Október 2020

Milí priatelia časopisu Beauty&Woman, pozrite si exkluzívne video už v predstihu. Všetky kúsky si môžete

kúpiť v butikoch CHANEL od 17. novembra 2020.

 

Hovorí o sebe, že je obyčajná žena, má však za sebou inšpiratívny príbeh. Rozhodla sa o svojom boji s rakovinou prsníka podeliť aj s inými, aby ich motivovala a dodala im silu bojovať. Aktuálne je aj tvárou októbrovej kampane AVON za zdravé prsia, ktorá poukazuje na dôležitosť prevencie a samovyšetrenie prsníkov. V rozhovore sa s nami podelila o svoje skúsenosti, radosti aj starosti, jednoducho so všetkým čo život prináša.

Ak sa rozhodnete pre SodaStream, otázku, či vám bude pasovať do kuchyne, môžete rovno preskočiť. Na trhu je niekoľko modelov prístrojov SodaStream, z ktorých každý má svoje charakteristické vlastnosti. Líšia sa tvarom a farbou, materiálom, nájdete prístroje mechanické alebo elektronické, s upevnením fľaše na skrutku alebo systémom Snap-N-Lock. K prístrojom si môžete dokúpiť ďalšie veľké aj malé fľaše, ako i elegantné sklenené poháre, nové viečka, špeciálne čistiace prostriedky a dokonca aj sirupy s 50 % koncentrovanou ovocnou šťavou a 17 druhov koncentrovaných príchutí špeciálne pre perlivú vodu.

OOCR ŠARIŠ BARDEJOV pokračuje v obnove turistickej infraštruktúry v regióne. Najnovšie mieni v septembri a októbri tohto roka revitalizovať turistické chodníky „Čerešňa“ a „Tri studničky“. Hlavné práce sa sústredia na obnovu poškodených drevených prvkov ktoré sa nachádzajú na hlavnej turistickej križovatke oboch týchto chodníkov. Prevažná časť nákladov bude hradená z dotácie z KOCR Severovýchod Slovenska, ktorú je potrebné účelovo vyčerpať do konca roka 2020. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Laická verejnosť si často zamieňa pojmy používané v súvislosti s využívaním slnečnej energie. Horšie je, že tak robia aj niektoré média, ktoré o danej problematike informujú. Najčastejšou zámenou je, že solárne panely na výrobu elektriny nazývajú slnečnými kolektormi a opačne. Navyše to popletú ešte ilustračnými fotografiami, kde k článku o slnečných kolektoroch dajú obrázok solárnych panelov. Ide pritom o dva rozdielne spôsoby využívania slnečnej energie - jedným je fotovoltika a druhým fototermika. Aj preto v prebiehajúcej súťaži na facebooku www.facebook.com/thermosolar.ziar, THERMO|SOLAR zdôrazňuje, že účastníci súťaže nemajú posielať fotografie fotovoltických panelov vyrábajúcich elektrinu, ale iba termických slnečných kolektorov vyrábajúcich teplú vodu. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar.

Situácia okolo koronakrízy skomplikovala život aj spoločnosti Vincentka, a.s., ktorá sa zaoberá plnením svetoznámej minerálky Vincentky do fliaš. Prijaté opatrenia situáciu stabilizovali, aj keď je firma v odbyte svojich výrobkov za prvý polrok na úrovni o niečo nižšej ako bol priemer po iné roky. Pritom za vlaňajší rok zaznamenala najvyššie tržby vo svojej histórii keď naplnila 5,5 milióna fliaš. Informuje o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

Súťaž o fotografiu akýchkoľvek slnečných kolektorov s komentárom na facebookovej stránke THERMO|SOLARU Žiar, a.s., sa blíži k polovici. Ešte vždy má každý záujemca o pobyt vo Vysokých Tatrách vo wellness hoteli International**** v golfovom rezorte Black Stork, športovú bundu a reklamné predmety, možnosť zúčastniť sa. Stačí odfotografovať akékoľvek cudzie, či vlastné slnečné kolektory, najlepšie so sebou (napr.selfie) a pridať fotografiu do komentárov na www.facebook.com/thermosolar.ziar. A pripísať pár viet o skúsenostiach s nimi, alebo o tom, či o nich uvažujete v budúcnosti.

Chlorid sodný (NaCl, kuchynská soľ) je prírodná anorganická zlúčenina, ktorá sa používa v liečivých a kozmetických výrobkoch. Zároveň je významnou zložkou bežnej morskej vody. Sú však aj moria, ktoré obsahujú nielen vyšší podiel NaCl, ale aj iných solí a stopových minerálov. Tieto stopové prvky zvyčajne pochádzajú z podzemných vôd, ktoré sa následne zmiešavajú s morskou vodou. Najznámejším morom, ktorému poskytujú množstvo stopových minerálov podzemné pramene, je Mŕtve more. V porovnaní so Stredozemným morom (3,8%) je v Mŕtvom mori až 30% obsah minerálov a solí. Práve preto sa soľ z Mŕtveho mora používa v medicíne a kozmetike. Podobne bohatou na minerálne prvky a soli (až 10%) je aj svetoznáma minerálna voda Vincentka, pôvodom z treťohorného mora, ktorá sa používa na liečebné účely, ale aj na výrobu produktov s obsahom Vincentky a jej solí.

