Apríl 2008

„Najťažšia vec na svete je začať svoju kariéru na základe svojho dobrého vzhľadu a potom sa snažiť ľudí presvedčiť, že ste serióznou herečkou. Nikto vás nebude brať celkom vážne, ak už ste raz známa ako krásna žena.“


Olivia a Vittoria Ferragamo, vnučky zakladateľa značky Salvatore Ferragama a dcéry súčasného prezidenta spoločnosti, Ferruccia Ferragama, vás spolu so svojou blízkou priateľkou Oliviou Poli vezmú na nezabudnuteľný, slnečný útek do veselého, očarujúceho a pestrého sveta kolekcie Incanto Collection.


Ani najbláznivejšie aprílové počasie nevyvedie vaše vlasy z rovnováhy, ak budete mať po ruke správne vlasové výrobky. S nimi vaša hriva ostane krásna, či bude fúkať chladný vietor, snežiť alebo svietiť teplé slnko.

Podľa slov MUDr. Márie Brozmanovej, dermatovenerologičky Ústavu lekárskej kozmetiky v Bratislave jediný zákrok Benelift total rieši všetky aspekty starnutia kože. Zákrok Benelift total možno použiť na akúkoľvek časť tváre (okolie očí, čelo, okolie úst, krk, dekolt ruky a pod.).

Aby sa vypätá pleť dostala po dermatologickom zákroku, či už to bol peeling, laser alebo dermabrazia, rýchlo do formy, musíte sa o ňu starať aj po príchode domov špeciálnymi výrobkami.


Kvetinová a žiarivá móda oddane príjíma farby a vzory z prírodných síl.


„Kubánsky návrhár Osmany Laffita (42), novinármi často označovaný za kontroverzného, odmieta celebrity, ktoré si chcú od neho požičať jeho modely. „Nefungujem ako požičovňa. Nepotrebujem takýto druh reklamy. To práve ony sú vďaka mojim šatám elegantne oblečené a stávajú sa stredobodom médií,“ tvrdí návrhár.

Začiatok roka patrí už tradične na trenčianskom výstavisku medzinárodnej výstave módy a odievania Trenčín mesto módy. Na celkovej ploche 855 metrov štvorcových sa v dňoch 28. až 29. februára predstavilo spolu 52 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska.


Sú revolucionármi v oblasti hudobných videoklipov. V októbri roku 2006 konečne splnili svojim slovenským fanúšikom sen a koncertovali v Bratislave. Okrem toho je viac než zaujímavé, že väčšina z nich bola alebo stále je ženatá s modelkami.

Kedysi robil moderátora v rozhlase, no náhodou sa dostal k fotografovaniu. Síce sa venuje fotografii len tri roky, podarilo sa mu to, na čo iní čakajú dlhé obdobie. Fotí pre slovenskú edíciu magazínu Playboy, krásne ženy mu pózujú a robia to čo od nich žiada...Beauty&Woman vám predstavuje talentovaného Mária Gottiho, ktorý fotí výlučne ženy. Podľa jeho slov totiž nič iné fotiť nevie.

Manželia Juraj a Daniela Ulrichovci dosiahli nedávno mimoriadne veľký úspech. Už po tretíkrát sa im podarilo vyhrať rely Budapešť – Bamako. Rely je šport náročný fyzicky aj psychicky. Veľkú úlohu pri ňom zohráva výborná navigácia a vyššia rýchlosť. Súťažiaci často bojujú s nehostinnými podmienkami krajín, ktorými prechádzajú. Manželia Ulrichovci tvrdia, že najväčšou konkurenciou v radoch súťažiacich sú práve slovenskí pretekári. Prezradili nám, ako táto súťaž funguje a čo všetko na cestách zažili. Čítajte ďalej, trochu vám zákulisie tejto motoristickej súťaže poodhalíme…

Aj keď je o nás ženách všeobecne známe, že rady, veľa, často a o čomkoľvek rozprávame, predsa len sú situácie, v ktorých namiesto slov necháme radšej prehovoriť svoje telo. Čo samozrejme neznamená, že by sa snáď v našich životoch vyskytovali situácie, kedy by sme nemali slov či kedy by sme k predmetnej téme nemali čo povedať. Onými situáciami rozumieme stavy a prípady, kedy sme svojimi neomylnými radarmi zachytili prítomnosť osoby opačného pohlavia, osoby vykazujúcej stopové prvky príťažlivosti, osoby hodnej naznačiť jej, že sa môže začať o nás zaujímať. Pozoruhodné je, že každá z nás má onen prejav iný, čímsi špecifický. Prostredníctvom nasledujúcich riadkov budete môcť dešifrovať, do ktorej skupiny patríte a aký typ mužov môžete svojím neverbálnym prejavom zaujať.

Cukrovka, odborne nazývaná „diabetes mellitus“, je chronické ochorenie, pri ktorom dochádza k poruche látkovej premeny, čo sa prejavuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Diabetes mellitus môžeme  preložiť ako „medový prietok“. Názov bol odvodený od sladkej chuti moču cukrovkárov, ktorá bola prvýkrát opísaná v 17. storočí anglickým lekárom Thomasom Willisom. V tom čase bola chuť moču jedinou možnosťou ako diagnostikovať túto chorobu.

