Júl-August 2022

Každý máme vo svojom okolí niekoho, komu sa darček na sviatok vymýšľa veľmi ťažko. A tak každý rok opakovane hľadáme ideálny darček. Častokrát však napriek dlhému hľadaniu skončíme pri gratulácii s obálkou v ruke. Skúste to nabudúce inak a darujte najbližší sviatok svojmu blízkemu zážitkový darček. Presvedčíme vás, že zážitkový darček nikdy nesklame a dáme vám tip na jeden naozaj originálny.

Úmorné horúčavy nás po západe slnka už neprestávajú prenasledovať. Najmä v mestách je čoraz ťažšie pokojne prespať celú noc, pretože ani otvorené okno nezaručuje prísun čerstvého vzduchu. Ten jednoducho nie je. Riešením je klimatizácia, no nie každý ju má a nie každý si môže dovoliť kúpiť mobilnú klimatizáciu. Rovnako vám nemusí vyhovovať pustený ventilátor. Ako teda prežiť letné horúce dni a noci vnútri čo najpríjemnejšie?

Neustále zdražovanie energií v kombinácii s obmedzeniami dovozu energonosičov z Ruska, ale aj ďalšie faktory, spôsobili extrémny záujem o Obnoviteľné zdroje energie (OZE). Predovšetkým obyvatelia rodinných domov sa niekoľkonásobne viac zaujímajú o to ako znížiť účty za plyn a elektrinu. Pokiaľ ide o prípravu teplej vody, najlepším riešením je inštalácia slnečných kolektorov. Lebo slnko je zadarmo. Nemusíte ani čakať na poukážky na podporu inštalácie zariadení na OZE. Pri takých cenách energií aké sú ohlasované na najbližšie roky, sa slnečné kolektory oplatia. Informuje o tom vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomáš Jančařík.

O tom aká je svetoznáma minerálna voda Vincentka z Luhačovíc podľa abecedy informuje Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

Región Bardejova, Bardejovských Kúpeľov, Svidníka a ich okolia má všetky atribúty komplexnej turistickej destinácie. V lete je to zvlášť atraktívna lokalita pre rodiny s deťmi. Prispieva k tomu aj turistický vláčik Dráčik, ktorý premáva na okružnej trase Bardejov-Bardejovské Kúpele. Vlani mal Vláčik Dráčik 17.júla 2021 premiéru a jazdil až do konca prázdnin. Pretože sa osvedčil, bude tento rok pokračovať. Podobne jazdí turistický vláčik aj vo Svidníku na trase do Údolia smrti. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

V Bardejovských Kúpeľoch sa budú v sobotu a nedeľu 9. a 10. júla 2022 opäť konať tradičné Bardejovské kúpeľné dni v plnom formáte. V roku 2020 sa neuskutočnili a v roku 2021 len v skrátenej forme ako Kúpeľný deň. Návštevníkov čaká v Areáli pri Kúpeľnej Dvorane každý deň od 15.00 do 21.30 hod. bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou budú vystúpenia slovenských umelcov. V sobotu budú zabávať hostí FS Hažlinčanka, spevácky súbor Gaštanka, klavírno spevácke duo Christián a Bronislava, flamenco gitarová show Duo Farsa a skupina Starmania. V nedeľu potešia BOBORLAND, muzikanci Raslavicke, Jožka Jožka ľudový rozprávač, Old stars Bardejov a večer vyvrcholí vystúpením slovenského Luisa Armstronga Petra Ondriu a Montany Band. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Letný turizmus je vo väčšine regiónov postavený na vode a výnimkou nie je ani Severovýchod Slovenska. Bardejovské Kúpele s minerálnymi prameňmi, dvomi wellness a vonkajším kúpaliskom, spolu s letným kúpaliskom na mestskom štadióne v Bardejove na Družstevnej ulici a letným kúpaliskom Makovica v Nižnej Polianke, majú slušnú úroveň vyžitia. Ak k tomu prirátame svidnícky aquapark Aquaruthenia, s kúpaliskom s tromi vnútornými, tromi vonkajšími bazénmi a celoročne prevádzkovaným wellnessovým centrom, a 50 km vzdialenú vodnú nádrž Domaša, sú možnosti vodného vyžitia pre ubytovaných hostí v tomto regióne dostatočne široké. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Stará synagóga v Bardejove bola po rokoch chátrania vďaka komplexnej obnove a reštaurovaniu, ktoré začali v roku 2015, premenená na viacúčelový reprezentatívny priestor a miesto pre kultúru. Hlavná sála budovy je v súčasnosti miestom konania výstav, koncertov, konferencií a prednášok. Dlhodobou prioritou je prepojenie všetkých stavieb areálu, otvorených plôch a pamätníka holokaustu do kompaktnej zóny svetového kultúrneho dedičstva. Areál zároveň patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky v Bardejove a klenoty cestovného ruchu, ktoré do mesta ročne lákajú tisíce návštevníkov. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Svetoznáma minerálna voda Vincentka je tak výnimočná, že aj zaobchádzanie s ňou si zaslúži byť výnimočné a aj takým je. Už okolnosti vzniku Vincentky sú výnimočné - z pozostatkov treťohorného mora vzlína niekoľko desiatok miliónov rokov stará morská voda, zriedená presakujúcimi vodami z povrchu a obohatená o oxid uhličitý. Blízko povrchu sa čerpá z vrtov hlbokých cca 50m. Časť z nej sa potrubiami rozvádza do kúpeľných domov v Luhačoviciach a časť sa plní do fliaš a spracúva do výrobkov pod gesciou akciovej spoločnosti Vincentka.