Existujúce liečivé singletracky v okolí Bardejovských Kúpeľov (Napoleon, Čerešenka, Rodinný) doplní onedlho nový zjazdový singletrack s celkovou dĺžkou 1,3 km. Využije pritom aj existujúcu lesnú cestu popod Kamennú horu, ktorá už teraz spája sedlo Čerešňa s miestnym posedením ,,Tri studničky.“ Tento projekt Oblastnej organizácie cestovného ruchu ,,Šariš“-Bardejov, s názvom ,,Obnova a revitalizácia liečivých singletrackov“, podporili i vďaka Občianskemu Združeniu Liečivé Singletracky LSBK, s ktorým OOCR spolupracuje, aj obyvatelia hlasovaním v rámci programu Gesto pre mesto, čím získal aj finančný dar z tohto programu. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien - firma Makrowin Detva pravidelne získava spätnú väzbu od svojich zákazníkov. Je to súčasť marketingovej stratégie zameranej na spokojnosť zákazníkov, prejav firemnej kultúry i splnenie požiadaviek pravidelných auditov ISO. Podľa posledného prieskumu sa o ich produkcii až 93% zákazníkov vyjadrilo kladne. Veľmi spokojných s kvalitou výrobkov spoločnosti bolo 64,3% a spokojných 28,6% zákazníkov. Iba jeden zákazník zaujal neutrálny postoj (ani spokojný, ani nespokojný). Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ Makrowin.

Niet na Slovensku lokality, ktorá by bola tak postihnutá vojnovou históriou ako severovýchod Slovenska. Blízkosť karpatských priesmykov a hraníc niekoľkých štátov historicky predurčovali túto oblasť na vojenské operácie, presuny armád a zároveň bol hornatý terén ideálny na obranu. Už od čias vpádu Tatárov, cez stredoveké mocenské a náboženské vojny a povstania, až po prvú a druhú svetovú vojnu, boli útočiaci i brániaci sa vojaci, ale i obyvateľstvo vystavené nesmiernym útrapám. Kraj pod Duklou, okolie Svidníka, Zborova i Bardejova je posiaty pamiatkami na tie časy. Paradoxne práve vojnová história je v súčasnosti jedným z najdôležitejších motívov návštevnosti tejto oblasti. Keď k tomu prirátame ďalšie pamiatky histórie, kultúrne podujatia, športové aktivity, cyklotrasy, relax, wellness a kúpeľnú liečbu v Bardejovských kúpeľoch, ide o jednu z najatraktívnejších destinácií cestovného ruchu.

S posledným septembrovým dňom sa skončila aj súťaž o najzaujímavejšiu fotografiu akýchkoľvek slnečných kolektorov s komentárom na www.facebook.com/thermosolar.ziar/. Porota z THERMO|SOLARU rozhodla, že prvú cenu - víkendový pobyt vo Vysokých Tatrách vo wellness hoteli International**** v golfovom rezorte Black Stork získala Paulína Kopčová, druhú cenu – športovú bundu Alena Lehocká a tretiu cenu – reklamné predmety Zuzana Príbojská. Okrem toho sa porota rozhodla odmeniť (mimo súťaže) drobnými darčekmi aj niekoľko ďalších príspevkov, ktoré ju zaujali, či už fotografiou, alebo komentárom k nej.

Len o niečo viac ako dva mesiace trvala prevádzka Bardejovských kúpeľov, a.s. bez obmedzení, v plnom režime a s naplnenými kapacitami. Nástup druhej vlny koronavírusu a opatrenia hygienikov tento sľubný letný rozbeh pribrzdili a priniesli podnikateľskú neistotu. Napriek tomu Bardejovské kúpele poskytujú všetky kúpeľné služby pre klientov zdravotných poisťovní i samoplatcov bez výrazných obmedzení. Zabezpečujú pritom svojim klientom maximálny možný servis a k tomu prijali koncom septembra opatrenia, ktoré sú na úrovni schválenej UVZ (Úradom verejného zdravotníctva) SR. Obmedzenia sa týkajú hlavne R - O - R (rúška-odstup-ruky) a zákazu spoločenských udalostí a tanečných večerov. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Nenechajte sa zaskočiť sychravým a chladným počasím. Jesenný šatník s F&F bude plný štýlových a zároveň praktických kúskov, ktoré je možné skvelo vrstviť podľa chuti a potreby. Jednoducho si tak vytvoríte pohodlné outfity a spríjemnite si aj tie najchladnejšie dni. Základom je správne vrstviť – obliecť si viac kúskov z rôznych materiálov. Ak vás prekvapí babie leto alebo sa znenazdajky objavia slnečné lúče, jednoducho odložíte pár kúskov bokom. Nahliadnite do kolekcie značky F&F a nájdite si svoje jesenné inšpirácie.

