé Pro Cee´d a SUV Sportage. Okrem chytľavého dizajnu a cenovej dostupnosti láka Kia zákazníkov na sedemročnú záruku a servis, čím ďaleko prevyšuje svojich konkurentov.

Modelový rad vyššej strednej triedy Lexus GS prešiel začiatkom roka viacerými modernizačnými zmenami, ktoré sa pozitívne podpísali na dizajne interiéru i exteriéru japonskej limuzíny.


PcOdvážnym dizajnom zľahka nabúrava zabehnutú dizajnovú šablónu hranatej karosérie švédskych automobilov. Volvo XC60 má výrazne oblejšie krivky, na ktoré si hneď tak ľahko nezvyknete, ale to neznamená, že vás ihneď nechytia za srdce. Je to jednoducho zmena, ktorou chce automobilka osloviť aj generáciu mladých vodičov.

Tradičná talianska značka Lancia prichádza po viacročnej odmlke na scénu opäť z legendárnym modelom Delta, ktorý sa koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov preslávil úspešným účinkovaním v sérii majstrovstiev sveta v rally.

„Bože! Ďakujem ti nie za to, že si stvoril svet, ale za to, že si stvoril lož,“ povzdychol si na začiatku minulého storočia ruský novinár Vasilij Rozanov. Otvorene povedal, že klamstvom chráni svoje ja a cíti sa tak slobodný. „Klamem, lebo som človek“, zaznamenal v jednej zo svojich poznámok a vzal tak argumenty z rúk všetkým, ktorí ho chceli obviniť z toho, čo popísal v novinách.

Stretla som sa s ním v Paríži na tlačovej konferencii. Príjemný, mladý muž, ktorý keď prvýkrát prehovoril pred novinárkami, svojím prejavom a gestikuláciou tváre a tela prezradil, že práca, ktorú robí, je nielen jeho koníčkom.

Nové rúže Max Factor Colour Collections Lipstick sú usporiadané do troch minikolekcií odtieňov prispôsobených svetlej, stredne tmavej a tmavej pleti. Každá kolekcia obsahuje kompletné portfólio farieb, od ružovej, cez červené, hnedé a béžové odtiene, takže dáma si zvolí vytúženú farbu z kolekcie určenej pre jej tón pleti.Rúže majú vynikajúce ošetrujúce a hydratačné účinky, ako aj dlhodobú trvácnosť. Obsahujú olej z maslovníka, výťažok zo zeleného čaju a vitamín E. Sú dermatologicky testované.

Starostlivosť o veľmi suchú pokožku


Celá naša populácia, rovnako muži i ženy sú dnes vystavení znečistenému prostrediu, stresu, slnečnému žiareniu a náročnému životnému štýlu. To prináša hlavne nežnému pohlaviu veľké starosti, pretože tieto vymenované fenomény sú priamym útokom na zachovanie ich krásy a sviežej pokožky. Existuje možnosť, ako eliminovať všetky tieto negatívne prejavy naraz?

Západná Galícia. Presklené fasády, kamenné dlažby, skalnaté útesy, divé vlny, šum veľkomesta i tiché zákutia. Nárazník dobyvačných Vikingov, Angličanov, Francúzov. Kráľovská flotila. Prístavný chaos. Amancio Ortega tu zakladá značku Zara. La Coruňa – mesto vyčnievajúce rovno do Atlantiku.

„Vita brevis, ars longa.“ Hyppokrates (Život je krátky, umenie dlhé.)