Nesprávne stravovanie a obezita sa medzi nami šíri ako kedysi mor. Všetci pritom chceme nielen vyzerať lepšie, ale hlavne byť zdravšími a predchádzať mnohým civilizačným chorobám, pre ktoré je obezita a nezdravý životný štýl hlavným spúšťačom. Ak im chceme predchádzať, mali by sme sa nad tým, ako žijeme, dôsledne zamyslieť a začať robiť zmeny.

Podľa prieskumov uskutočnených na Slovensku, viac ako 50% mužov nad 18 rokov trpí určitým stupňom vypadávania alebo stenčenia vlasov. Ich polovičky majú nato rôzny názor – niektorým sa to páči a považujú to za sexi, iným je to proti vôli. Pre tie, ktorých holá hlava nepriťahuje, je tu riešenie v podobe špeciálnych doplnkov výživy vyvinutých pre mužov proti vypadávaniu vlasov, ktoré môžu svojim miláčikom zaobstarať.

„Mala som päťdesiat kilogramov, prsia nulky a dokonalé miery modelky. Bola som hrdá na svoju vychrtlú postavu, z ktorej trčali kosti na všetky strany. Na moje veľké sklamanie mužov moja ultraštíhla postava vôbec nezaujala. Odkedy som pribrala a vážim okolo päťdesiadeväť kilogramov, mám pocit, že som konečne pre opačné pohlavie sexi žena s výraznými krivkami. S vyššou váhou sa zvýšil aj záujem mužov o moju osobu,“ tvrdí ekonómka Lenka. Mnoho žien jej v tomto môže dať za pravdu. Až na pár výnimiek muži zvyčajne zbožňujú ženské krivky. Preto sme im položili otázku, či majú radšej obliny, alebo kosti.

Má nesmierny zdravotný význam a telu jednoznačne prospieva. Aj keď sa odborníci rôznia v názore, či sú vhodné radikálne pôsty, alebo „len“ očistné kúry, zhodnú sa v tom, že prečistiť organizmus treba a vhodný je na to čas práve počas prichádzajúcej jari. V zime si totiž vo zvýšenej miere doprajeme ťažké a mastné jedlá, fašiangy sú zase obdobím plesov, kedy konzumácia alkoholu nie je zriedkavosťou. Ak vás teda zachvátila túžba žiť zdravšie a detoxikovať svoje telo, čítajte ďalej.

Zubný kaz postihuje až 90 % obyvateľov Slovenska. Číslo naozaj alarmujúce a v našich podmienkach môžeme hovoriť priam o epidémii.

Hovorí sa, že keď Boh stvoril Zem dal Bulharom kúsok zo všetkého, čo už dal iným. A preto je dnes Bulharsko krajinou zázrakov – má otvorené dvere pre všetkých s otvoreným srdcom.

Ak existuje krajina, kde je komiks považovaný za skutočné umenie a kde ho radia k národnému bohatstvu, je to určite Belgicko. Presne tá krajina, ktorá je preslávená svojou čokoládou a pivom. Presne tá krajina, o ktorej sa hovorí predovšetkým ako o krajine poskytujúcej zázemie Európskej únii.

Stal sa múzou mnohých umelcov. Dokonca sám Walt Disney sa ním nechal inšpirovať, keď animoval rozprávku Pinocchio. Nemci sú naň hrdí a Japonci si z neho urobili čosi ako vlastnú kolóniu. Hovoríme o starom meste v meste Rothenburg, ktoré doslova a dopísmena aj po viac ako jednom tisícročí dýcha stredovekom a ľudia v ňom môžu prežiť Vianoce každý deň.

Pozývame vás do raja luxusu a nevídaných účinkov. Spoznajte s nami výsledky, aké prináša spojenie najmodernejšej vedy, tradičnej sily rastlinných výťažkov, podrobnej analýzy potrieb pleti a najúčinnejších aplikačných a masážnych postupov. Nechajte sa uniesť do sveta jedinečnej, bunkovej starostlivosti o pleť La Prairie.

Bad Tatzmannsdorf. Mestečko, nachádzajúce sa v smere diaľnice Viedeň- Graz. Z Bratislavy je to niečo vyše 150 kilometrov, len nesmiete minúť odbočku na Pinkafeld. Zakrátko sa pred vami objaví nádherná rekreačná a kúpeľná oblasť, obklopená kopcami a zelenými lesmi južného Burgenlandu v Rakúsku. Svojou miernou alpskou klímou, čistým vzduchom, ale aj tradíciou a skúsenosťami si medzi návštevníkmi získalo veľkú obľubu a je ideálnym miestom pre rekreáciu, oddych a relax. V mestečku a jeho nádhernom okolí sa návštevníkovi ponúkajú nespočetné možnosti športových aktivít či návštevy a spoznávania historických pamiatok.