Február 2008

Ladné krivky vyvierajú ako prameň života vo svete intímnej nehy.
Krehké čipky skrývajú tajomný element ženy.

Je krásna, inteligentná, úspešná, a predsa jej vzťahy s mužmi nevychádzajú. Známy scenár, ktorý poznáme aj zo svojho okolia. Ani slávne speváčky to nemajú jednoduchšie – napríklad taká Sheryl Crow. V jej prípade je možno samota daná tým, že svoju životnú lásku našla už v detstve a tento harmonický vzťah sa ešte ani zďaleka neskončil. Tou láskou je hudba.

Cieľom spoločnosti Henkel Slovensko je každoročne predstaviť verejnosti úspešné a vo svete známe osobnosti z oblasti umenia, ktorých väzby siahajú na Slovensko. Reprezentatívnu kolekciu 71 autorových diel vystavila Galéria mesta Bratislavy v Pálffyho paláci v novembri 2007.

„Vedel som, že ak človek od seba veľa žiada, aspoň niečo z toho uskutoční, keď žiada málo, môže sa stať, že neuskutoční nič.“

KULTÚRA - Recenzia

Slovenská hudobná scéna môže vo veľkej miere ďakovať istej speváckej súťaži. Vďaka nej sa na nej totiž objavil jeden obrovský hudobný talent, ktorým Peter Cmorík dozaista je. So Zlatým Slávikom za rok 2007 sme sa porozprávali nielen o hudbe, ale aj o ženách a imidži.

V dnešnej dobe plnej éčok, geneticky upravovaných, umelo hnojených, chemickými prostriedkami ošetrovaných či náročne technologicky spracúvaných potravín sa stále viac ľudí, ktorým záleží na zdravej životospráve, snaží orientovať na obchody s čo najkvalitnejšou prirodzenou výživou. To, že počet priaznivcov racionálneho stravovania neustále narastá, možno považovať za pozitívnu správu, avšak čoraz častejšie narastá aj počet tých, ktorí svojou túžbou po zdraví prekračujú pomyslenú hranicu a ženú ju do absolútneho extrému.

Autor: John Osborne; názov: Obzri sa v hneve (Look back in Anger); preklad: Karol Dlouhý; dramaturgia: Miriam Kičinová; réžia: Juraj Bielik; produkcia: Matúš Benža, Jana Kováčová a Monika Pulišová; scéna a kostýmy: Katarína Žgančíková; osoby a obsadenie: Jimmy Porter – Michal Jánoš, Alison Porterová – Rebeka Poláková, Cliff Lewis – Tomáš Vravník, Helena Charlesová – Andrea Vozárová, altern. Kristína Tóthová; pedagogické vedenie: prof. Vladimír Strnisko, doc. Ingrid Timková, prof. Peter Čanecký, doc. Svetlana Waradzinová.