Kečup milujeme všetci bez rozdielu, malí i veľkí. Je univerzálnym gurmánskym jazykom chuti všetkých národov na svete. Špagety, hranolčeky či burger... bez kečupu si ich ani nevieme predstaviť. Navyše, kečup to vie poriadne roztočiť a nuda na tanieri nehrozí! Že sa s jedlom nehrá? Koho by nepotešil kečupový smajlík na raňajkovej omelete? Deň je hneď o niečo krajší!

Pochádzam zo Šintavy, maľbu milujem od detstva. Prvé skutočné dotyky s umením boli na strednej škole, kde som z výtvarnej výchovy maturovala, neskôr na univerzite. Tam som diplomovú prácu obhájila na katedre výtvarnej výchovy. Osud tak chcel, že maľba je súčasťou Arteterapie, ktorú som študovala na vysokej škole neskôr. Mám dvoch krásnych synov, ktorí sú mojimi prvými fanúšikmi a kritikmi zároveň. Teším sa, že ich viem priviesť na moje výstavy a ukázať im, že robiť niečo s láskou má zmysel. Tam, v obklopení kurátorov, galeristov, výtvarníkov a milovníkov umenia ma môžu vidieť nielen ako mamu, alebo pedagóga.

16. januára sa otvorili dvere veľmi očakávaného prvého butiku CHANEL v Prahe v historickom centre starého mesta na Pařížskej ulici. V krásnej art deco budove sa rozprestiera ikonický CHANEL butik na ploche 360 m². Na prízemí butiku nájdete všetky vône CHANEL, pleťovú kozmetiku a mejkap.

Pre všetky milovníčky kvalitného mejkapu a úžasných vôní prinášame informáciu o absolútnych novinkách CHANEL.

Cesta za krásnou a rozjasnenou pleťou počas celého leta nikdy nebola jednoduchšia. Vydajte sa ju objavovať spolu s FOREO BEAR, jedinečným prístrojom, ktorý vašu pleť rozžiari a vypne.

Jeho tvorbu charakterizuje ľahkosť v kombinácii s jednoduchosťou a akousi formou vtipu. Nebojí sa vytŕčať z radu, o čom svedčia aj jeho známe „mikiny so štítkom“. S mladým módnym tvorcom Lukášom Krnáčom sme sa rozprávali o jeho štúdiu, Fashion Ballet'22 či slow fashion.

Svet tisícok perál a kryštálov, supermodeliek, celebrít a nablískaného života v Paríži je jednou stránkou života známeho návrhára Oliviera Rousteinga. Tá druhá je bolestivá, plná sĺz a neustáleho boja o to, aby bol akceptovaný. Obe tvoria najmladšieho šéfdizajnéra francúzskeho módneho domu od čias Yves Saint Laurena.

Slnečné lúče sú pre zdravý život nevyhnutné, no aj na ich pôsobenie sa treba náležite pripraviť. Vysoké koncentrácie voľných radikálov môžu totiž spustiť nespočetné reťazové reakcie, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť k vysokej úrovni oxidačného stresu a tým k masívnemu poškodeniu tela. Napríklad pri prehnanom vystavovaní sa slnku a opakovanom spálení kože sa môžu prejaviť vo forme rakoviny kože. Preto uprednostnime postupné opaľovanie spolu s ochranou pred spálením.

