Júl - August 2021

Krása patrí všetkým ženám, a preto si každá z nás zaslúži poznať tento pocit. Aj pomocou kozmetických výrobkov sa snaží spoločnosť zvýrazniť krásne ženské črty a pozdvihnúť tak ich sebavedomie. Avon verí, že každý má možnosť vytvoriť si svoju vlastnú definíciu krásy, pretože krásu objavujeme vo všetkých farbách, tvaroch a veľkostiach. Zdôraznite preto svoje krásne črty či už prirodzenými alebo výraznými farbami a oslavujte s Avonom pôvab vo všetkých jeho podobách.

Je to nový rozmer grilovania, pri ktorom si užívate kulinárske dobrodružstvá s rovnakým komfortom ako doma. Priblížite sa autom k víkendovému miestu na táborenie a nemusíte sa trápiť rozkladaním ohňa. Namiesto toho máte pri sebe ľahučký gril na kolieskach. A keď sa nabažíte všetkej tej krásy okolo vás, môžete s vychutnať dobroty od výmyslu sveta.

Perfektné líčenie aj v lete? Žiadny problém. Spoľahnite sa na multifunkčnú paletku zapečených tieňov Brow Like Wow od Annabelle Minerals, ktorá obsahuje kombináciu troch vzájomne ladiacich farieb, a vy s ňou tak jednoducho a rýchlo dokážete vytvoriť bežné denné líčenie, ktoré vydrží aj na pláži.

Vaša letná dovolenka sa blíži a vás chytá panika, ako sa vtesnáte do plaviek? Ak vám pohľad do zrkadla našepkáva, že pár kíl dole by prišlo vhod, nezúfajte! Ešte stále nie je nič stratené! Aj za pár dní môžete mať štíhlejšiu líniu, v plavkách smelo ukážete svetu svoje sexi krivky a odmenou bude pre vás aj viac sily, vitality, lepšie trávenie, kvalitnejší spánok, jemnejšia a čistejšia pleť, pevnejšie nechty a rozžiarená pleť. Zabudnite však na drastické diéty a hladovanie, ktoré by vášmu telu neprospeli, naopak, hrozili by jojo efektom a devastačnými účinkami! Tento rok sa spoľahnite na overenú a efektívnu detoxikáciu organizmu, ktorá vám pomôže aj za pár dní vytunovať telo do plaviek a myseľ do top kondície!

Užite si leto v módnej destinácii hlavného mesta. Inšpirujte sa novými značkami a ich ponukou, spestrite si deň zľavami a výhodami vernostného programu, alebo si doprajte návštevu udržateľného pop up storu.

Polarizačné a balisticky testované okuliare Wiley X sú prakticky nezničiteľné, ale zároveň aj elegantné a štýlové. Unikátna technológia CAPTIVATE zvyšuje kontrast a ešte prehlbuje vnímanie farieb.

Už druhý rok po sebe pandémia koronavírusu a opatrenia s ňou súvisiace sťažili deťom z piatich prievidzských základných a dvoch základných škôl s materskou školou realizáciu aktivít spojených s tradičným environmentálnym projektom EKOROK s Nestlé. Napriek tomu projekt priniesol inšpiratívne výstupy. Tento v poradí už 18. ročník, do ktorého sa zapojilo cca 3000 žiakov, bol venovaný téme zdravého životného štýlu pod názvom „Žime zdravo“. Projekt vyvrcholil 23.júna 2021 sadením stromčekov v ZŠ s MŠ Ulica P. Dobšinského 746/5, za účasti primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej, riaditeľa závodu Nestlé v Prievidzi Dušana Ďurdíka a manažérky pre korporátne záležitosti Nestlé Slovensko Ľubice Novotnej.

Šarišské múzeum v Bardejove, kultúrne zariadenie Prešovského samosprávneho kraja, otvorilo 24. júna 2021 v priestoroch Vily Rákoci v Bardejovských Kúpeľoch svoju novú národopisnú expozíciu Remeslá našich predkov. Severovýchod Slovenska - Bardejov a okolie tak opäť zvýšilo svoju atraktivitu a rozšírili možnosti kultúrneho vyžitia a trávenia času turistov. Silnými stránkami cestovného ruchu v tomto regióne sú história a kultúra, stáročná tradícia kúpeľníctva a zachovaná príroda. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Silnými stránkami cestovného ruchu na Severovýchode Slovenska sú voda, kúpeľníctvo, hory, história a kultúra. V lete však suverénne najviac láka voda. Stálicami v tejto ponuke a významným lákadlom cestovného ruchu sú liečivé minerálne pramene s kúpeľnou turistikou a wellness v Bardejovských Kúpeľoch, tamojšie letné kúpalisko, ale aj letné kúpalisko na mestskom štadióne v Bardejove na Družstevnej ulici a letné kúpalisko Makovica v Nižnej Polianke. Vo Svidníku je to zas aquapark Aquaruthenia s kúpaliskom s tromi vnútornými a tromi vonkajšími bazénmi. Počas celého roka je zároveň v prevádzke wellnessové centrum. Všetky tieto zariadenia sú po reštarte po druhej vlne koronakrízy plne funkčné a v prevádzke. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

