Február 2021

Mohlo by sa zdať, že s príchodom chytrých mobilných telefónov náramkovým hodinkám odzvonilo. V skutočnosti sú pánske hodinky aj dnes štýlovým doplnkom, ktorý ponúka celý rad praktických funkcií a vymožeností. Ako si vybrať ideálne pánske hodinky do práce, do spoločnosti alebo na šport?

Život v príjemnom a čistom prostredí sa odzrkadľuje aj na našej spokojnosti. Rovnako ako našich domovov sa toto pravidlo týka aj životného prostredia.

Skrýva sa za ňou história, tradície a je vyprodukovaná na našej domácej pôde. Presne tým je charakteristická nová privátna značka Slovenskô, ktorá je odteraz stálou súčasťou ponuky reťazca Lidl. Zákazníci, ktorých zaujíma pôvod potravín majú tak uľahčenú prácu pri prezeraní obalu. Privátna značka je vizuálne zjednotená a ľahko odlíšiteľná. Lidl týmto krokom pokračuje v systematickej podpore slovenských dodávateľov.

Softie hubky Annabelle Minerals sú ideálnou voľbou pri aplikácii minerálnych produktov v podobe mejkapu, púdru, korektora, lícenky či rozjasňovača metódou na mokro. Vďaka rôznym tvarom s nimi ľahko aplikujete produkty nielen na väčších častiach tváre, ako sú líca a čelo, ale aj do záhybov okolo očí alebo nosa. Tvary a rozmery sa hravo prispôsobia tvári a pomôžu vám mejkap aplikovať rovnomerne bez viditeľných stôp.

Vincentka je prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice. Je jednou z najlepších a najžiadanejších minerálok v Čechách a na Slovensku. Vincentka si svoju slávu a obdiv naozaj zaslúži, lebo je jedinečná nielen svojim zložením, ale patrí jej aj niekoľko ďalších NAJ. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a.s. Jan Šumšal.

Azda všetky ženy rady počúvajú sladké vyznania lásky, sú obdarovávané kyticami kvetov, čokoládovými bonboniérami a drobnými darčekmi. Kedy, ak nie počas dňa zamilovaných, je ten správny moment ukázať svojej polovičke, že je stredobodom vášho vesmíru? Ak sa trápite tým, akým darčekom prekvapíte svoju lásku, vyberte jej Dedoles produkty plné srdiečok. 

Každá z nás rieši nejaký problém s pleťou. Medzi časté problémy patrí suchá pleť, pigmentové škvrny, pružnosť, pevnosť, vrásky, pehy, znamienka na tvári a vysušené popraskané pery, poškodenie pleti UV žiarením. Značka NIVEA s viac ako 100-ročnou tradíciou neustále vyvíja pre náš komfort nové pleťové prípravky, ktoré sú cenovo dostupné a veľmi účinné a spoľahlivé. Pigmentové škvrny a pehy sa najčastejšie objavujú na tvári, rukách a dekolte. Tie, ktoré vzniknú v dôsledku hormonálnych zmien, či už je to užívanie antikoncepcie, tehotenstvo, alebo klimaktérium, môžu časom samovoľne ustúpiť. Niektoré nám ale znepríjemňujú každodenný život. Značka NIVEA uvádza nový rad dvoch výnimočných prípravkov proti pigmentovým škvrnám.

Prvé kúsky nového športového oblečenia Lindex pre ženy rôznych tvarov a veľkostí sa zameriavajú na pohodlie a možnosť voľného pohybu. Každý kúsok je vyrobený tak, aby si udržal tvar, a zohľadňuje pohodlie žien vďaka prvkom, ako sú zvýšený pás, elasticita, mierna podpora a bezšvové prevedenie. Výnimočne mäkká látka tohto oblečenia sa vyrába z recyklovaných polyamidov a každý kúsok bol utkaný samostatne, aby sa čo najviac zredukoval odpad z materiálu pri výrobe.  

Ambasádorky a celebrity CHANEL nafotil holandský fotograf a filmový režisér Anton Corbijn, ktorého si vybrala na fotenie a filmovanie módnej šou hlavná dizajnérka CHANEL, Virginie Viard. Anton Corbijn nafotil celebrity, natočil upútavku, videá a módnu prehliadku CHANEL Haute Couture Spring-Summer 2021 Collection, ktorá sa konala 26. 1. 2021 v Grand Palais v Paríži. Na prehliadke boli prítomné iba ambasádorky a celebrity Domu CHANEL.