Katarína Čechová (Anna Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok vo funkcii. Je zavalená prácou: jej rozvrh je každý deň preplnený až po okraj. Niekedy by si chcela oddýchnuť v pokoji bez pozornosti celej krajiny. Jedného dňa sa rozhodne riskovať. Nasadí si parochňu a v noci sa v dokonalom prestrojení vytratí z hradu. Jej plán funguje dokonale. Kataríne sa nočné dobrodružstvo inkognito v podhradí zapáči. Zoznámi sa so sochárom Petrom (Ondřej Vetchý), za ktorým chodí každý večer do mesta. Petr netuší, kto je v skutočnosti pôvabná žena, do ktorej sa zamiloval. Situácia sa však čoskoro vymkne spod kontroly a prezidentkiné nočné výlety vyjdú najavo. Katarína sa musí snažiť, aby si vydobyla právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako komukoľvek inému na svete.

Moderný, športový luxus: to stelesňuje nová GLC v každom detaile. Je to najdynamickejšie vozidlo z úspešnej rodiny vozidiel SUV od značky Mercedes-Benz. Už pri prvom pohľade to zdôrazňuje jeho dizajn s jedinečnými proporciami, zaujímavými plochami, precízne tvarovanými hranami a členeným, vysokohodnotným interiérom. Presviedča svojím jazdným výkonom a svojou efektívnosťou. GLC sa dodáva výlučne ako hybridné vozidlo: buď ako hybridné vozidlo dobíjateľné zo siete, alebo ako mierny hybrid so 48-voltovou technikou a integrovaným štartovacím generátorom. Hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete poskytujú dojazd viac ako 100 kilometrov – sú ideálne najmä pre elektrickú prevádzku pri každodennom jazdení. Na ceste alebo mimo spevnených ciest – všade presviedča komfortom a agilnosťou. Vďaka novému riadeniu zadnej nápravy je navyše ešte obratnejšia a bezpečnejšia. V teréne boduje množstvom charakteristických znakov, napríklad sériovým pohonom 4MATIC, čisto elektrickým jazdením v teréne v prípade modelov dobíjateľných zo siete, terénnou obrazovkou a „transparentnou kapotou motora“.

Teplé dni sú pri cvičení naším spriaznencom, no ak si nedáte pozor, ľahko sa stanú nepriateľom. Nikto z nás nechce skončiť s úpalom, extrémnou dehydratáciou či nebodaj kolapsom z tepla. Preto si prečítajte zopár užitočných tipov, ktoré vám môžu byť užitočné, aj keď vonku práve necvičíte.

Obliecť deti do vecí, s ktorými budú spokojné ony aj vy, je niekedy poriadny oriešok. Stavte na tieto príšerky a vaše deti sa už nebudú chcieť ani vyzliecť! Možno sa to pri dnešných mobilových deťoch nezdá, ale aj ony milujú tráviť čas vonku, objavovať prírodu a čarovné zákutia svojho mesta, vymýšľať nové hry. Chcú sa však pri tom dobre cítiť, neriešiť chlad či nebodaj mokro, keď prší. My dospelí by sme zas mali dbať nielen na ich pohodlie, ale aj na dopad našich rozhodnutí na životné prostredie.

Najväčší a najznámejší výrobca domácej perlivej vody SodaStream si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť nielen v oblasti životného prostredia, ale tiež v sociálnej sfére. Do vybraných domovov sociálnych služieb poskytol výrobníky domácej sýtenej vody na zatraktívnenie pitného režimu seniorov.

Líčenie očí je korunou každého mejkapu. Dokáže totiž bežný vzhľad pozdvihnúť na dramatický, sexy alebo napríklad romantický look. Či už chcete vyzerať prirodzene alebo túžite vzbudzovať záujem, správne zvolené očné tiene sú presne tým prostriedkom, ktorý vám v tom pomôže.

Ak máte svoju TchiboCard, v septembri sa môžete tešiť na skvelé zľavy a 1000 zrniek navyše! Že ju ešte nemáte? Tak zistite, prečo sa oplatí!

Mnoho ľudí podceňuje silu pitnej vody a jej pozitívny vplyv na pokožku a celkové zdravie. Pokožka je najväčší orgán tela, ktorý vás chráni, zabraňuje strate tekutín a slúži ako termoregulácia. Pitie väčšieho množstva vody je najprirodzenejší spôsob, ako získať žiarivú a zdravú pokožku, po ktorej všetci túžime.

Farba spodnej bielizne o nás môže prezradiť viac, ako si uvedomujeme. Jej výber súvisí s našou osobnosťou, aj s momentálnym rozpoložením. Červená je vášnivá, ale čo vyjadrujú ďalšie farby?