Marec 2008

Odvážna paleta módneho spektra sa chveje v žiarivej aure výrazných farieb.

Paríž je mesto, ktoré určuje módne trendy nielen v oblasti odievania, ale aj účesov. Zásadné línie smerovania v účesovej tvorbe udávajú jednotliví kadernícki majstri, veľké kadernícke salóny, ale predovšetkým Haute Coiffure Française – skupina elitných kaderníckych umelcov spolupracujúca so značkou L´Oréal Professionnel. Haute Coiffure Française má sídlo v Paríži a tisícpäťsto salónov vo viac ako štyridsiatich krajinách sveta.

Na Slovensku i v Česku sa začiatkom roka rozbehla nová spevácka súťaž, ktorá je napríklad vo Veľkej Británii už dobre známa. Víťazkou tretej série sa práve tam stala dvadsaťdvaročná speváčka, ktorá svojím talentom presiahla rámec súťaže. Jej hlas v kombinácii s milou povahou z nej robí horúcu kandidátku na spevácku divu, akou kedysi bola napríklad Whitney Houston alebo Mariah Carey.

Keď navštívite koncert Hanky Gregušovej, nemôžete z neho len tak odísť, to sa jednoducho nedá… Talentovaná speváčka spoločne s fenomenálnou kapelou vás doslova nabije energiou a zlepší vám náladu. Hanka Gregušová je skrátka slovenský džezový zázrak. Porozprávali sme sa s ňou hlavne o hudbe, ktorú miluje, ale aj o snoch do budúcnosti, o kráse a o mužoch.

Hovorí sa, že bohovia milujú básnikov, preto ich skoro povolávajú k sebe. Básnik Rudolf Fábry nazval Galandu básnikom: „Bol to tvorivý maliar, ktorý si bol vedomý podstatnej zložky svojich obrazov, a to bola práve poézia.“

Verili by ste, že denne sa vo svete spotrebuje takmer miliarda a pol slepačích vajec? Keďže tieto potraviny živočíšneho pôvodu sú aj na našich stoloch častými hosťami, mali by sme vedieť, koľko ich môžeme zjesť a v akej podobe, aby neuškodili nášmu zdraviu. Mnohé všeobecne rozšírené názory o vajíčkach totiž vôbec nemusia byť správne!

Ak by v súťaži Päť proti piatim položili otázku, ktorá značka automobilov je najprestížnejšia, určite by k prémiovým patrila odpoveď Mercedes. Inak povedané, naše podvedomie registruje túto značku už pekných pár rokov a to, čo sa o nej dozvedáme, akoby len umocňovalo všetky prívlastky viažuce sa k onomu magickému slovu Mercedes. Prívlastky ako luxusný, príťažlivý, nedosiahnuteľný, tajomný, dokonalý… Naozaj taký je? S odhalením tejto záhady nám pomôže výkonný riaditeľ spoločnosti Motor- -Car Bratislava Ing. Július Šabo.

Spojením dokonalej techniky a jazdeckého majstrovstva vznikajú historické víťazstvá