V chemickom a farmaceutickom priemysle sa po roku života s pandémiou stav stabilizoval. Za prvý štvrťrok 2021 zaznamenal chemický a farmaceutický priemysel v SR celkové tržby 2,354 mld. EUR, čo bolo porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 menej o 0,5 percenta (12 mil. EUR). Pokles tržieb tak bol oproti prvému štvrťroku predchádzajúceho roka miernejší ako vlani, kedy predstavoval až 165 mil. EUR. Nárasty tržieb zaznamenalo odvetvie výroby mydiel, pracích, čistiacich, parfumovaných prostriedkov a to o 5% a pododvetvie výroby umelých vlákien o 31,5%, čo má súvis s vysokým dopytom po týchto produktoch v čase pandémie koronavírusu. Informuje o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien a dverí, spoločnosť Makrowin, s. r. o., Detva, opäť zabodoval na náročnom zámorskom trhu. Zariadeniu pre veteránov –HOSPITAL v Bostone v štáte Massachusetts dodal na novostavbu budovy 252 kusov okenných jednotiek. Spolu to predstavuje celkovú plochu 887 m2 a hmotnosť viac ako 36 ton. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Makrowin Dušan Majer.

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. aj počas koronakrízy a opatrení proti nej pracuje na plné obrátky. Za prvý polrok 2021 zaznamenal o cca 25% vyššie tržby ako za rovnaké obdobie vlaňajška. Dominuje export do západnej Európy. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

Od pondelka 12.júla 2021 otvorili Bardejovské Kúpele svoje wellness v Hoteli Ozón aj pre verejnosť, nielen pre ubytovaných klientov. Umožnilo to zaradenie okresu Bardejov do zelenej farby. Bardejovské Kúpele tak fungujú takmer bez obmedzení, s výnimkou wellness /sauny/, kde je povolená kapacita 50% a potrebný antigén alebo výnimky z testovania (očkovanie, prekonaný Covid-19).

Leto a cestovanie patria neodmysliteľne k sebe. Rovnako tak neodmysliteľne k nim patrí aj tretí do partie a tým je svetoznáma minerálna voda Vincentka. Vincentka je vôbec dobrým spoločníkom po celý rok, ale v lete sa stáva priam nepostrádateľným - hlavne pre alergikov. Súčasné cestovanie v lete je vlastne pobytom v klimatizovanom prostredí cestovných prostriedkov - áut, autobusov, vlakov a lietadiel, letiskových hál a hotelov, striedaných s rozhorúčeným vzduchom pri pobyte na slnku vonku. Na tepelné šoky vedúce k prechladnutiu a letnej nádche je najlepším pomocníkom Vincentka. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

Odpovedá Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

Veru, je to tak: kvalitnú kávu a spotrebný tovar si v Tchibo kupujeme už 30 rokov. Zaspomínajte si s nami a pozrite sa, aké zľavy a výhody vám Tchibo pri tejto príležitosti prináša.

Stala sa historicky prvou slovenskou ambasádorkou pre diverzitu. Jej pohľad na rôznorodosť sa rozvíjal od detstva a značne ho ovplyvnilo aj štúdium v USA. O predsudkoch, ich prekonávaní, rôznorodosti a férovosti v prístupe k ľuďom sme sa rozprávali so Zuzanou Baloghovou, Head of People Processes v spoločnosti Lidl Slovenská republika.

K letu patrí slnko, voda a čas strávený vonku. Nezáleží na tom, či preferujete lenivé trávenie horúcich dní pri vode alebo máte radšej aktívne trávenie voľného času. Dedoles tento rok predstavil novú letnú kolekciu, ktorá poteší veľkých aj malých milovníkov hravých dizajnov a veselých farieb.

Šťavnatá a svieža! Takto stručne charakterizovala letnú kolekciu značky Skvost jej dizajnérka Lucia Šimončič. Autorské šperky predstavila koncom júna osobne formou pop-up eventu v jedinečnom priestore Diagram Concept Store v centre Bratislavy. Atmosféru vizuálne pôsobivo vyzdvihli sezónne kvetinové inštalácie ateliéru Flower Theraphy. Signifikantné brošne, no aj náušnice a náramky Skvost tentokrát zaujali expresívnou kombináciou kontrastných farieb. To ešte viac rozšírilo možnosti ich zladenia k letným outfitom. Povestný šmrnc a šťavu dodajú každej módnej kreácii.

Nalaďte sa na ružovú farbu. Práve kvitnú v záhradách nežné ruže, ktoré zdobia náš svet už 35 miliónov rokov. Ruža, kráľovná kvetín, obsahuje účinnú ružovú vodu, ktorá je už po stáročia využívaná v kozmetickom priemysle. Ružovú vodu obsahuje i rad prípravkov NIVEA Rose. Vyskúšajte jemné odličovanie pleti s ružovou vodou. Nivea má v ponuke až tri odličovacie prípravky s obsahom ružovej vody.

