Apríl 2021

Vincentka, a.s. začala vo svojom eshope predávať, okrem celého radu výrobkov na báze minerálnej vody Vincentky a jej solí, aj inhalátory. V akciovej ponuke sú teraz INHALÁTOR OMRON C102 S NOSOVOU SPRCHOU a INHALÁTOR OMRON C28P (naviac s druhou inhalačnou súpravou). Oba sú veľmi vhodné na inhaláciu Vincentky a slúžia na prevenciu a liečbu ochorení dýchacích ciest. Pri kúpe akciového inhalátora dostane zákazník, okrem ceny zníženej oproti bežnej o 100 Kč, ako darček aj Vincentku (330ml). Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a.s. Jan Šumšal.

Jar je tradične najlepším časom na inštaláciu slnečných kolektorov. Tohtoročná jar je ešte výnimočnejšia v tom, že sa kumulovalo niekoľko faktorov, ktoré atraktivitu slnečných kolektorov dodatočne zvyšujú. Na jar namontované kolektory prinesú do konca roka väčšinu celoročných úspor na prípravu teplej úžitkovej vody, pretože väčšina slnečných dní sa akumuluje do nastávajúceho obdobia. Nezanedbateľným faktorom je, že od februára pokračuje program Zelená domácnostiam, s poukážkami od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), na využívanie OZE (obnoviteľných zdrojov energie). V ňom je ešte dostatok voľných zdrojov v zásobníkoch a navyše od vlani ponechaná predĺžená platnosť poukážok na 5 mesiacov. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o.

Počas zákazov vychádzania a obmedzení súvisiacich s koronavírusovou pandémiou sa presunulo ťažisko turistiky do jednodenných vychádzok do okolia svojho bydliska. Obyvatelia Severovýchodu Slovenska tak znovuobjavujú krásu hôr a lesov v okolí Svidníka. Táto lokalita poskytuje dostatok nádherných prírodných scenérií, kopcov a lesov vhodných na aktívne trávenie voľného času a posilňovanie imunity. Na rozdiel od iných lokalít vyniká okolie Svidníka a Dukly aj pamiatkami v prírode pripomínajúcimi kruté boje počas druhej svetovej vojny. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“–Bardejov.

Postcovidová rehabilitácia je špecializáciou OXYMEDU, hyperbarického centra, ktoré je súčasťou Adeli Medical Centra v Piešťanoch. Adeli sa venuje rehabilitačnej liečbe imobilných pacientov už 17 rokov s podporou unikátnej hyperbarickej komory. Hlavným pilierom najnovšieho, post-covidového programu je preto denný 75–minútový pobyt v komore, kde pacient dýcha čistý medicínsky kyslík pod tlakom. Centrum hyperbarickej oxygenoterapie sa tak stalo najpodstatnejším prvkom liečby následkov COVID-19, známych dnes pod názvom Dlhý covid alebo Post-covidový syndróm.

Bardejovské Kúpele sú medzinárodne známe svojimi 10 prameňmi prirovnávanými k tým vo francúzskych kúpeľoch Vichy. K tomu treba pripočítať aj výnimočné prírodné scenérie najstaršieho kúpeľného parku na Slovensku a okolitých lesov, ale aj architektonické skvosty a množstvo pamiatok a pamätníkov na historické osobnosti a udalosti z histórie. Okrem toho sú v areáli kúpeľov ďalšie hodnotné artefakty, hotely, historické vilky, kostoly, najstarší skanzen na Slovensku, krytá kolonáda a záhradná kúpeľná architektúra. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Pivári to poznajú - dobré pivo má mať ,,říz“. Do slovenčiny sa to prekladá ako ,,rezkosť“, ale to už nie je tak výstižné. Správny ,,říz“ dodáva pivu oxid uhličitý (CO2), známy ako aj kysličník uhličitý, čo sa však nemá používať. Pokiaľ má pivo a aj ostatné nápoje (šampanské, sóda, koly, malinovky,...) dostatok CO2, jeho uvoľňovanie počas popíjania vyvoláva pocit sviežosti, sýtosti nápoja a zvýrazňuje jeho chuť.

Značka NIVEA uvádza nový rad Hydra Skin Effect, ktorý obsahuje čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá nielen intenzívne hydratuje pokožku, ale tiež naštartuje schopnosť pleti produkovať hyalurón zvnútra. Aktivuje ho až trikrát viac, než je sama si schopná vyprodukovať. Kyselina hyalurónová obsiahnutá v novom rade Hydra Skin Effect sa vyrába fermentáciou, je veľmi čistá, účinná a naviac kombinuje vo svojom zložení dlhé a krátke reťazce. Molekuly s dlhým reťazcom viažu vodu vo vrchnej vrstve pokožky a molekuly s krátkym reťazcom stimulujú prirodzenú schopnosť kože produkovať vlastný hyalurón.

Privítajme spolu jar tak veselo, ako to len ide. Oblečme sa do veselých jarných či veľkonočných Dedoles vzorov a vychutnajme si prebúdzajúcu sa prírodu a slnečné dni s úsmevom na tvári.

Ak vám záleží na vašej pleti a nechcete mať viditeľné vrásky, či pigmentové škvrny, aplikujte na pleť tváre a dekoltu vhodný krém s vysokým SPF faktorom. Ten vás dostatočne ochráni pred škodlivým UV žiarením. UVA žiarenie na nás pôsobí rovnako vo všetkých ročných obdobiach, dokonca aj doma za oknom. Preto by mala byť UV ochrana pleti súčasťou každodennej starostlivosti o pleť, akou je čistenie, hydratácia a nanášanie pleťových krémov. Dnes už si môžete dopriať nové hybridné krémy, ktoré chránia pleť proti starnutiu a zároveň zabezpečia UV ochranu. Jeden prípravok – dvojitý účinok. Výborné riešenie!

Virtuálne módne prehliadky, kreatívne filmy, defilé v prázdnych uliciach či na uzavretej pláži. Zatiaľ čo sa produkcia fashion weekov borí s obmedzeniami a pandémiou, svetoví dizajnéri sa pripravujú na novú éru nádeje a radosti po jej skončení.

Zrak je nesporne najvzácnejším spomedzi našich piatich zmyslov. No plne si to uvedomíme, až keď oň prichádzame. Preto je preventívna ochrana očí veľmi dôležitá. Veď prostredníctvom zraku prijímame až 90 percent všetkých informácií!

Pred 145 rokmi (3. apríla 1876) sa v Zlíne narodil Tomáš Baťa, ktorý zmenil tvár jedného moravského mesta, trendy v celosvetovom obuvníctve aj princípy úspešného manažmentu.