Trojica antioxidantov proti unavenej pleti a vráskam

Rozlúčte sa s jednotvárnosťou a privítajte farebnosť s motívmi. Ak ste doteraz žili s myšlienkou, že sú silonkové ponožky nudné a nevýrazné, vyvedieme vás z omylu.

Tvárou kolekcie mejkapu CHANEL Les Beiges je francúzska herečka Marine Vacth.

Talentovaná speváčka Ewa Farná sa stala tvárou novej dámskej vône Far Away Rebel & Diva od AVONu, s uvedením ktorej kozmetická spoločnosť zároveň odštartovala rebranding a prichádza s  výzvou #SledujteMa. Pre Evu je veľmi charakteristické, že sa neriadi pravidlami, ale vytvára si svoje vlastné, či už v osobnom alebo pracovnom živote. V krátkom rozhovore prezradila, čo je zdrojom jej sily a jedinečnosti.

Kým sa svet vyrovnával s najväčšou zdravotnou a ekonomickou krízou za posledné storočia a muži na čele štátov sa predbiehali v populizme a odvážnych postojoch, zopár krajín sveta zažiarilo svojou rozvážnosťou, pokojom a ľudským prístupom. Možno to je náhoda, možno nie, no na čele týchto krajín stáli vtedy ženy.

Ak chcete vyzerať dobre, musíte byť v psychickej pohode. A to vám ani najdrahší krém alebo líčidlo nezabezpečí.

28-ročná slovenská maliarka narodená v Snine. V rokoch 2011 – 2017 študovala na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Absolvovala súkromné hodiny kreslenia a umelecké kurzy na Slovensku i v zahraničí.

„Trieda S je najpredávanejší luxusný sedan na svete. S najnovšou generáciou chceme našim zákazníkom poskytnúť bezprecedentné inovácie, bezpečnosť, komfort a kvalitu,“ zdôrazňuje Ola Källenius, predseda predstavenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG. „Nová Trieda S je dôkazom našej ambície vyrobiť najlepšie vozidlo na svete,“ dopĺňa Markus Schäfer, člen predstavenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG, zodpovedný za koncernový výskum spoločnosti Daimler a Mercedes-Benz Cars COO. „Pôsobivý luxus sa spája s najvyššou možnou bezpečnosťou a s maximálnym komfortom.“ Novú Triedu S je už možné objednať a v decembri 2020 sa dostane k zmluvným partnerom.

Kto povedal, že pohodlná a funkčná spodná bielizeň nemôže vyzerať príťažlivo? Ak viete, kde vyberať, môžete sa v novej bielizni cítiť a aj vyzerať výborne. Sofistikované strihy skvele padnú útlejším dámam, ale aj tým s plnšími krivkami. Tu je pár tipov na jeseň.

Na Slovensku máme približne 180-tisíc detí vo veku od troch do šiestich rokov, ktoré sa stravujú v predškolských zariadeniach, tzv. škôlkach. Strava podlieha štátnym normám MŠSR a odporúčaným výživovým dávkam MZSR, ktoré majú zabezpečiť dostatok živín pre ich vývoj. Až tri z piatich jedál denne sa servírujú v škôlke. Nemalo by nám byť jedno, čo naše deti v škôlke jedia.

Každoročne skončí v mori približne 13 miliónov ton plastov a z toho je až polovica jednorazových výrobkov. Po vypuknutí pandémie Covid-19 sa situácia ešte zhoršila. Krátko po prepuknutí koronavírusu obleteli svet fotky pláží s vyplavenými rúškami a zdravotníckymi rukavicami. Kým sa pozornosť sveta sústredila na šíriacu sa pandémiu, ochrana životného prostredia ustúpila ochrane ľudského zdravia. Environmentalisti naliehavo upozorňujú, že pandémia COVID-19 priniesla so sebou ďalšie obrovské znečistenie plastovým odpadom a ak sa okamžite nepodniknú zásadné kroky, koronavírus bude mať takto nepriamo ešte veľmi dlho negatívny vplyv na zdravie ľudí, zvierat aj na životné prostredie.

Starostlivosť o vlasy nie je len o tom, že sa na vaše vlasy váš kaderník pozrie, prečeše ich, prehrabne prstami, podstrihne... Starostlivosť o vlasy je tiež rozhovor o tom, ako sa o svoje vlasy staráte doma, aké používate produkty, ako si ich češete, či často športujete. A v neposlednom rade je to starostlivosť presne na mieru vašim potrebám. Robí to aj váš kaderník?