Príbeh ikonického amerického návrhára Halstona by mohol byť medzinárodnou príručkou toho, ako nerobiť módnu kariéru. Supertalentovaný návrhár zažiaril a ohúril celý svet, no váhu svojho úspechu neuniesol. Zničili ho drogy, toxické vzťahy aj zlé obchodné rozhodnutia.

Pohyb v prírode nás uvoľňuje a robí zdravšími a šťastnejšími. V prírode sa upokojíme, povzbudíme svoj krvný obeh a vyčistíme si hlavu. Výskumníci sú si istí, že šport v prírode nás robí šťastnými.

Tomáš Nerád je mladý CEO z rodiny s dlhoročnou podnikateľskou tradíciou. Vyvíja a vyrába zubné súpravy vo firme Diplomat Dental v Piešťanoch, ktoré následne úspešne predáva po celom svete. V roku 2020 predstavil revolučnú novinku Model Pro, ktorá je vlajkovou loďou novej línie zubných súprav ovládaných aplikáciou. Ich cieľom je zefektívniť prácu profesionálov, ušetriť im čas a priniesť dizajn a funkčnosť, ktoré ocenia nielen stomatológovia, ale aj pacienti.

Tomáš Kubíček je barmanom telom aj dušou. Cenné skúsenosti nazbieral na poste šéfbarmana či manažéra legendárnych pražských podnikov, ako Cocktail Bar Rincón, Mecca, Duplex. Sasazu. Tomášovi sa ako jednému z prvých v Českej republike podarilo založiť barový catering. V rozhovore sa s nami podelil o to, čo je vo svete miešaných nápojov v súčasnosti populárne a aké drinky odporúča vychutnávať počas letných dní.

Vedeli ste, že ikonická luxusná limuzína Merceds-Benz Trieda S je celosvetovo najpredávanejší prémiový sedan a po prvýkrát bola s označením „S-Class“ uvedená na trh v roku 1972. Za takmer 50 rokov predstavila nemecká automobilka vo svojom vlajkovom modeli množstvo technických a bezpečnostných inovácií, ktoré si postupne našli uplatnenie aj v iných modeloch hviezdnej automobilky, a viaceré prevzali aj konkurenčné značky. Úplne prvý Mercedes-Benz Triedy S bol predstavený v roku 1954 pod označením Mercedes-Benz W180. Nasledovali ďalšie dve generácie, ale až po 18 rokoch dostal Mercedes-Benz do svojho názvu svoje ikonické S. Za polstoročie predstavila automobilka postupne sedem generácií luxusnej limuzíny Triedy S. Posledná ôsma bola uvedená na konci roka 2020 a predstavuje úplne nový míľnik v rámci luxusu, bezpečnosti a jazdných vlastností. Ôsma generácia Triedy S prichádza aj s úplne novým dizajnom exteriéru aj interiéru, ktorý už predošlú generáciu prakticky ničím nepripomína.

Nová ŠKODA FABIA, obľúbený hatchback, ktorý bol oficiálne predstavený začiatkom mája, už pozná slovenské ceny. Novinka prichádza s ešte väčšími rozmermi, priestrannejším interiérom, bohatou štandardnou výbavou a technologickými novinkami, ktoré doposiaľ v modeloch tejto triedy neboli štandardom. Štartuje vo výbave Active s motorom 1,0 MPI 48 kW (65 k) a päťstupňovou manuálnou prevodovkou na cene 11 760 eur.

 

Objavte nové hranice zmyselnosti s modelmi spodnej bielizne s luxusnou čierno-šedou čipkou prestížneho japonského výrobcu Takeda Lace – siahnite po súpravách značky TRIOLA z limitovanej kolekcie Sensuality in Black!

Doprajte svojej pleti masáž Gua Sha, ktorej blahodarné účinky poznali už v starej Číne.

Deti milujú objavovať svet na vlastné oči. Teraz môžu používať aj svoje vlastné svetlo. S novými, dizajnovo atraktívnymi, čelovkami Ledlenser Kidled sú mladí dobrodruhovia dobre pripravení na expedície do tmy. Využijú ich na čítanie, nočné výpravy, ako farebné signálne svetlo, alebo ako svetelnú hračku.

Majk Spirit, Tina, Moja reč a DJ Grimaso vtiahli do elektrizujúcej atmosféry letného festivalu Bratislavčanov aj návštevníkov metropoly na Dunaji. Svoje najväčšie hity odpálili posledný augustový piatok v plnej paráde na 1. ročníku VELO Festu na obľúbenom mieste Bratislavčanov – na petržalskej Dostihovej dráhe. Elita slovenského hip-hopu, rapu, soulu a popovej scény roztancovala a rozospievala svojich fanúšikmi hitmi ako Všetky oči na mne, Ženy treba ľúbiť, Primetime (Majk Spirit), Čo ak, Sexy (Tina) či Zase doma (Moja reč). Hypemanom VELO Festu bol Marcel Osztas alias Osťo. 

Je tu najfarebnejšie ročné obdobie, plné bohatej úrody dobrôt na varenie a pečenie. Upečte si domáci ovsený chlieb a pripravte fermentovanú zeleninu podľa našich receptov!