V čase, keď sú hranice len ťažko prekročiteľné a kedy nie je isté, aké opatrenia budú platiť, sa z cestovania stáva výnimočný zážitok. Je lepšie zostať nejaký čas v bezpečí domova, než riskovať. Ak sa do Prahy z akýchkoľvek dôvodov nemôžete vybrať, vyberie sa Praha za vami! Zážitok to bude síce trošku iný, ale aj tak je možné navštíviť niektoré pamiatky alebo výstavy z domova. A to nech ste práve kdekoľvek. Prinášame vám pár tipov, ako si užiť hlavné mesto Českej republiky z pohodlia gauča či pracovného stola.

V názve EQA sa skrýva nový vstup do sveta plnoelektrických automobilov od značky Mercedes-EQ. Elektrická estetika dizajnu modelu EQA odkazuje na progresívny luxus značky Mercedes-EQ. Inteligentní asistenti podporujú vodiča v mnohých oblastiach: okrem iného pri predchádzaní nehodám, pri predvídavej a teda mimoriadne efektívnej prevádzkovej stratégii, ako aj pri navigácii s Elektrickou inteligenciou. K tomu sa pridávajú funkcie jedinečné pre značku Mercedes-Benz, ako Komfort ENERGIZING a MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz). EQA je členom úspešnej rodiny kompaktných vozidiel od značky Mercedes-Benz. Ako blízky príbuzný modelu GLA preberá všetky jeho strhujúce vlastnosti a kombinuje ich s efektívnym elektrickým pohonom. Elektrické SUV bude k dispozícii u európskych obchodníkov na jar roka 2021.

V dámskom šatníku neexistuje nič ženskejšie, krajšie a vzrušujúcejšie. Šaty dávajú našim dňom iskru, našim zážitkom príchuť a spájame si s nimi množstvo najvýznamnejších udalostí svojho života. Aj šaty však majú svoje ikony, ktorým dnes vzdávame hold.

Červená nie je len farba Vianoc. Je to tiež farba prvého vermútu, ktorý bratia Giovanni Giacomo a Carlo Stefano Cinzano začali vyrábať v roku 1757 vo svojom obchode v Turíne. Práve tam sa zrodil nový trend s jedinečnými aromatickými vínami vyrobenými z tajného receptu kombinujúceho miestnej bylinky, korenie a víno.

Je možné zastaviť výrobu plastu? Rozhodne nie, ale určite je možné ju obmedziť. Annabelle Minerals prichádza s alternatívou k plastovým nádobkám na miešanie a skladovanie minerálnej kozmetiky. Jedná sa o znovu použiteľnú hliníkovú nádobku Annabelle Minerals.

Slovenskí zákazníci zaradili Tchibo do prvej trojky svojich najobľúbenejších značiek. Ocenili tak vysokú kvalitu kávy a spotrebného tovaru, dobrú cenu, ústretový personál a príjemné prostredie, ako aj udržateľný prístup spoločnosti.

Ploché slnečné kolektory od najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov –firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. majú veľmi veľa prívlastkov NAJ. Skúsme teda podrobnejšie vymenovať aspoň 7 z nich. Údaje poskytol Alréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

Bezdrôtové slúchadlá patria ešte stále medzi relatívnu novinku na trhu. Majú pre používateľa množstvo výhod, pretože sú veľmi variabilné čo sa týka používania. V porovnaní so slúchadlami s káblom sa musia nabíjať, avšak pokiaľ zvolíte kvalitný výrobok ich výdrž je pre bežné používanie dostačujúca. V priemere vydržia 2-3 hodiny počas stáleho počúvania a potom sa nabijú znova len z púzdra. Takto dokážu hrať až 10 hodín s prestávkami na nabitie.

Zorientovať sa v širokej ponuke vonkajších žalúzií môže byť pre laikov oriešok. Už dávno si nevyberáte iba materiál a farbu. Moderné žalúzie ponúkajú rad užitočných funkcií – od úspor cez inteligentné ovládanie až po zvýšenú bezpečnosť. Chcete, aby boli nielen odolné a ochránili vás pred slnkom, ale tiež aby sa stali dizajnovým prvkom domu? Aby ste boli s výberom spokojní, pripravili sme pre vás praktické rady, na čo všetko sa zamerať.

Spoločnosť H&M, ktorá pokračuje v dlhej tradícii spolupráce s uznávanými dizajnérmi, s nadšením oznamuje novú spoluprácu so Simone Rocha, módnou návrhárkou pôsobiacou v Londýne. Kolekcia Simone Rocha x H&M bude obsahovať pre ňu typické dámske oblečenie, rovnako ako pánsku a detskú kolekciu. Je to po prvýkrát, čo Simone Rocha ponúka oblečenie pre celú rodinu. Každá kategória prináša celý šatník; odevy na špeciálne príležitosti vrátane tylových šiat a oblekov, taktiež úplety, košele, vrchné odevy ako trenchcoaty, neformálne tričká, doplnky vrátane ligotavých šperkov typických pre Simone Rocha a obuvi zdobenej perlami.