Jún 2008

Speváčky, ktoré ostali úspešné po dvadsiatich rokoch od svojho prvého hitu, sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. Medzi ne nepochybne patrí Kylie Minogue, ktorá svoj prvý hit Locomotion naspievala v roku 1987 a dodnes vydala desať albumov, jej koncerty sú beznádejne vypredané a okrem toho je aj vo svojich štyridsiatich rokoch stále majiteľkou najkrajšieho zadočka na svete!

Letné vône sú pestrofarebné ako rozkvitnutá letná lúka, posiata kvetmi všetkých farieb a vôní. Inšpirujte sa aj vy novými letnými vôňami a farbami.

Vrásky boli už v minulosti strašiakom všetkých žien. Boli a sú aj dnes prejavom starnutia pleti. V súčasnosti je už veľa možností na zjemnenie, alebo úplné odstránenie vrások. Jednou z nich je napríklad návšteva kozmetického centra, kde vám vrásky pomôžu „liečiť“.

SIMM, 59. ročník medzinárodného veľtrhu módy v Madride, vo mne zanechal hlboké zážitky. Vyše osemsto španielskych a zahraničných vystavovateľov z viac ako dvadsiatich krajín sveta prezentovalo svoje kolekcie na sezónu jeseň/zima 2008/2009. Najviac som sa tešila na módne prehliadky latinsko-amerických, portugalských a mexických módnych návrhárov. A to bolo aj poslanie mojej účasti na veľtrhu – pripraviť pre čitateľky Beauty&Woman ukážky módnej tvorby dizajnérov z iných kontinentov.

Éterické nebo zohrieva horizont v zrkadle dvoch svetov – medzi nebom a zemou.

Romantické topy či šaty z hodvábu, mušelínu alebo čipky predstavila vo svojej novej kolekcii módna návrhárka Lýdia Eckhardt. Kto má radšej extravaganciu, vyberie si v záplave volánov, kvetov, farieb a slnka. Výnimočnými doplnkami módnych návrhov sú umelecké šperky SID DESIGN, úplety Dana Voda a maľby na textil výtvarníčky Lucie Lévaiovej. Modely sú rozdelené do kolekcií Slnečná, Labutia, Lesk, Talenty, Nežná, Femme fatale, Kvitnúca a Welcome drink. Dodajte svojmu vzhľadu trochu ženskosti a stavte na kvalitné materiály.

Sú krásne, inteligentné a samostatné, no za tieto pozitívne atribúty platia istú daň. Napriek tomu, že chodia oblečené podľa poslednej módy, prekvapujú svojím všeobecným rozhľadom a vedomosťami a majú výbornú pozíciu v práci, večer čo večer sa vracajú do prázdneho bytu, kde na ne nikto nečaká. Reč je o singles, ženách, ktoré žijú bez partnera. Sú to staré dievky alebo kópie slávnej filmovej hrdinky Bridget Jonesovej?

Strata blízkej osoby patrí k najzložitejším situáciám. Život má svoj počiatok i koniec. Napriek tomu narodenie vnímame ako niečo viac prirodzené, kým odchod zo života je v našom vedomí zakódovaný ako nespravodlivý a spôsobuje nám bolesť. Je to tak i preto, že v tomto prípade neexistuje možnosť výberu. Nikto sa nás nepýta, či sme pripravení stratiť rodiča, súrodenca, partnera, dieťa alebo dobrého priateľa. I keď sa spoločnosť mení, strata človeka zostáva rovnako bolestná ako pred stáročiami.

V minulom čísle sme vám dali pár tipov, ako správne písať životopis. Ak ste sa riadili našimi odporúčaniami, veríme, že vás už personalista kontaktoval a pozval na pohovor. A teraz ste možno nervózna, lebo ste už roky na žiadnom pohovore neboli a neviete, čo vás tam čaká. Upokojte sa! V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme všetko podstatné, aby ste na pohovore uspeli, a s vašou pripravenosťou a pohotovosťou personalistu riadne zaskočíte.

Štyridsaťštyri rokov by ste mu určite nehádali. No je to tak. Multinštrumentalista Lenny Kravitz nás obšťastňuje svojou hudbou už takmer dve desaťročia a koncom júna svoje umenie naživo predvedie aj v Bratislave.

Pôsobí pokojne a vyrovnane. Má rád hory, more, no nestratí sa ani uprostred rušného veľkomesta. Precestoval celý svet, aby zistil, že najhlbšie sa mu do srdca vrylo Španielsko. O práci hovorí so zanietením, o ženách s rešpektom a úctou. Marketing je jeho chlebom každodenným, no aj cestou, ako dať šancu na lepší život tisíckam tých, ktorí sa rozhodli pre služby spoločnosti T-Mobile Slovensko. Dušan Švalek.

Fakt, že z chudnutia sa už dávno stal najznámejší hollywoodsky šport, neprekvapí asi nikoho. Holdujú mu takmer všetky hviezdne dámy bez rozdielu popularity, veku či váhy. Medzi najväčšie letné „top vychytávaky“ tu v tomto čase patrí „diéta južného pobrežia“ (the south beach diet), ktorou si svoje obdivované figúry udržujú celé plejády celebrít. Keďže táto diéta nielenže sľubuje rýchle schudnutie bez hladu a trápenia, ale aj zlepšenie srdcovo-cievneho systému, stala sa na Floride, v mieste svojho vzniku, priam posadnutosťou. Ak by ste náhodou zatúžili zhodiť zopár kíl do plaviek aj vy, ale ešte neviete ako, možno osloví aj vás. Beauty&Woman pátralo po tom, či naozaj funguje.

Pre partnerov, ktorí sú si veľmi blízki, je jedlo príležitosťou byť si ešte bližšími. Z pozorovania dvojice, ktorá konzumuje jedlo, sa preto dá veľa zistiť. Odpovedzte na otázky v našom teste a zistite, ako na tom s vaším partnerom ste…

Nemecká automobilka takmer súčasne vypustila do sveta príťažlivú dvojicu bavorákov s radovým označením BMW 1 Coupé a Cabrio. Oba modely sú charakteristické dvojdverovou koncepciou karosérie s kufrom, do ktorého sa v prípade Cabria zasúva tmavá plátenná strecha.


Chcete prežiť deň ako supermodelka a zažiť veľké fotenie na titulnú stranu lifestylového časopisu so všetkým, čo k tomu patrí? Stačí, ak sa prihlásite do súťaže, a pri troške šťastia môže byť titulka vaša.